[MOC] CYRK

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] CYRK

#1 Post autor: Biedrus »

Witam wszystkich. W tym roku do naszego Miasteczka chciałby przyjechać Cyrk :)
Jest nieduży, mieście się na 2 BP. Ma kilka atrakcji i mam nadzieje, że się wam spodoba:)
Przysporzył mi dużo siwych włosów, szczególnie namiot. Kilkadziesiąt klocków w górę i szpara około 1-1,5[mm], miedzy najwyższym a najniższym punktem. Kilka razy mi się wszystko rękach rozsypało, takie duże naprężenia powodowały połączenia klocków.
Zapraszam do konstruktywnej krytyki i ...Szczęśliwego Nowego Roku!!!!


Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

GALERIA.
Ostatnio zmieniony 2020-01-01, 21:11 przez Biedrus, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Zamiast kupować bilety wystarczy stać przy kasie i można oglądać za free.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Stelario pisze:Zamiast kupować bilety wystarczy stać przy kasie i można oglądać za free.
Uśmiałem się. W sumie też pomyślałem o tym, że kasa coś blisko. Ale potem doszedłem do wniosku, że wcale nie przeszkadza. Bywa przy wejściu do cyrku.. Może trochę lepiej by wyszła po "zamkniętej" stronie.
Bardzo ładna praca.

p.s. Ten słoń to chłopakom z Lego jakiś taki mroczny wyszedł.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Rysiek »

Za samymi cyrkami nie przepadam, ale praca jest bardzo ładna. Dobór kolorów wyszedł świetnie :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Progress w stusunku do muzeum dinozaurów jest bardzo duży. Namiot wygląda super choć uważam, że mógłby być 5-6 stud głębszy
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: mw »

bardzo fajny namiot , widać że kosztowało cię stworzenie go - wiele czasu i nerwów :) tylko jedno co mnie razi to zwierzęta w nim. Teraz już to jest nie modne a wręcz mało akceptowalne. Zrób alternatywną scenkę ale bez zwierzaków a z artystami, akrobatami i klownami :). Wtedy mógłby to być Cirque du Soleil !!! ale Brawo - a i chyba to był pierwszy MOC 2020 roku :)

DominikAjka
Posty: 22
Rejestracja: 2019-12-24, 00:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: DominikAjka »

mw pisze:bardzo fajny namiot , widać że kosztowało cię stworzenie go - wiele czasu i nerwów :) tylko jedno co mnie razi to zwierzęta w nim. Teraz już to jest nie modne a wręcz mało akceptowalne. Zrób alternatywną scenkę ale bez zwierzaków a z artystami, akrobatami i klownami :). Wtedy mógłby to być Cirque du Soleil !!! ale Brawo - a i chyba to był pierwszy MOC 2020 roku :)
Dokładnie to samo pomyślałam. Jednak jeśli chodzi o całą pracę - naprawdę dobrze wygląda. Nawet nie mówię słowa o kasach :)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#8 Post autor: Ex3qtor »

Rozumiem ideę przekroju, która Ci towarzyszyła i bardzo ją pochwalam.
Myślałeś może, żeby tam, gdzie teraz jest ściana żółto-beżowa zrobić wejście do namiotu cyrkowego?
Wtedy z tej kasy biletowej można zrobić osobną budkę i postawić ją obok tego wejścia? I chodnik przerzucić wtedy na drugą stronę. Wtedy wnętrze namiotu masz dalej widoczne dla ludzi, a jednocześnie praca zyskuje na sensie :).
Z innych uwag - wnętrze wybiegu przełamałbym płytkami Tan/DarkTan - tam na pewno trawa powinna być zadeptana choćby z uwagi na tego słonia, albo i w ogóle wysypany piasek.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#9 Post autor: Biedrus »

mw pisze:tylko jedno co mnie razi to zwierzęta w nim. Teraz już to jest nie modne a wręcz mało akceptowalne. Zrób alternatywną scenkę ale bez zwierzaków a z artystami, akrobatami i klownami :)
Nie byłem w Cyrku dwadzieścia klika lat, nie wiedziałem, że zaszły takie zmiany. Wezmę twoją sugestię pod uwagę :)
Ex3qtor pisze:Myślałeś może, żeby tam, gdzie teraz jest ściana żółto-beżowa zrobić wejście do namiotu cyrkowego?
Jest tam wejście, słabo widoczne na tych zdjęciach, ale w galerii na jednym dobrze je widać.
Ex3qtor pisze:Z innych uwag - wnętrze wybiegu przełamałbym płytkami Tan/DarkTan - tam na pewno trawa powinna być zadeptana choćby z uwagi na tego słonia, albo i w ogóle wysypany piasek.
Słuszna uwaga, postaram się ją wprowadzić w życie.
DominikAjka pisze:Dokładnie to samo pomyślałam. Jednak jeśli chodzi o całą pracę - naprawdę dobrze wygląda. Nawet nie mówię słowa o kasach :)
Dzięki :)

Dziękuje wszystkim za komentarze.
Rozumiem ideę przekroju, która Ci towarzyszyła i bardzo ją pochwalam.
Dokładnie. Tym się kierowałem, aby model był wystawowy i było coś widać.
Dlatego min.kasa jest w takim miejscu, więc musiałem pójść na ustępstwa.

Biedrus jeśli chcesz coś dodać edytuj proszę post. Nie uprawiajmy dublowania / eric
Ostatnio zmieniony 2020-01-08, 17:29 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#10 Post autor: Biedrus »

Biedrus pisze:Biedrus jeśli chcesz coś dodać edytuj proszę post. Nie uprawiajmy dublowania / eric
Ok. Chciałem tylko coś wyjaśnić, edytowanie nie informuje nikogo.

Dlatego najlepiej napisać nowy post, wkleić do niego zawartość poprzedniego a stary skasować ;)

eric
Ostatnio zmieniony 2020-01-08, 18:04 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#11 Post autor: Deckard Cain »

Bardzo podoba mi się ten układ pracy no i sama konstrukcja dachu oczywiście. Układ trybun sprawia jak dla mnie takie fajne wrażenie, że do cyrku przyszły tłumy.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo umowne. Przypomina mi książeczkę lego z pomysłami z lat 80-tych. Tam też był taki półotwarty cyrk. Wolałbym, żeby ściana namiotu była wycinkiem okręgu.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ