Kamieniczka - mieszkanie policjanta -KEBS

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
michalciolek
Posty: 41
Rejestracja: 2019-05-11, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Kamieniczka - mieszkanie policjanta -KEBS

#1 Post autor: michalciolek »

Hej,

Chciałbym zaprezentować mój postęp prac nad pierwszym poważnym MOC. Docelowo chciałbym zbudować narożną kamieniczkę z trzema kondygnacjami na 32x32. Jako początkujący nie oczekujcie petardy pokroju Późnobarokowego Kościoła Jellyeater'a lub The 19th Century Museum of Science and Technology lechkulina. Od czegoś trzeba zacząć.
Termin ukończenia kamieniczki to lipiec 2020 w celu zaprezentowania w miasteczku w Sępólno Krajeńskie 2020.

Aktualny postęp: 85%

1) Dziennik prac

Część 1 (październik 2019):
Jako baza posłużyła zielona płytka 32x32 z tradycyjnie wyglądającym chodnikiem:
Obrazek

Szkielet parteru miał opierać się na szerokim wejściu do restauracji, panoramicznym oknie do podglądania jedzących ludzików oraz schodach prowadzących na 1 piętro:
Obrazek Obrazek

Po zarysowaniu szkieletu poszło już z górki i powstały ściany...
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

... i wykończenie wnętrza - restauracji (w zamyśle smażalnia ryb) z małym zapleczem:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Tak prezentuje się pierwszy etap budowy z Legowymi modularami:
Obrazek Obrazek

Część 2: (styczeń 2020)
Drugi etap budowy nastapił po kolejnej dostawie klocków z BL i PAB.

Aktualizacji uległ parter:
- zostały zmienione schody:
Obrazek

- we wnętrzu lada została skrócona w celu dodania dystrybutora z wodą:
Obrazek

- dla bezpieczeństwa została dodana mała gaśnica:
Obrazek

Główny front prac skupił się na wykonaniu pierwszego piętra. Pojawiły się ściany:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

oraz wnętrze - mieszkanie policjanta - salon z łóżkiem oraz łazienka za luksferami:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek


Część 3: (2 marca 2020)
Tym razem poprawki obecnie wykonanej budowli. Zgodnie z sugestią oblamówka chodników wróciła do standardowego koloru LBG. Zmianie uległa fasada 1 piętra (na razie część główna - od wejścia do kebsa). Pojawiło się logo kebaba na rogu. Napisu jeszcze brak, na razie zamockowane białymi płytkami. Tymczasowa barierka w pearl gold została zaktualizowana do ceglanego murka.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Część 4: (30.03.2020)
Dotarły drobiazgi do napisu KEBS:
Obrazek Obrazek

Dodana została również trzecia - ostatnia kondygnacja z dachem i balkonem
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zmianie uległa fasada pierwszego piętra. Teraz zawiera 3 kolumy a kolor ściany jest mniej pomarańczowy. Okno na parterze dostało zawieszone doniczki. Skrajna część została pokryta roślinnością.
Obrazek Obrazek


Część 5:
in progress..


2) Zadania do wykonania
- restauracja "smażalnia ryb" zostanie zmieniona na Kababa (zmiana wyposażenia wnętrza)
- poprawa miski dla psa;)

PS. Podziękowania dla @liwnik za zmotywowanie do utworzenia wątku :)
Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 19:37 przez michalciolek, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Mestari »

Zapowiada się ciekawie :) Czy mógłbym prosić o zmianę obramowań z czarnego na jasno-szary? W obecnej konfiguracji ten czarny pas będzie się bardzo odznaczać na tle chodników innych budynków.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Zapowiada się super. Podobają mi się chody i elewacja z ich strony. Czekamy na postępy
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#4 Post autor: romkoo »

Wygl±da ciekawie, tak na zdjêciu z ga¶nic± patrzê na siedziska przy stolikach i IMHO nie wygl±daj± one dobrze z tymi skosami, mo¿e móg³by¶ dobraæ takie na których zasi±d± minifigi?

Awatar użytkownika
michalciolek
Posty: 41
Rejestracja: 2019-05-11, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: michalciolek »

Mestari pisze:Czy mógłbym prosić o zmianę obramowań z czarnego na jasno-szary? W obecnej konfiguracji ten czarny pas będzie się bardzo odznaczać na tle chodników innych budynków.
Jasne, będzie zmienione. Obramowanie powstało czarne z braku tile LBG. Na pokaz będzie już odpowiednie :)
eric trax pisze:Zapowiada się super. Podobają mi się chody i elewacja z ich strony. Czekamy na postępy
Dzięki:)
romkoo pisze:Wygląda ciekawie, tak na zdjęciu z gaśnicą patrzę na siedziska przy stolikach i IMHO nie wyglądają one dobrze z tymi skosami, może mógłbyś dobrać takie na których zasiądą minifigi?
Zainspirowałem się siedzeniami z legowego bistro na których też się nie da zasiąść ;D
Obrazek
Myślałem, że to jakaś nowa moda;) A tak na poważnie to bardzo długo mi się zeszło żeby stworzyć tak prostą rzecz i ostatecznie zostały takie. Przemyślę to i przy okazji zmiany aranżacji restauracji poprawię :)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szygalew »

Będzie super!
Fajnie, że sam starasz się patrzeć krytycznie i dochodzisz do wniosku, że coś trzeba przerobić. To bardzo dobrze zwiastuje. :)
Ściany pierwszego piętra są spoko, ale pomarańczowe "przełamania" są zbyt duże. Pewnie i Ciebie to trochę drażni, dlatego chęć przebudowy? Zmiana klocka pomarańczowego na płytkę ciemnopomarańczową mogłaby pomóc. Dark orange nie jest taki "krzykliwy" :) ( No ale to moje zdanie, więc się nim zbytnio nie przejmuj :)).
Klocek, który użyłeś jako wiaderko na miotły/mopa sprawdza się w tym miejscu super, ale okap z niego jest za mały. :)
Powodzenia w budowie!

Awatar użytkownika
michalciolek
Posty: 41
Rejestracja: 2019-05-11, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: michalciolek »

Szygalew pisze:Fajnie, że sam starasz się patrzeć krytycznie i dochodzisz do wniosku, że coś trzeba przerobić. To bardzo dobrze zwiastuje. :)
Na forum oglądam tyle doskonałych rozwiązań to przy tym co mi powstaje trudno nie być krytycznym :)
Szygalew pisze:Ściany pierwszego piętra są spoko, ale pomarańczowe "przełamania" są zbyt duże. Pewnie i Ciebie to trochę drażni, dlatego chęć przebudowy? Zmiana klocka pomarańczowego na płytkę ciemnopomarańczową mogłaby pomóc. Dark orange nie jest taki "krzykliwy" :)
Są dwa powody przebudowy elewacji 1 piętra:
- jest zbyt prosta, im więcej oglądam MOCów tym bardziej się w tym utwierdzam
- chaotyczna mieszanka białego i pomarańczowego, miało wyjść super a wyszło słabo;)

Niestety uparłem się, że muszę zużyć pomarańczowe klocki. Na początku swojej legowej kariery wymyśliłem MOCa właśnie z kolorem pomarańczowym. Zacząłem skupować pomarańczowe klocki i potem znalazłem podobnego MOCa (w innym kolorze) i od razu odpuściłem budowę bo wiedziałem, że go nie przebiję. Może kiedyś wrócę do tego pomysłu. A pomarańczowych klocków została kupka...
Inny powód to kolory takie jak DBG, LBG, tan, dark tan i dark orange są bardzo przyjemne/proste. Chciałem sobie utrudnić i zrobić budynek z pomarańczowych (a mało takich (ładnych) widziałem). Jak nie wyjdzie to zmienić kolor będzie łatwo. Na razie walczę z tym kolorem.

Wczoraj z braku dostępu do klocków stworzyłem kilka wirtualnych koncepcji nowej elewacji (nawiązujące do parteru):
Wariant 1 (a i b):
Obrazek Obrazek

Wariant 2 (a i b):
Obrazek Obrazek

Wariant 3 (a, b i c):
Obrazek Obrazek Obrazek

Jak myślicie, który lepszy? Ja zastanawiam się nad 3c lub 2b.
Szygalew pisze:Klocek, który użyłeś jako wiaderko na miotły/mopa sprawdza się w tym miejscu super, ale okap z niego jest za mały. :)
Haha, do tego samego wniosku doszedłem, dlatego restauracja będzie na kebabownie przerobiona. Swoją drogą tego klocka jako okap nigdy nie spotkałem i wygląda super w tej roli, niestety skala zrobiła swoje i się nie nadaje :/
Szygalew pisze:Powodzenia w budowie!
Dzięki :)
Ostatnio zmieniony 2020-02-29, 23:30 przez michalciolek, łącznie zmieniany 2 razy.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#8 Post autor: romkoo »

Zdecydowanie 3c - mniej pomarañczowego, a nadal jest zauwa¿alny i nie dominuje.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: lechkulina »

Michał zapowiada się fajny MOC, na pewno będę śledzić postępy :)
michalciolek pisze:Jak myślicie, który lepszy?
Jak dla mnie 1b :) Gdybym mógł tylko coś zasugerować to osobiście bym tylko zrezygnował z 47457 (Brick, Modified 2 x 2 x 2/3 Two Studs, Curved Slope End). Zdaje mi się tekstura, która wprowadzają bardziej zaburza fasadę.

Pozdrawiam

lech

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Okap nie jest za mały tylko za nisko wisi. To bardzo fajny pomysł i byłbym za tym żebyś ten klocek zostawił.
A co do fasady, to w myśl zasady „less means more” wybrałbym 1b...

Awatar użytkownika
michalciolek
Posty: 41
Rejestracja: 2019-05-11, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: michalciolek »

W pierwszym poście pojawił się opis kolejnego progresu.
lechkulina pisze:Jak dla mnie 1b :)
SERVATOR pisze:A co do fasady, to w myśl zasady „less means more” wybrałbym 1b...
Większością głosów wygrał wariant 1b :)
Haha najlepsze jest to, że źle policzyłem szerokość budynku 20 zamiast 18 studów oraz nie mam okien 2 x 4 tylko 2 x 3 ;D W związku z tym wariant 1b uległ modyfikacji.
To chyba był pierwszy i ostatni wirtualny koncept ;D
lechkulina pisze:Gdybym mógł tylko coś zasugerować to osobiście bym tylko zrezygnował z 47457 (Brick, Modified 2 x 2 x 2/3 Two Studs, Curved Slope End). Zdaje mi się tekstura, która wprowadzają bardziej zaburza fasadę.
Analizowałem to i stworzyłem kilka wariantów i niestety nie mogłem się do nich przekonać. Na pewno wrócę do tematu bo nie jestem zadowolony ze szpar:
Obrazek
Mestari pisze:Czy mógłbym prosić o zmianę obramowań z czarnego na jasno-szary?
Zmienione :)
SERVATOR pisze:Okap nie jest za mały tylko za nisko wisi. To bardzo fajny pomysł i byłbym za tym żebyś ten klocek zostawił.
Racja, teraz okap jest oderwany od sufitu. Zobaczę jak wyjdzie z tym klockiem i kebabem :)

Walczyłem z napisem "KEBS" żeby mi się zmieścił na 2 x 12 lub 3 x 12. Niestety nie udało się jeszcze...
Ostatnio zmieniony 2020-03-02, 22:52 przez michalciolek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
michalciolek
Posty: 41
Rejestracja: 2019-05-11, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: michalciolek »

Po kilku tygodniach przerwy kolejna aktualizacja w pierwszym poście (etap4).
lechkulina pisze:Jak dla mnie 1b :) Gdybym mógł tylko coś zasugerować to osobiście bym tylko zrezygnował z 47457 (Brick, Modified 2 x 2 x 2/3 Two Studs, Curved Slope End). Zdaje mi się tekstura, która wprowadzają bardziej zaburza fasadę.
Miałeś rację, po wyeliminowaniu tego klocka fasada jest ładniejsza.

Dla spostrzegawczych biegnę z tłumaczeniem gdzie są schody na 3 kondygnację. Postanowiłem, że policjant jest na tyle bogaty żeby mieć poddasze dla siebie. Dostaje się do niego po opuszczanych schodach:
Obrazek Obrazek

Widok z okna:
Obrazek

Po kilkukrotnym burzeniu ścian limit cierpliwości na ten projekt został wykorzystany. Fasada na 98% nie ulegnie już zmianie. Zostało mi wykończenie środka 3 kondygnacji i drobne poprawki w KEBSowni.

PS. Liczba wolnych pomarańczowych klocków zbliżyła się do kilkudziesięciu! Yupi!
Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 19:11 przez michalciolek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ