[MOC] Drobiazgi na makiecie Castle

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Drobiazgi na makiecie Castle

#1 Post autor: glaz_pimpur »

W listopadzie na Targach Hobby w Poznaniu Zbudujmy.to prezentowało m.in. nową makietę w tematyce Castle pt. "Turniej Rycerski". Założeniem było potraktowanie tematu mało poważnie. Stąd na makiecie zobaczyć można było wiele niespodziewanych postaci i sytuacji oraz nawiązania do literatury, komiksu i filmu. Dołączyłem do tego projektu w ostatniej chwili. Poniżej moje 3 kawałki makiety, które mogą też uchodzić za pojedyńcze małe MOCe.

1. Wiedźma Ple-Ple.
Obrazek

Gadająca (i udzielająca mądrych rad) kupa kompostu wystąpiła w serialu "Fraglesy".

2. Food Truck "Azteca"

Obrazek

Obrazek

Na makiecie pojawiło się parę średniowiecznych food trucków oferujących rozmaite formy fastfoodowego żarła, m.in Pasiwóz Mateusza. Znając teorie o kontaktach międzykontynentalnych przed Kolumbem zbudowałem wóz oferujący burito ze świeżego mięsa obsługiwane przez 3 indian.

3. Tancerze i Król Elfów.

Obrazek

Obrazek

Tancerze to krąg ośmiu kamieni wokół portalu prowadzącego do świata Elfów chroniący ludzi przed niepowołanym wejściem tych groźnych istot. Raz do roku mężczyźni z pobliskiej wsi odbywają wokół nich rytualny taniec. Portal świeci za pomocą połączenia systemu Light & Sound i koszernego wężyka tr-clear.

Reszta zdjęć tutaj
Ostatnio zmieniony 2020-01-01, 16:53 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Mestari »

Idea foodtrucka w średniowieczu świetna, ale wykonanie jeszcze lepsze :) Moje ulubione z tych pokazanych. Ple ple też mi przypadła do gustu. Natomiast ten elf jakoś już nie za bardzo i sam nie wiem dlaczego. Uwielbiam ten system z rurkami. Może powinienem to na żywo zobaczyć. Pewnie odbiór byłby inny.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Mestari pisze:Idea foodtrucka w średniowieczu świetna, ale wykonanie jeszcze lepsze :) Moje ulubione z tych pokazanych. Ple ple też mi przypadła do gustu. Natomiast ten elf jakoś już nie za bardzo i sam nie wiem dlaczego. Uwielbiam ten system z rurkami. Może powinienem to na żywo zobaczyć. Pewnie odbiór byłby inny.
Dzięki:)
Nie spodziewałem się, że ktoś tu jeszcze odkopie ten temat.

Food trucka zrobiłem dawno temu, jak powstał Pasiwóz Mateusza i wóz z chińszczyzną (Jaskra?).

Natomiast wiedźma i krąg powstały w ciągu 2 trzech dni przed wystawą. Miałem wizję i musiałem się streszczać:) No i okazało się, że tancerzy-kamieni zrobiłem dobrą ilość (8) a tancerzy-ludzi złą (chyba też powinno być ośmiu). Cieszyłem się, za to, że portal działa, chodziaż w warunkach wystawowych było to dla widzów niezauważalne.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Jak już odkopane, to i ja coś dorzucę. :)
Portal mi się bardzo podoba, ma jakąś taką aurę magiczności, tajemniczości świetnie oddającą istotę miejsca.
Food truck jest też super. Szczególnie dobre są nowoczesne koła. :) Przygotowywane "jedzonko" też jest ekstra!..

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Wiedźma mi się podoba. Reszta taka bardzo umowna.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Food truck jest też super. Szczególnie dobre są nowoczesne koła.
Zgodnie z aktualną wiedzą i techniką:)
Wiedźma mi się podoba
Dzięki

Jak widać każdemu podoba się (lub nie) co innego.

Myślę, że portal jeszcze poprawię. Dorobię tancerzy-mężczyzn i może też poprawię trawkę wokół kamieni. Food-truck i wiedźma pozostaną jak są, bo to są elementy, które dostawiam na nie swoich kawałkach makiety.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ