[MOD] 42066 Air Race Jet

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Alex
Posty: 12
Rejestracja: 2017-12-31, 17:24
Lokalizacja: Imielin (Śląskie)
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOD] 42066 Air Race Jet

#1 Post autor: Alex »

Cześć Wszystkim.

Jak wiadomo, zestaw 42066 jest repliką modelu F-35B z funkcją VTOL. O ile sam zestaw jest bardzo ładny i nieźle wymodelowany, o tyle odwzorowanie skrzydeł jest jego słabszą stroną. Zarzucił to m.in. Sariel w swojej recenzji 42066. Jako fan myśliwców, a także serii gier Ace Combat, postanowiłem coś z tym zrobić. Poniżej przedstawiam efekty mojej pracy. Chciałem zachować oryginalną kolorystykę, ponieważ medium blue osobiście bardzo mi się podoba. Zdaję sobie sprawę, że w moim modzie skrzydła są trochę za duże i ciągle za bardzo z tyłu, ale teki mod był najłatwiejszy do osiągnięcia, a poza tym dla mnie lepiej skrzydła wyglądają za duże, niż za małe. Skrzydła i stateczniki poziomie to jedyne modyfikacje jak na razie. W body modelu nie robiłem żadnych zmian. Proszę o wrażenia;)

Dla przypomnienia oryginał:

Obrazek


Mod by Alex:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czy ktoś zauważył, że 42066 to diabelski zestaw (4+2+0=6)66?
Ostatnio zmieniony 2019-11-09, 17:17 przez Alex, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOD] 42066 Air Race Jet

#2 Post autor: legosamigos »

Fajnie, że zrobiłeś modyfikację tego zestawu, ale w tym dziale, to przede wszystkim chodzi o funkcjonalność, a przypuszczam, że ma te same funkcje, co oryginalny set, choć tego nie wiem, bo nie pokazałeś tego na żadnym filmie poglądowym :)
Alex pisze:...Czy ktoś zauważył, że 42066 to diabelski zestaw (4+2+0=6,66)?
O, to jakaś nowa matematyka?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Alex
Posty: 12
Rejestracja: 2017-12-31, 17:24
Lokalizacja: Imielin (Śląskie)
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOD] 42066 Air Race Jet

#3 Post autor: Alex »

legosamigos pisze:Fajnie, że zrobiłeś modyfikację tego zestawu, ale w tym dziale, to przede wszystkim chodzi o funkcjonalność, a przypuszczam, że ma te same funkcje, co oryginalny set, choć tego nie wiem, bo nie pokazałeś tego na żadnym filmie poglądowym :)
funkcje te same

legosamigos pisze:O, to jakaś nowa matematyka?
źle zapisałem; (4+2+0=6)66 teraz lepiej wygląda
Ostatnio zmieniony 2019-11-09, 17:18 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Mestari »

Rzeczywiście lepiej teraz wygląda. Nie będę mógł teraz na zestawowy patrzeć :P

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#5 Post autor: SAMOLOT »

Dobra robota, naprawdę wygląda lepiej. Fajnie by było jak byś posiedział nad nim jeszcze trochę i wydłużył mu kadłub za skrzydłami. Nabrał by wtedy jeszcze lepszych proporcji. Myślę, że warto

Alex
Posty: 12
Rejestracja: 2017-12-31, 17:24
Lokalizacja: Imielin (Śląskie)
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Alex »

Mestari pisze:Rzeczywiście lepiej teraz wygląda. Nie będę mógł teraz na zestawowy patrzeć :P
Dzięki
SAMOLOT pisze:Dobra robota, naprawdę wygląda lepiej. Fajnie by było jak byś posiedział nad nim jeszcze trochę i wydłużył mu kadłub za skrzydłami. Nabrał by wtedy jeszcze lepszych proporcji. Myślę, że warto
Dzięki. Tzn. masz na myśli zwiększenie odległości pomiędzy skrzydłami a statecznikami poziomymi poprzez wydłużenie kadłuba?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

SAMOLOT pisze:Dobra robota, naprawdę wygląda lepiej. Fajnie by było jak byś posiedział nad nim jeszcze trochę i wydłużył mu kadłub za skrzydłami. Nabrał by wtedy jeszcze lepszych proporcji. Myślę, że warto
Jestem tego samego zdania ale doceniam zmiany. Wygląda znacznie lepiej od zestawowego.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#8 Post autor: SAMOLOT »

Dzięki. Tzn. masz na myśli zwiększenie odległości pomiędzy skrzydłami a statecznikami poziomymi poprzez wydłużenie kadłuba?[/quote]

Myślę że spokojnie dwa study do tyłu dasz radę przesunąć stateczniki poziome. A co do pionowych to gdybyś spróbował zastosować ten łącznik 32293 do sterowania to po małych zmianach też mogły by pójść do tyłu 2 lub 3 study.
Górna osłona dyszy może pozostać bez zmian. W oryginalnym F35B dysza jest głęboko między statecznikami.

ODPOWIEDZ