[MOC] Mini kombajn rolniczy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] Mini kombajn rolniczy

#1 Post autor: Damjan97 »

Obrazek

Witam.
Co prawda zima to nie najlepszy okres na żniwa, ale na zaopatrzenie się w sprzęt jak najbardziej.
Jako, że premierę miał Technicowy zestaw 42102 Mini Claas Xerion to stwierdziłem, że dobrym uzupełnieniem będzie kombajn rolniczy w tej samej skali.
Tak więc jest.

Obrazek

Wymiary:
-Długość: 16cm
-Wysokość: 7,5cm
-Szerokość: 15cm

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mGsjl_q ... hhw03c010c[/youtube]

Model nie jest skomplikowany, ale posiada najważniejsze funkcje oferowane w tego typu pojazdach:
-Podnoszony /opuszczany heder
-Obracaną rurę wyładowczą
-Skrętną tylną oś
-Odczepiany heder
-Obracany nagarniacz za pomocą kół zębatych

Obrazek

Kombajn jest w tej samej skali co Legowy Claas więc jeśli ktoś pokusi się o stworzenie przyczepy można stworzyć mały zestaw żniwny.
Malowaniem nawiązuje do modeli firmy John Deere natomiast czy jest podobny do jakiejkolwiek ich maszyny tego nie wiem.

Podnoszenie hedera odbywa się za pomocą przekładni ślimakowej, natomiast skrętna tylna oś jest prawie identyczna jak w zestawie 42102.
Heder złączony jest z resztą za pomocą axla 2L.

Obrazek

Model jest zwarty oraz w miarę wytrzymały.
To tyle ode mnie, czekam na Wasze opinie oraz życzę Wszystkim Dobrego roku 2020 oraz samych udanych konstrukcji :D

ZDJĘCIA:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=578823

INSTRUKCJA:
http://rebrickable.com/mocs/MOC-33434/

Obrazek

Obrazek

http://rebrickable.com/mocs/MOC-33434/

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Jest super słodziutki. Najbardziej podoba mi się kiedy patrze na niego z tyłu. Fajnie wyszła obudowa.

Zastrzeżenie numer jeden dotyczy connectora od rury wysypu. On jest tak umyślnie ułamany żeby rura miała lepszą linię czy to po prostu uszkodzony klocek? Przy umowności tego modelu spokojnie mógłby być tam cały klocek.

Druga rzecz to zębatki przy hederze. Rozumiem że na wykładzinie czy dywanie działają super ale nie myślałeś nad użyciem kół żeby motowidła kręciły się na każdej nawierzchni?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#3 Post autor: Damjan97 »

eric trax pisze:
Zastrzeżenie numer jeden dotyczy connectora od rury wysypu. On jest tak umyślnie ułamany żeby rura miała lepszą linię czy to po prostu uszkodzony klocek? Przy umowności tego modelu spokojnie mógłby być tam cały klocek.
Czasami się zastanawiam czy naprawdę jestem taki ślepy, znalazłem to dopiero po zrobieniu zdjęć.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

eric trax pisze:Jest super słodziutki. Najbardziej podoba mi się kiedy patrze na niego z tyłu. Fajnie wyszła obudowa.

Zastrzeżenie numer jeden dotyczy connectora od rury wysypu. On jest tak umyślnie ułamany żeby rura miała lepszą linię czy to po prostu uszkodzony klocek? Przy umowności tego modelu spokojnie mógłby być tam cały klocek.

Druga rzecz to zębatki przy hederze. Rozumiem że na wykładzinie czy dywanie działają super ale nie myślałeś nad użyciem kół żeby motowidła kręciły się na każdej nawierzchni?
Fajny "resorak". Zgadzam się z Eric(k)iem odnośnie connectora i motowideł. Co do connectora, to zobaczyłem, że jest ułamany, dopiero jak napisał Eric. Teraz do tego kombajnu przydałby się jeszcze jakiś ciągnik z wywrotką
Ostatnio zmieniony 2020-01-02, 21:18 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

Fajne uzupełnienie dla firmowych małych zestawów, choć ja bym zmienił jeszcze jedną rzecz ;) A mianowicie pokrętło do podnoszenia hedera, zamiast tych okrągłych plejtów lepsza byłaby już z12 ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Przytoczę słowa ze swojej ostatniej wypowiedzi.
legosamigos pisze:Teraz do tego kombajnu przydałby się jeszcze jakiś ciągnik z wywrotką
Widziałem na YT, że zbudowałeś taki ciągnik, o którym wspominałem, ale nie było publikacji. Mam nadzieję, że wkrótce się pojawi :) Także filmik z tymi dwoma MOCami obok siebie będzie mile widziany :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#7 Post autor: Damjan97 »

legosamigos pisze:Przytoczę słowa ze swojej ostatniej wypowiedzi.
legosamigos pisze:Teraz do tego kombajnu przydałby się jeszcze jakiś ciągnik z wywrotką
Widziałem na YT, że zbudowałeś taki ciągnik, o którym wspominałem, ale nie było publikacji. Mam nadzieję, że wkrótce się pojawi :) Także filmik z tymi dwoma MOCami obok siebie będzie mile widziany :)
W sumie...

ODPOWIEDZ