Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Quidditch
Autor Wiadomość
romkoo 
VIP

Wpisy: 256
Wysłany: 2019-10-31, 18:02   [MOC] Quidditch

Przedstawiam moją najnowszą pracę ze świata czarodziejów. Quidditch jest popularną, drużynową grą sportową, której zasady wymyśliła autorka powieści o młodym czarodzieju.

W grze biorą udział 2 drużyny.
Drużyna quidditcha liczy siedmiu zawodników – 3 ścigających, 2 pałkarzy, obrońcy i szukającego. Istnieją 3 rodzaje piłek: kafel, tłuczek i znicz. Ścigający podają sobie kafla i starają się przerzucić go przez jedną z trzech pętli, pilnowanych przez obrońcę, za co drużyna otrzymuje dziesięć punktów. Pałkarze odbijają tłuczki, aby nie uderzyły one zawodników z ich drużyny. Szukający ma za zadanie złapać złoty znicz, który jest bardzo szybki i trudno go zobaczyć. Złapanie złotego znicza jest warte 150 punktów.
Gra kończy się gdy szukający złapie złoty znicz, wygrywa drużyna która zdobędzie więcej punktów.

W mojej scence Harry dostrzegł złoty znicz, puścił się w pogoni za nim, Malfoy dotrzymuje mu kroku i stara się ze wszystkich sił wyprzedzić Harrego. Nagle nadlatuje tłuczek który o mały włos nie trafia Harrego w głowę. Czy Harry złapie złoty znicz.... ? To zależy od Waszej wyobraźni :) W między czasie tłumy na trybunach podskakują z podekscytowania. Meksykańska fala prawie wylewa się na boisko ;)

Więcej szczegółów na poniższych zdjęciach i w filmie.

Quidditch3 by M, on Flickr

Harry Potter Quidditch game. And they're flying and flying ;) by M, on Flickr

Podziękowania dla Karoliny za super zdjęcia.
Model miał swoją premierę na wystawie w Pszczynie, od tamtego czasu został rozbudowany i obecnie jest kilka studów szerszy oraz doszły ruchome części: kafel, znicz i trybuny. Można go było zobaczyć na wystawie w Spotykalni Bemowo.

Całość napędzana jest 1 silnikiem z zestawu Mindstorms. Dodatkowo wykorzystuję czujnik zbliżeniowy aby aktywować ruch gdy zwiedzający podchodzą do modelu (gwarantuje to sporą oszczędność baterii), tutaj nie zaprezentowałem czujnik ze względów estetycznych, pracuję nad tym, model będzie na pewno rozbudowywany o kolejne ruchome elementy.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2066
Wysłany: 2019-10-31, 19:06   

Praca jest bardzo lubiana przez publiczność. ;-) I faktycznie fajnie, że się włącza jak ktoś podchodzi. No i rusza się to hipnotycznie.

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3255
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-10-31, 19:59   

Widziałem na wystawie. Bardzo fajna rzecz. Fajne wykorzystanie Mindstorms. Gratuluję modelu!

Fuku 

Wpisy: 181
Wysłany: 2019-10-31, 20:22   

Swietna praca, sam chcę zrobić budowlę z ruchomymi elementami ale niezbyt mam pomysł jak to zrobić, masz zdjęcia wnętrzności i tyłu?

eric trax 
VIP
Wieslav the Corn

Wpisy: 1338
Wysłany: 2019-10-31, 21:02   

Zawsze z zaciekawieniem patrze na prace w których coś się rusza. Zastanawiam się czy nie lepiej gdyby figurki kołysały się delikatnie na boki. Natomiast to jak zbudowana jest wieża. Szacuneczek

Kiedy reszta boiska? :D

romkoo 
VIP

Wpisy: 256
Wysłany: 2019-11-02, 13:22   

Jellyeater napisał/a:
Praca jest bardzo lubiana przez publiczność. ;-) I faktycznie fajnie, że się włącza jak ktoś podchodzi. No i rusza się to hipnotycznie.

SERVATOR napisał/a:
Widziałem na wystawie. Bardzo fajna rzecz. Fajne wykorzystanie Mindstorms. Gratuluję modelu!

Dzięki. Cieszę, że się podoba :)

Fuku napisał/a:
Swietna praca, sam chcę zrobić budowlę z ruchomymi elementami ale niezbyt mam pomysł jak to zrobić, masz zdjęcia wnętrzności i tyłu?

Dzięki, zdjęć nie mam od tyłu a wykonanie ich nie będzie takie łatwe ponieważ wszystko jest mocno zabudowane aby konstrukcja była wytrzymała w transporcie. Jak będę się szykował do rozbudowy to zrobię kilka fotek. Nie ukrywam że inspiracją dla mnie są prace między innymi Jasona Allemanna.

eric trax napisał/a:
Zawsze z zaciekawieniem patrze na prace w których coś się rusza. Zastanawiam się czy nie lepiej gdyby figurki kołysały się delikatnie na boki. Natomiast to jak zbudowana jest wieża. Szacuneczek

Kiedy reszta boiska? :D

Dzięki, wieże powstała w taki naturalny sposób jak zastanawiałem się do czego wykorzystać stelaże z makiety Laputy. Mechanizmy trochę czasu mi zajęły. Następna odsłona po rozbudowie pewnie na wystawie głównej, do tego czasu powinna powstać kolejna wieża i trybuna albo i dwie oraz scenka z napastnikiem i obrońcą. Nie myślałem o kibicach kołyszących się na boki, jest ot jakiś pomysł dla urozmaicenia trybun :).

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu