Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Jeep Cherokee xj
Autor Wiadomość
Szygalew 

Wpisy: 332

Wysłany: 2020-03-15, 20:25   [MOC] Jeep Cherokee xj

Witam!

Chciałbym przedstawić trzecie z kolei autko na potrzeby wypełnienia mojego parkingu hotelowego. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, to będzie to jednocześnie pierwsze zgłoszenie na konkurs: "Pojazd w stylu City/Speed Champions".

Najpierw powstała wersja szara. A potem biała. Oprócz koloru różnice są nieznaczne. Głównie sposób budowy tylnych świateł. W sumie niuans. Przedstawiam obie.

Użyłem naklejek, by zimitować słupki między szybami. No i pociąłem pomarańczowego flexa na potrzeby kierunkowskazu. Okna/szyby są za wysokie. Jakoś nie chciałem z flexów tego robić, więc pozostały dostępne szybki o wysokości dwóch klocków. Jest też ( i chyba przede wszystkim) za wąski. Siódemka byłaby lepsza, ale, całkiem niezależnie od wymogów konkursu, nie chciało mi się tego przerabiać, a i obawiałem się, że przód bez "znaków" na brzegu maski nie wyjdzie tak fajnie (tak mi się wydaje, że fajnie :)).
To chyba tyle.

Z niecierpliwością czekam na komentarze :)

Galeria: http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=579429

Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2020-03-16, 08:08, w całości zmieniany 2 razy  

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1331
Wysłany: 2020-03-15, 20:39   

Grill z chromowanych uchwytów do wiaderek wymiata. Ale koła to masz szerokie chyba na 8 studów, nie?

Fuku 

Wpisy: 334
Wysłany: 2020-03-15, 20:40   

Bardzo ładny model,widać od razu co przedstawia. Z plusów to na pewno ciekawe użycie elementów, dbałość o szczegóły. Minusy to tylko użycie naklejek i z racji że jest do miasteczka - jest za duży w stosunku do figa, a raczej za długi. Zrobiłbym dwie wersje - jedną bardziej reprezentacyjną na szerokość 7 lub 8 studów a drugą do miasteczka - na szerokość 6 studów, z mniejszymi kołami i krótszą, tak by zachować proporcje
Ostatnio zmieniony przez Fuku 2020-03-15, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  

Szygalew 

Wysłany: 2020-03-15, 20:50   

glaz_pimpur napisał/a:
Ale koła to masz szerokie chyba na 8 studów, nie?

W białym są za szerokie. W siwym są ok. Nie chciało mi się przestawiać. :) Do wystawy w białym też poczynię te same kombinacje alpejskie. Dzięki!
Fuku napisał/a:
jest za duży w stosunku do figa, a raczej za długi.

Tak, jest za duży. Dlatego też raczej nie mam ciśnienia na konkurs z tym modelem. :) Dzięki za dobre słowo i sugestie.

Fuku 

Wpisy: 334
Wysłany: 2020-03-15, 20:57   

Masz dwie wersje, jedną przerabiasz pod konkurs, drugą jako 100% dopracowany moc i 2 pieczenie na jednym ogniu ;P czasu jest dużo, ale to Twoja decyzja

Szygalew 

Wysłany: 2020-03-15, 21:04   

Fuku napisał/a:
Masz dwie wersje, jedną przerabiasz pod konkurs, drugą jako 100% dopracowany moc i 2 pieczenie na jednym ogniu ;P czasu jest dużo, ale to Twoja decyzja

Zobaczymy. Czasu będę miał sporo, bo od wczoraj mam "wolne". :)

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1331
Wysłany: 2020-03-15, 21:16   

Szygalew napisał/a:
Fuku napisał/a:

Jakby nie było wg wikipedii Chevy Bel Air z 57 roku miał 187 cm szerokości podczas gdy Jepp Cherokee XJ w zależności od modelu między 172 a 180 cm:)

Szygalew 

Wysłany: 2020-03-15, 21:30   

glaz_pimpur napisał/a:
Szygalew napisał/a:
Fuku napisał/a:

Jakby nie było wg wikipedii Chevy Bel Air z 57 roku miał 187 cm szerokości podczas gdy Jepp Cherokee XJ w zależności od modelu między 172 a 180 cm:)

Patrzyłem na wymiary. :) Profil wyszedł mi bardzo dobrze. Sprawdzone. Nawet wysokość jest proporcjonalna. Tylko szyby powinny być niższe, a podszybie wyższe. Tak o płytkę. Ale nie chciałem tego robić naklejką, a klockami - nie miałem pomysłu. :) Jest natomiast za wąski. (j.w.). Długo się z nim babrałem, i cały czas przymykałem oko na tę szerokość nieodpowiednią. Przód chyba ze dwa tygodnie kombinowałem, to narty, to nie narty, aż w końcu wiaderkowe rączki.. Chciałem już go wstawić, bo miałem go dosyć.:) Do czasu wersji 2.0 pozostanie 1.0. :)

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2130
Wysłany: 2020-03-16, 06:03   

Bardzo ładnie wyszedł ten biały. Poziom już chyba prawie Karwika. Ten pomysł na kierunkowskazy z przodu i grill.

Szygalew 

Wysłany: 2020-03-16, 08:09   

Jellyeater napisał/a:
Bardzo ładnie wyszedł ten biały. Poziom już chyba prawie Karwika. Ten pomysł na kierunkowskazy z przodu i grill.

Uważaj, bo się Karwik obrazi. :) Dzięki!

Dodałem parę zdjęć w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2020-03-16, 08:11, w całości zmieniany 1 raz  

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2005
Wysłany: 2020-03-16, 09:30   

Szygalew napisał/a:
Jest natomiast za wąski.

Cieszę się, że się spóźniłem chwilę z komentowaniem, bo nie muszę sam wyprowadzać tego ciosu, tylko wystarczy grzecznie przytaknąć :D . No, to przytakuję: "Tak, jest za wąski do tej długości".
Ale do niczego więcej się nie przyczepię, bo konstrukcyjnie to jest wyższa półka.
A tak z ciekawości - patrzyłeś, jak by wyglądał na węższych oponach? (Poza tym, że byłby jeszcze węższy, a to niedobrze, ale w pewnych ujęciach może prezentowałby się bardziej miejsko, niż Dakarowo ;) ).

Tak czy owak - brawo!

romkoo 
VIP

Wpisy: 336
Wysłany: 2020-03-16, 09:46   

Super wyszedł. Grill rzeczywiście bardzo pomysłowy i kierunkowskazy z flexów - ekstra.

Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym

Wpisy: 728
Wysłany: 2020-03-16, 12:14   

Bardzo fajny. Ciekawe techniki stosujesz, jest co podpatrzyć, szczególnie maska i grill :)

Nie podoba mi się używanie naklejek dla odwzorowania elementów konstrukcji. Tak jak na słupki jestem w stanie zrozumieć, tak przy tylnych światłach (w białym) to dla mnie trochę oszukiwanie. Ale to moje preferencje i zapewne będę tu w mniejszości.

Wydaje mi się też za duży do skali minifig, przynajmniej skalując do wzrostu minifiga.

Natomiast na pewno jest bardzo rozpoznawalny, brawo!

DARON 

Wpisy: 111
Wysłany: 2020-03-16, 12:53   

Ogólnie konstrukcje całkiem fajnie wyszły, ale co do białego mam wrażenie, że przód białego jest trochę za długi w porównaniu do całego samochodu.

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3315
Wysłany: 2020-03-16, 13:20   

Biały samochód wyszedł Ci naprawdę bardzo fajnie. Widać, że starałeś się oddać jak najwięcej szczegółów oryginału. Podobnie jak innym najbardziej podobają mi się pomysłowe kierunkowskazy i grill.

Niestety, moim zdaniem podobnie jak samochody ze Speed Champions on w miasteczku będzie wyglądał słabo. On jest po prostu za duży. Na tych kołach będzie wyglądał bardziej jak Monster Truck niż klasyczna terenówka.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu