[MOC] The 19th Century Museum of Science and Technology

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

Tak, piękny model. Całkiem udany debiut :D Koniecznie musisz pojawić się z nim na naszej wystawie głównej w Sępólnie Krajeńskim w sierpniu :)

Awatar użytkownika
duur
Posty: 67
Rejestracja: 2013-06-28, 13:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: duur »

Wszyscy bez wyjątku leżymy na kolanach!!! Bomba w każdym calu!

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#18 Post autor: lechkulina »

Biedrus pisze:Bardzo mocno i z dużym przytupem wkroczyłeś w nasze szeregi!
Imponująca i zapierająca dech w piersiach budowla. Multum fantastycznych detali i rozwiązań konstrukcyjnych.
Genialnie Panie :)
Dzięki wielkie Biedrus :)
lechkulina, Śledziłem postępy na Flickr prawie od początku, model zapiera dech w piersiach, mam ogromną nadzieję że będę miał okazje zobaczyć muzeum na żywo.

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na MOC grudnia 2019:
Dzięki JAREMA za śledzienie projektu! Jeżeli mój krótki staż na forum nie jest przeszkodą/wymogiem to z chęcią przyłączę się do zabawy w konkursie :)
dmac pisze:O rety. Wybacz, nowy Kolego, że nie napiszę o wszystkim, co mi się podoba w tej budowli, ale nie mam aż tylu godzin :) . To na przykład, co się dzieje pod tymi podjazdami wiodącymi do budynku, to już "figury niemożliwe" ;). Ale chyba najbardziej podziwiam dachy, kopuły. Super schludna robota w niełatwym temacie.

Brawo. Nie przestawaj!
Dzięki dmac za dobre słowo :) Jeżeli chodzi o florę to miałem do tej pory bardzo ograniczone doświadczenie w pokrywaniu roślinami większych powierzchni. Zakładałem, że wystarczy wrzucić kilka trawek i po temacie. Jakie było moje zdziwienie kiedy zacząłem się temu tematowi bliżej przyglądać, tzn. gdzie posadzić jakie trawki, aby wyglądały naturalnie (np. wyższe trawki i chwasty głównie w miejscach gdzie nie ma ruchu itp.), jak rozłożyć pomniejsze kwiatki aby wyglądały jak kraniec łąki, a nie hodowla kwiatków, czy naturalnie wyglądające przejścia pomiędzy różnymi obszarami (przejście z zielonej łąki do bagna) itp. Dopiero po kilku iteracjach udało mi się uzyskać w miarę przynajmniej według mnie realistyczny wygląd. Od tego czasu zacząłem znacznie bardziej doceniać ten element MOCów :)
Tak, piękny model. Całkiem udany debiut :D Koniecznie musisz pojawić się z nim na naszej wystawie głównej w Sępólnie Krajeńskim w sierpniu :)
Wielkie dzięki Żbik :) Tak jak pisałem wcześniej teoretycznie transport jest możliwy dzięki temu, że całość jest mocno modułowa, ale logistyka takiego przedsięwzięcia trochę mnie przeraża ;)
duur pisze:Wszyscy bez wyjątku leżymy na kolanach!!! Bomba w każdym calu!
Dzięki duur!

Pozdrawiam

lech

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Rysiek »

Spektakularna, wielka, oszałamiająco dopracowana praca! Szczerze mówiąc jest tu tyle ciekawych detali, że ciężko powiedzieć co jest dla mnie najładniejsze. Oczy latają od jednego elementu do drugiego. Pięknie zrobione wnętrza, genialny dach. Fasada też przecudna.
Wielki szacunek za wytrwałość, konsekwentne dążenie do celu i świetny zmysł artystyczny. Świetna praca na zakończenie roku! Jeszcze raz gratuluję!

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#20 Post autor: Reglin »

Dołączam się do poprzedników. Praca fantastyczna. Widzę kilka rzeczy które sam wykorzystam.
Bardzo dopracowana w szczegółach, domyślam się że wymagało sporo planowania i powtórzeń.
Wiem ile pracy kosztuje zbudowanie czegoś tak wielkiego.

Chętnie obejrzę na żywo na wystawie bo będzie co podziwiać.
Bardzo udany debiut.

Planujesz jakieś oświetlenie wewnątrz tych lamp zewnętrznych?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#21 Post autor: legosamigos »

Kloss pisze:Debiut roku!
Ilość detali zapiera dech w piersiach. Mam nadzieję, że będzie można zobaczyć tę pracę na żywo.
W pełni zgadzam się z Klossem. Imponująca budowla. Naprawdę w grudniu ciężko będzie oddać ten jedyny głos na MOC miesiąca
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#22 Post autor: Biedrus »

legosamigos pisze:W pełni zgadzam się z Klossem. Imponująca budowla. Naprawdę w grudniu ciężko będzie oddać ten jedyny głos na MOC miesiąca
Dokładnie. Chciałbym nagrodzić przy najmniej dwie prace. A tu lipa :(

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#23 Post autor: nisiia »

Zanim zaczniecie, uprzedzam, że to nie jest temat do dyskusji o metodzie głosowania.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#24 Post autor: szarikm »

dmac pisze:Ale chyba najbardziej podziwiam dachy, kopuły. Super schludna robota w niełatwym temacie.
Zdecydowanie. Nawet na zapleczu jest porządek!
Z 2,5 metra szerokości...

ObrazekRafters for small dome - bottom view by Lech Kulina, on Flickr
Co to za kulki osadzone w technic bricku?
Jak ze sztywnością/wytrzymałością takiej konstrukcji?


nisiia pisze:Zanim zaczniecie, uprzedzam, że to nie jest temat do dyskusji o metodzie głosowania.
:D nie martw się, będziemy pewnie dwa razy głosować na to samo :)
Ostatnio zmieniony 2019-12-30, 13:31 przez szarikm, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#25 Post autor: lechkulina »

Rysiek pisze:Spektakularna, wielka, oszałamiająco dopracowana praca! Szczerze mówiąc jest tu tyle ciekawych detali, że ciężko powiedzieć co jest dla mnie najładniejsze. Oczy latają od jednego elementu do drugiego. Pięknie zrobione wnętrza, genialny dach. Fasada też przecudna.
Wielki szacunek za wytrwałość, konsekwentne dążenie do celu i świetny zmysł artystyczny. Świetna praca na zakończenie roku! Jeszcze raz gratuluję!
Rysiek wielkie dzięki za dobre słowo, bardzo mi miło :)
Dołączam się do poprzedników. Praca fantastyczna. Widzę kilka rzeczy które sam wykorzystam.
Bardzo dopracowana w szczegółach, domyślam się że wymagało sporo planowania i powtórzeń.
Wiem ile pracy kosztuje zbudowanie czegoś tak wielkiego.

Chętnie obejrzę na żywo na wystawie bo będzie co podziwiać.
Bardzo udany debiut.

Planujesz jakieś oświetlenie wewnątrz tych lamp zewnętrznych?
Duże dzięki Reglin! Może nie tyle planowania co powtórzeń. Planu nie miałem tylko ogólny zaraz tego co chce zrobić, w wyniku tego kilka miesięcy "zmarnowałem" tworząc różne elementy, z których ostatecznie zrezygnowałem. Sam fundament miał 4 wcielenia... Kiedy już miałem mniej więcej wszystkie budynki i mniejsze rzeczy jak np. latarnie całość przeszła kilka iteracji podczas których dodałem coraz więcej detali (poza budynkami ponieważ one musiały już być skończone na zewnątrz). Na sam koniec zostawiłem sobie wykładanie posadzek (strasznie nie lubię tego robić).

Oświetlenia nie planowałem i raczej nie będę już go dodawał. Chce aby całość była 100% LEGO a światła PF są super nieporęczne.

Gdybyś miał jakieś pytania odnośnie zaimplementowanych rozwiązań to daj znać to postaram się je bardziej szczegółowo opisać.
legosamigos pisze:W pełni zgadzam się z Klossem. Imponująca budowla. Naprawdę w grudniu ciężko będzie oddać ten jedyny głos na MOC miesiąca
Dzięki legosamigos!
szarikm pisze:Zdecydowanie. Nawet na zapleczu jest porządek!
Z 2,5 metra szerokości...
Dzięki szarikm!
szarikm pisze:Co to za kulki osadzone w technic bricku?
To są chyba jedne z najbardziej uniwersalnych części z rodziny mixelowych przegubów LegoBar 1L with Towball Uwielbiam te dziady :)
szarikm pisze:Jak ze sztywnością/wytrzymałością takiej konstrukcji?
Krokwie są bardzo sztywne i trzymają się mocno głównie dlatego, że każda w poziomie jest powiązana z sąsiednią w 3 punktach (przy podstawie, w 1/3 wysokości i w wierzchołku). Panele potrafią być trochę chybotliwe kiedy zacznie się je szturchać przy brzegach ponieważ są podłączone do krokwi na 3 do 4 study w samym środku. Ogólnie nie miałem jeszcze sytuacji abym musiał je dociskach przy normalnym "używaniu" tego dachu (wielokrotne zakładanie i ściąganie).

BTW Zapomniałem wcześniej podać, ale wymiary całości to szerokość 147cm, głębokość 70cm i wysokość 114 cm.

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 2019-12-30, 19:18 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: Mestari »

Genialne. Już pisałem na EB. Pomożemy z tym transportem, BJ ma fajną przyczepkę ;)
Ale na serio to się organizujemy jako Warszawa i wtedy da radę ogarnąć transport większych makiet. Byle by była chęć ;)
To jest super i trzeba światu pokazać.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#27 Post autor: Falcrum »

Nie ma nawet jednej rzeczy, do której bym się przyczepił. Rewelacja pod absolutnie każdym względem.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#28 Post autor: lechkulina »

Genialne. Już pisałem na EB. Pomożemy z tym transportem, BJ ma fajną przyczepkę ;)
Ale na serio to się organizujemy jako Warszawa i wtedy da radę ogarnąć transport większych makiet. Byle by była chęć ;)
To jest super i trzeba światu pokazać.
Dzięki Mestari! Jeżeli chodzi o pokazywanie to tak jak wcześniej pisałem na razie nie planuje jeździć z muzeum więc skupiłem się aby opisać możliwe dużo na Flickrze, EB, LUBPOLu i zbudujmy.to. Z resztą za max 4-6 miesięcy i tak będę wszystko rozkładać :)
Falcrum pisze:Nie ma nawet jednej rzeczy, do której bym się przyczepił. Rewelacja pod absolutnie każdym względem.
Wielkie dzięki Falcrum!

Pozdrawiam

lech

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#29 Post autor: legosamigos »

lechkulina pisze:...Z resztą za max 4-6 miesięcy i tak będę wszystko rozkładać :)
To może poczekaj chociaż do sierpnia na wystawę w Sępólnie Krajewskim. Myślę, że sporo osób chciało by zobaczyć na żywo Twój debiut :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#30 Post autor: Stelario »

Z reguły nie komentuje ładnych mocy, bo nie ma co tam komentować.;)
Ale twój jest naprawdę niezły, podoba mi się szczególnie jak zbudowałeś krzywe schody.
Widać ogrom włożonej pracy, moc ma masę drobnych szczegółów.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

ODPOWIEDZ