[MOC] T-65 x-wing starfighter

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: Fuku »

Szygalew pisze:
Fuku pisze:Przez rozjechanie rozumiesz jakby przerwy w obrysie (mniejsze na górze i większe na dole)?
Nikt nie zwrócił na to uwagi wcześniej, ale przerwy na dole trochę mnie gryzły. Ciężko oddać ten nieregularny, dziewięciokątny kształt i jest tam mało miejsca, więc to może być ciężka sprawa, ale jeszcze do tego przysiądę.
No tak, przerwy na dole są za duże. W ogóle ich nie powinno być, bo w filmowym xwingu ich nie ma. Ale i dolne "pionowe" momenty obrysu uciekają względem górnych.. Rozumiem, że to skos, który ma grubość dwóch płytek po "wewnętrznej" stronie i pewno nie wszedł dalej, by tego uskoku na tych narożnikach nie było..
Może się da to uładnić, popróbuj.
Przy okazji jeszcze napiszę (o czym zapomniałem w ślimaku), że same skrzydła w części pod/nad - silnikowej też nie są najlepsze. Te u dmaca i jeraca mnie bardziej przekonują. Są jakieś takie bardziej zwarte, mniej kropek mają i uskoków. Możliwe, że to też wynik kompromisu "odmechanizmowego". Nie wiem tego. Więc pomarudzić mogę. :)
Szpary będę się starał załatać, z uskokiem może być jeszcze trudniej, nie chciałbym też żeby model był zbyt słaby i się rozpadał przy dotknięciu. Przez mechanizm rozkładania skrzydeł jest tam bardzo ciasno, żeby uzyskać to co jest i tak musiałem użyć bardzo starych części. Będę próbował ale obawiam się, że tam już niczego nie wymyślę.

Co do czesci skrzydeł pod silnikami, tu się do końca nie zgodzę, one w tej części nie powinny być zwarte a bardziej "brzydkie", w oryginale widać tam jakieś silnikowe bebechy itp, stąd u mnie ciemno/jasnoszaro i uskokowo. Jeszcze fajniej byłoby tam wsadzić jakieś greeblingi ale to już by było za cenę trwałości mocowania skrzydeł

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#17 Post autor: Żbik »

Hmm, a może są Święta i ludzie mają inne, pa prostu ludzkie, zajęcia? :D Ochłoń chłopie...

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: Fuku »

Już napisałem co miałem napisać. Ciężko ochłonąć, jak administracja ma gdzieś użytkowników i wprowadzane przez siebie zasady

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#19 Post autor: Żbik »

Fuku pisze:Już napisałem co miałem napisać. Ciężko ochłonąć, jak administracja ma gdzieś użytkowników i wprowadzane przez siebie zasady
No będziesz musiał albo się rozstaniemy... Ja nie będe tolerował spiskowych teorii na forum.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:administracja ma gdzieś użytkowników i wprowadzane przez siebie zasady
Zdziwiły mnie te Twoje słowa, bo szczerze mówiąc, nie wiem co ma administracja do kwestii niedoboru komentarzy odnośnie tego czy innego moca...

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#21 Post autor: Fuku »

Ale to nie żadna teoria spiskowa tylko fakty, każdy widział że termin zgłoszeń w ostatnim konkursie był do 21 grudnia, a po wpadce z zapomnieniem o konkursie (wpadka całej administracji) wybrałeś SAM pracę zgłoszoną PO TERMINIE. Bez ankiety. Zero przepraszam od kogokolwiek z adminów. Każdy nabrał wody w usta, tylko druga osoba, która zgłosiła pracę w terminie coś napisała, ale też została olana. Tak się nie robi. Więc bardzo proszę mi nie grozić, bo takie są fakty
Szygalew pisze:
Fuku pisze:administracja ma gdzieś użytkowników i wprowadzane przez siebie zasady
Zdziwiły mnie te Twoje słowa, bo szczerze mówiąc, nie wiem co ma administracja do kwestii niedoboru komentarzy odnośnie tego czy innego moca...
Pisałem wcześniej, że moje emocje były związane głównie ze sprawą konkursu, nie komentarzami
Ostatnio zmieniony 2019-12-29, 18:46 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#22 Post autor: Żbik »

Fuku pisze:Pisałem wcześniej, że moje emocje były związane głównie ze sprawą konkursu, nie komentarzami
To po co mieszasz wątki?

Nie pierwszy raz sugerujesz, że mamy tu spisek i celowo nie komentujemy Twoich modeli... Każdy komentuje, co chce. Jeśli tego nie robi, to może mu się nie chce? Albo nie widzi nic wartego komentowania? Nie ośmieszaj się chłopie!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#23 Post autor: Fuku »

Jeśli coś takiego teraz sugerowałem lub zostalo w taki sposób odebrane, to na pewno pierwszy raz. Dla pewności sprawdziłem w moich tematach. A po sytuacji z konkursem pisanie o ośmieszaniu się zakrawa o sporą hipokryzję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#24 Post autor: Żbik »

Fuku pisze:Jeśli coś takiego teraz sugerowałem lub zostalo w taki sposób odebrane, to na pewno pierwszy raz. Dla pewności sprawdziłem w moich tematach.
Pamiętaj, że oko patrzy... Klik.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#25 Post autor: Fuku »

Na new elementary jarają się użyciem przez Intherta gogli jako końcówek dział x-winga... takze cieszę się, że mój pomysł został doceniony nawet jeśli w wykonaniu kogoś innego :D

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#26 Post autor: Falcrum »

Fuku pisze:Na new elementary jarają się użyciem przez Intherta gogli jako końcówek dział x-winga... takze cieszę się, że mój pomysł został doceniony nawet jeśli w wykonaniu kogoś innego :D
Twój pomysł? Gogle, przyłbice hokejowe były do tego celu używane już ,,pewien czas" - praca dmaca sprzed prawie czterech lat:
viewtopic.php?t=28151&highlight=x-wing
Już nie wspomnę o tym, że ograniczona liczba elementów LEGO w pożądanym kształcie i kolorze sprawia, że dwie osoby mogą wpaść na ten sam pomysł niezależnie od siebie. Podoba mi się Twoja praca, jest naprawdę dobra, ale to niekoniecznie musi być tak, że cały świat podbiera Tobie dobre pomysły.
I wtedy mu mówię: daj te gogle na końcówki.
Ostatnio zmieniony 2020-03-25, 14:00 przez Falcrum, łącznie zmieniany 1 raz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#27 Post autor: Fuku »

Ale ja nie twierdzę, że ktoś to ściągnął ode mnie, tu masz rację, zapewne wpadł na to niezależnie ode mnie, po prostu cieszę się, że mój pomysł został doceniony. Ale z tą drugą kwestią się mylisz, to jest całkowicie mój pomysł. Dmac użył innych części, rzadkich, a całość z pewnych punktów widzenia może się wydawać przekombinowaną, gogle których użyłem są powszechnie dostępne i wyraźnie cieńsze, przez co lepiej odwzorowują pierwowzór. Jeśli do tego byłyby szare, to byłoby w ogóle super. Także jest to inny pomysł, prostszy i najbardziej odpowiedni w tym przypadku, a mimo że był możliwy do zrealizowania od wielu lat, nikt tego wcześniej nie zrobił. A to świadczy o tym, że to wcale nie było aż tak oczywiste, choć rozwiaznie Dmaca mogło coś takiego zainspirować
Ostatnio zmieniony 2020-04-24, 13:46 przez Fuku, łącznie zmieniany 3 razy.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#28 Post autor: Fuku »

X-wing, tak jak kilka innych modeli doczekał sie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, które są w galerii na flickr (te na ciemnym, jednolitym tle) https://flic.kr/s/aHsmJYrSES

Parę przykładowych:

Obrazek

Obrazek

Zbudowałem także podstawkę, z której można sterować mechanizmem rozkładania skrzydeł, poszły na nią praktycznie wszystkie moje czarne elementy


Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#29 Post autor: Jellyeater »

Dobra prezentacja dodała dużo uroku. Brawo!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#30 Post autor: Fuku »

Dziękuję, starałem się ;P

ODPOWIEDZ