[Zawody] Cross Country

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

[Zawody] Cross Country

#1 Post autor: Blaha »

Hej,
Wraz z Zozoleonem mamy propozycję zimowego ścigania się.
Olek stworzył bardzo fajne buggy wzorowane na AXR 400 Crossbone od Sheepo:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja autorstwa Zozoleona dostępna jest TUTAJ w formie pliku pdf.
Super to Olek ogarnąłeś - wielkie podzięki!

Z ważniejszych elementów potrzebnych do zbudowania tego bolidu to koła 56mm, nowe elementy zawieszenia, dwa szare amorki i elektryka: serwo, eLka, SBrick i LiPo (rekomendowane) oraz pad do sterowania tym bolidem.

Przeprowadziliśmy z Olkiem testy drogowe i bardzo fajnie to jeździ. Jest zrywne i całkiem szybkie, a zawieszenie pozwala pokonywać niewielkie nierówności terenu.
Tor planujemy układać z węża ogrodowego. Można go wzbogacać o różnego rodzaju szykany czy skocznie z budowane o BP.

Planujemy przeprowadzić pierwsze zawody pilotażowe 17.11.2019 o godzinie 12 w CH Dąbrówka - Al. Roździeńskiego 200, 40-315 Katowice. W tym miejscu chciałem podziękować JAREMIE. za zorganizowanie i udostępnienie świetnej miejscówki pod zawody!

Wszelkie pomysły i pytania, oraz chętne osoby proszę o wpisywanie się w tym temacie.
Do zobaczenia!

-------
edit:
Kolejne zawody 1.12.2019 o godzinie 12 w CH Dąbrówka - Al. Roździeńskiego 200, 40-315 Katowice

edit2:
Kolejne zawody planujemy na 02.02.2020 o godzinie 12 w CH Dąbrówka - Al. Roździeńskiego 200, 40-315 Katowice
Ostatnio zmieniony 2021-09-07, 22:04 przez Blaha, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

A testowaliście pojazdy na śniegu? Bo prześwit wygląda na skromny a podwozie nieosłonięte, więc martwiłbym się czy się to nie zakopie w śniegu i nie zamoczy całej elektroniki.

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#3 Post autor: Blaha »

Pawle my będziemy jeździć pod dachem wewnątrz centrum handlowego, więc śnieg, wodą i mróz będą nam obce ;)
Ale dzięki, że to napisałeś, bo nie doprecyzowałem warunków ;p
Ostatnio zmieniony 2019-11-06, 18:11 przez Blaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Fajny pomysł. Auto zbuduję i przetestuję (w końcu wykorzystam SBrick). Dzięki za instrukcję.
Z ciekawości... czy to trzeba smarować? Pamiętam, że kiedy były w Wwie zawody LTTC tego typu ścigałek, to część chłopaków smaru nie żałowało. ;)
A jak temat się rozwinie i coś zadzieje się w Wwie, to chętnie wpadnę się "sprawdzić". :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Blaha pisze:będziemy jeździć pod dachem wewnątrz centrum handlowego
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

SERVATOR pisze: czy to trzeba smarować?
Na pewno odrobina smaru silikonowego nie zaszkodzi. Każdy mechanizm zachowuje się lepiej po zmniejszeniu tarcia. Ja osobiście jeszcze nie smarowałem, ale na pierwszym rajdzie porównam z innymi czy warto, a smar w pogotowiu będę miał.
Ostatnio zmieniony 2019-11-06, 19:20 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#7 Post autor: JAREMA. »

Właśnie skończyłem budowę modelu, zeszło 2 godzinki z kolacją :) Kilka klocków muszę podmienić, lipo niestety nie mam ale i na małym boxie śmiga aż miło. Gratuluję udanej konstrukcji Olek.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#8 Post autor: eric trax »

Postaram się pojawić na jednym wyścigu. Proszę mnie wyczekiwać :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#9 Post autor: Aleksander Spyra »

Autka miały być z założenia małe, proste i przyjemne w prowadzeniu i takie chyba wyszły :) Co roku forma zimowych wyścigów trochę ewoluuje, teraz powstało coś takiego i myślę że nie tylko auta są łatwiejsze w prowadzeniu dzięki sbrickowi, ale też będzie można w końcu się pościgać bez deptania sobie nawzajem samochodów. Nie wiem ilu zawodników się spodziewać, ale oprócz czasówek, wyścigów możemy też pobawić się w konkurencje typu policjanci i złodzieje, derby z przyczepkami, czy wyścigi z przyczepkami. Jaka forma będzie najlepsza - sami się przekonamy podczas zawodów :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#10 Post autor: Kubrick »

Zozoleon pisze:czy wyścigi z przyczepkami.
Pójdźmy krok dalej i na mecie niech będzie parkowanie prostopadłe tyłem. Ilu mistrzów prostej polegnie na tym, to będzie tylko dodawało pikanterii ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
krowkens
Posty: 218
Rejestracja: 2013-01-18, 14:07
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: krowkens

 

#11 Post autor: krowkens »

To na PF`ach nie da rady sie scigac?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

krowkens, można, ale z sbrickiem nie musisz biegać za autem cały czas :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#13 Post autor: Aleksander Spyra »

PFy się nie sprawdzają. Zerojedynkowo źle się prowadzi takie maleństwa, i musielibyśmy chodzić po torze.
Jak ktoś nie ma Sbricka czy LiPo, to zapraszam do kontaktu, część chętnych zawodników ma więcej niż jedną sztukę i myślę że chętnie pożyczą je na czas zawodów :) Zalecamy używanie pada do prowadzenia, telefonem jest ciężko.

Awatar użytkownika
krowkens
Posty: 218
Rejestracja: 2013-01-18, 14:07
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: krowkens

 

#14 Post autor: krowkens »

Pad musi byc bezprzewodowy? Jak to w ogole dziala? Nie mialem z tym nigdy do czynienia
Pad--->telefon--->sbrick?
Ostatnio zmieniony 2019-11-12, 19:42 przez krowkens, łącznie zmieniany 1 raz.

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#15 Post autor: BJ »

krowkens pisze:Pad musi byc bezprzewodowy? Jak to w ogole dziala? Nie mialem z tym nigdy do czynienia
Pad--->telefon--->sbrick?
Tak, Pad--->telefon--->sbrick.

Pad nie musi być bezprzewodowy, w zasadzie testowałem trzy pady, od PlayStation 3, PlayStation 4 i Xbox One S. Dwa ostatnie mają bluetooth i można je połączyć z telefonem, natomiast w przypadku pada od PlayStation 4 opóźnienia są tak duże, że nie da się z tego korzystać. W przypadku pada od Xbox One S/X niemal wymagane jest łączenie bezprzewodowe, bo po kablu albo po prostu nie działa, albo zawiesza telefon. Tylko w sporadycznych przypadkach działa to tak jak powinno po kablu, natomiast bezprzewodowo opóźnienia są na akceptowalnym poziomie. Za to pady od PlayStation działają po podłączeniu przez kabel do telefonu w zasadzie bezproblemowo i bez opóźnień.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

ODPOWIEDZ