[MOC] Gremliny

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Gremliny

#1 Post autor: BHs »

Jeśli u nas ma prawdziwych Świąt bez Kevina, tak Święta w Stanach zaczynają się od wystrzelenia pani Deagle przez okno.
Ale od początku…

Obrazek

Gremliny pojawiły się w 1984 roku. Komedio-horror, albo jak kto woli – horror dla dzieci – którego akcja dzieje się w okresie tuż przed gwiazdką, gdzieś w sennym, ośnieżonym i świątecznie przyozdobionym miasteczku Kingston Falls. Miasteczko nawet nie podejrzewa, że niebawem zamieni się w scenę totalnej rozróby. A wszystko za sprawą małego, tak tajemniczego co milusiego stworzonka Mogwai i jego niezbyt rozgarniętych opiekunów.

Tytułowa pani Deagle, dystyngowana matrona, wdowa i właścicielka lokalnego banku, jest personifikacją Ebenezera Scrooga, klasycznej postaci z Opowieści Wigilijnej Dickensa – chciwa, bezduszna, stroniąca od ludzi (zauważyliście ilość zamków i łańcuszków w drzwiach?). Postać mająca ufność tylko i wyłącznie w środkach materialnych, w których się pławi. I to właśnie ją w nocy nawiedzają „weseli” kolędnicy, aby ostatecznie wystrzelić przez okno jej posesji.

Oryginalna scena z filmu:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ly9xoBh ... e=youtu.be[/youtube]

Wersja klockowa prezentuje fasadę domu p. Deagle z „kolędnikiem”. Panią Deagle na scence można przedstawić w trzech fazach lotu:
Załatwię was wy małe…
Obrazek
Aaaahhhhhhh
Obrazek
Post mortem.
Obrazek

Bonusowo, panią Deagle, podobnie jak w oryginale, można… dosłownie wystrzelić przez okno. Sprawę załatwia mała, działająca katapulta, model Gizmo KAKA.
Obrazek

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1MM-TUV ... e=youtu.be[/youtube]

Święta za pasem, może warto nosić przy sobie silną latarkę? :)
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Fuku »

No to w temacie konkursu mikołajkowego chyba pozamiatane, miałem coś wymyślić, ale tego nie przebiję... i ładnie zbudowane i tematycznie i jeszcze ta wyrzutnia babć...

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#3 Post autor: Jaskier »

Też myślałem o tym filmie. :D

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: JAREMA. »

Elegancka praca, super pomysł z katapultą :D

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Babciom to się nie spodoba :). Świetny bałwan. Po za wszystkim innym świetnym.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Dokładnie odnośnie tej zaprezentowanej sceny, było kiedyś kino Delfin w Gdańsku, a tuż za ścianą kina, tory tramwajowe. Jak przejeżdżał tramwaj, to całe kino się trzęsło. Kiedy pani Deagle jechała na górę w swoim foteliku i zaraz miała wylecieć przez okno, akurat przejeżdżał tramwaj, więc były dodatkowe efekty dźwiękowe i sam czułem się jakbym jechał w tym foteliku pani Deagle :D Co do pracy, to oczywiście bardzo udana. Przydałoby się więcej gremlinów przed domem
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#7 Post autor: BHs »

legosamigos pisze:Przydałoby się więcej gremlinów przed domem
To na pewno, problem tylko, że był oficjalnie jeden (+Gizmo :)). Próbowałem zrobić klockowego, ale w skali minifig efekt był daleki od zadowalającego. Biorąc pod uwagę skalę, to nawet oficjalna minifigurka jest ciut za duża.
Ale nadrabia hmm, słodkością :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#8 Post autor: REX »

Bardzo klimatyczna praca.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

BHs pisze:
legosamigos pisze:Przydałoby się więcej gremlinów przed domem
To na pewno, problem tylko, że był oficjalnie jeden (+Gizmo :)). Próbowałem zrobić klockowego, ale w skali minifig efekt był daleki od zadowalającego. Biorąc pod uwagę skalę, to nawet oficjalna minifigurka jest ciut za duża.
Ale nadrabia hmm, słodkością :).
Tak, wiem, że był 1 Gizmo, 1 czubek, bo nawet sam mam ten zestaw, no i 1 tylko 1 miał czub na głowie jako herszt reszty gremlinów :)
Ostatnio zmieniony 2019-11-22, 14:43 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#10 Post autor: romkoo »

¦wietna praca, katapulta robi robotê :)

ODPOWIEDZ