Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] T-65 x-wing starfighter
Autor Wiadomość
Fuku 

Wpisy: 334
Wysłany: 2019-12-26, 11:26   

Szygalew napisał/a:
Fuku napisał/a:
Przez rozjechanie rozumiesz jakby przerwy w obrysie (mniejsze na górze i większe na dole)?
Nikt nie zwrócił na to uwagi wcześniej, ale przerwy na dole trochę mnie gryzły. Ciężko oddać ten nieregularny, dziewięciokątny kształt i jest tam mało miejsca, więc to może być ciężka sprawa, ale jeszcze do tego przysiądę.

No tak, przerwy na dole są za duże. W ogóle ich nie powinno być, bo w filmowym xwingu ich nie ma. Ale i dolne "pionowe" momenty obrysu uciekają względem górnych.. Rozumiem, że to skos, który ma grubość dwóch płytek po "wewnętrznej" stronie i pewno nie wszedł dalej, by tego uskoku na tych narożnikach nie było..
Może się da to uładnić, popróbuj.
Przy okazji jeszcze napiszę (o czym zapomniałem w ślimaku), że same skrzydła w części pod/nad - silnikowej też nie są najlepsze. Te u dmaca i jeraca mnie bardziej przekonują. Są jakieś takie bardziej zwarte, mniej kropek mają i uskoków. Możliwe, że to też wynik kompromisu "odmechanizmowego". Nie wiem tego. Więc pomarudzić mogę. :)

Szpary będę się starał załatać, z uskokiem może być jeszcze trudniej, nie chciałbym też żeby model był zbyt słaby i się rozpadał przy dotknięciu. Przez mechanizm rozkładania skrzydeł jest tam bardzo ciasno, żeby uzyskać to co jest i tak musiałem użyć bardzo starych części. Będę próbował ale obawiam się, że tam już niczego nie wymyślę.

Co do czesci skrzydeł pod silnikami, tu się do końca nie zgodzę, one w tej części nie powinny być zwarte a bardziej "brzydkie", w oryginale widać tam jakieś silnikowe bebechy itp, stąd u mnie ciemno/jasnoszaro i uskokowo. Jeszcze fajniej byłoby tam wsadzić jakieś greeblingi ale to już by było za cenę trwałości mocowania skrzydeł

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2771
Wysłany: 2019-12-26, 23:54   

Hmm, a może są Święta i ludzie mają inne, pa prostu ludzkie, zajęcia? :D Ochłoń chłopie...

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

Fuku 

Wysłany: 2019-12-29, 18:23   

Już napisałem co miałem napisać. Ciężko ochłonąć, jak administracja ma gdzieś użytkowników i wprowadzane przez siebie zasady

Żbik 
Administrator

Wysłany: 2019-12-29, 18:31   

Fuku napisał/a:
Już napisałem co miałem napisać. Ciężko ochłonąć, jak administracja ma gdzieś użytkowników i wprowadzane przez siebie zasady
No będziesz musiał albo się rozstaniemy... Ja nie będe tolerował spiskowych teorii na forum.

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

Szygalew 

Wpisy: 332
Wysłany: 2019-12-29, 18:43   

Fuku napisał/a:
administracja ma gdzieś użytkowników i wprowadzane przez siebie zasady

Zdziwiły mnie te Twoje słowa, bo szczerze mówiąc, nie wiem co ma administracja do kwestii niedoboru komentarzy odnośnie tego czy innego moca...

Fuku 

Wysłany: 2019-12-29, 18:44   

Ale to nie żadna teoria spiskowa tylko fakty, każdy widział że termin zgłoszeń w ostatnim konkursie był do 21 grudnia, a po wpadce z zapomnieniem o konkursie (wpadka całej administracji) wybrałeś SAM pracę zgłoszoną PO TERMINIE. Bez ankiety. Zero przepraszam od kogokolwiek z adminów. Każdy nabrał wody w usta, tylko druga osoba, która zgłosiła pracę w terminie coś napisała, ale też została olana. Tak się nie robi. Więc bardzo proszę mi nie grozić, bo takie są fakty

Szygalew napisał/a:
Fuku napisał/a:
administracja ma gdzieś użytkowników i wprowadzane przez siebie zasady

Zdziwiły mnie te Twoje słowa, bo szczerze mówiąc, nie wiem co ma administracja do kwestii niedoboru komentarzy odnośnie tego czy innego moca...

Pisałem wcześniej, że moje emocje były związane głównie ze sprawą konkursu, nie komentarzami
Ostatnio zmieniony przez Fuku 2019-12-29, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  

Żbik 
Administrator

Wysłany: 2019-12-29, 18:52   

Fuku napisał/a:
Pisałem wcześniej, że moje emocje były związane głównie ze sprawą konkursu, nie komentarzami
To po co mieszasz wątki?

Nie pierwszy raz sugerujesz, że mamy tu spisek i celowo nie komentujemy Twoich modeli... Każdy komentuje, co chce. Jeśli tego nie robi, to może mu się nie chce? Albo nie widzi nic wartego komentowania? Nie ośmieszaj się chłopie!

Fuku 

Wysłany: 2019-12-29, 19:09   

Jeśli coś takiego teraz sugerowałem lub zostalo w taki sposób odebrane, to na pewno pierwszy raz. Dla pewności sprawdziłem w moich tematach. A po sytuacji z konkursem pisanie o ośmieszaniu się zakrawa o sporą hipokryzję

Żbik 
Administrator

Wysłany: 2019-12-29, 19:15   

Fuku napisał/a:
Jeśli coś takiego teraz sugerowałem lub zostalo w taki sposób odebrane, to na pewno pierwszy raz. Dla pewności sprawdziłem w moich tematach.
Pamiętaj, że oko patrzy... Klik.

Fuku 

Wysłany: 2020-03-19, 13:12   

Na new elementary jarają się użyciem przez Intherta gogli jako końcówek dział x-winga... takze cieszę się, że mój pomysł został doceniony nawet jeśli w wykonaniu kogoś innego :D

Falcrum 
Żółtodziób

Wpisy: 277
Wysłany: 2020-03-25, 13:58   

Fuku napisał/a:
Na new elementary jarają się użyciem przez Intherta gogli jako końcówek dział x-winga... takze cieszę się, że mój pomysł został doceniony nawet jeśli w wykonaniu kogoś innego :D

Twój pomysł? Gogle, przyłbice hokejowe były do tego celu używane już ,,pewien czas" - praca dmaca sprzed prawie czterech lat:
http://www.lugpol.pl/foru...ighlight=x-wing
Już nie wspomnę o tym, że ograniczona liczba elementów LEGO w pożądanym kształcie i kolorze sprawia, że dwie osoby mogą wpaść na ten sam pomysł niezależnie od siebie. Podoba mi się Twoja praca, jest naprawdę dobra, ale to niekoniecznie musi być tak, że cały świat podbiera Tobie dobre pomysły.
I wtedy mu mówię: daj te gogle na końcówki.
Ostatnio zmieniony przez Falcrum 2020-03-25, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  

Fuku 

Wysłany: 2020-03-25, 14:43   

Ale ja nie twierdzę, że ktoś to ściągnął ode mnie, tu masz rację, zapewne wpadł na to niezależnie ode mnie, po prostu cieszę się, że mój pomysł został doceniony. Ale z tą drugą kwestią się mylisz, to jest całkowicie mój pomysł. Dmac użył innych części, rzadkich, a całość wygląda na nieco przekombinowaną, gogle których użyłem są powszechnie dostępne i wyraźnie cieńsze, przez co lepiej odwzorowują oryginał. Także jest to inny pomysł, prostszy i najbardziej odpowiedni w tym przypadku, a mimo że był możliwy do zrealizowania od wielu lat, nikt tego wcześniej nie zrobił. A to świadczy o tym, że to wcale nie było takie oczywiste
Ostatnio zmieniony przez Fuku 2020-03-25, 14:48, w całości zmieniany 2 razy  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu