[MOC] Mały budynek stacji kolejowej

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Mały budynek stacji kolejowej

#1 Post autor: charakternik »

Witam serdecznie!
Nie wiem czy budynek bez torów nadaje się do tego działu, ale spróbujemy.
ObrazekIMG_20200324_155234 by Piotr Parda, on Flickr
ObrazekIMG_20200324_155533 by Piotr Parda, on Flickr
ObrazekIMG_20200324_155257 by Piotr Parda, on Flickr
Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, mimo wszystkich złych stron, pozwoliła mi na zbudowanie czegoś do końca, od kiedy zacząłem na powrót "bawić się" klockami już jako duży chłopiec.
Niedawno kupiłem mojej córeczce zestaw LEGO Duplo pociąg parowy 10874 i jakoś na tyle temat mi się spodobał, że postanowiłem porozbierać to co miałem napoczęte i zbudować małą stacyjkę.
Klocków nie mam zbyt wiele, więc musiałem iść na wiele kompromisów. Ponadto nie mam też doświadczenia więc co chwila wpadając na kolejny pomysł musiałem wszystko przebudowywać.
I tak, między innymi postanowiłem wrzucić podświetlenie do środka, jako, że dostałem kiedyś ten mały zestaw pf. Problem w tym, że miałem wtedy już większość zbudowaną i ciężko było upchnąć do środka batterybox. Jakoś, mało estetycznie się udało, ale na pewno zrobiłbym to inaczej gdybym miał wcześniej wszystko zaplanowane.
ObrazekIMG_20200324_194334 by Piotr Parda, on Flickr
Pomnik z lokomotywą ma ukryty switch wewnątrz:
ObrazekIMG_20200324_165119 by Piotr Parda, on Flickr
Później miałem problem jak ukryć kabelki, więc stwierdziłem, że zarządca będzie fleją i za pomnikiem będą leżały deski
ObrazekIMG_20200324_155031 by Piotr Parda, on Flickr
Praca jest taka na jaką pozwoliły mi klocki, umiejętności i cierpliwość przy przebudowach. Nie dodawałem żadnych minifigów bo nie miałem nic odpowiedniego.
Mam nadzieję, że wszystko w tym poście pododawałem zgodnie z zasadami. Dziś uczę się zarówno flickra jak i pisania tego typu postów na tym forum więc proszę o wyrozumiałość i w razie co na jakieś sugestie. Ponadto pierwszy raz robiłem tego typu zdjęcia a moja córka i jej chciwe rączki i pośpiech, który one powodowały nie pomagał mi.
Poniżej link do albumu stacji
https://www.flickr.com/photos/187584763 ... 3611600078
Pozdrawiam
Piotr
Ostatnio zmieniony 2020-03-24, 23:15 przez charakternik, łącznie zmieniany 2 razy.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Fuku »

Jak udostępniasz zdjęcia z flickr to tam możesz wybrać rozmiar, te co wrzuciłeś to chyba najmniejszy możliwy :D
Jak na pierwszy MOC jest dobrze, a nawet bardzo gdyby nie drugie piętro, które mi kompletnie nie leży. Widziałbym je podobne do pierwszej kondygnacji i całość zwieńczoną jakimś ładnym daszkiem. Tak klasycznie. Reszta jest całkiem fajnie zrobiona, szczególnie podoba mi się pomysł na pomnik

charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: charakternik »

Fakt, to były miniaturki, zgodnie z sugestią zmieniłem na większe.
Odnośnie piętra- budynek pierwotnie miał wyglądać inaczej- drugie piętro miało być poddaszem, dach miał być zwykły spadzisty. Poddasze było brązowe w stylu drewnianego, na typowy dach nie starczyło mi odpowiednich klocków więc zmieniłem i kolor i wygląd drugiej kondygnacji, żeby uciec od tego niby drewna, ale więcej już nie wskórałem przez mała ilość budulca, choć w sumie białego może na styk starczyłoby mi.
Dzięki za komentarz i porady!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

Podoba mi się ta praca. Budynek ciężki i przysadzisty jakby był adoptowany z jakiejś średniowiecznej baszty - tak sobie dopowiadam. Chyba najładniejszym elementem jest pomnik ze słodziutką lokomotywką :)

Torów jednak trochę brakuje, przynajmniej jednego prostego z małym peronem i znakiem. W tej chwili można uznać że to małe muzeum kolejnictwa albo domek dróżnika. Elementy o których pisałem rozwiały by te wątpliwości. Niezły start :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

#5 Post autor: adamski »

eric trax pisze:Budynek ciężki i przysadzisty jakby był adoptowany z jakiejś średniowiecznej baszty
Dokładnie o tym samym pomyślałem, patrząc od frontu można pomyśleć że mamy do czynienia z jakąś fortecą a nie budynkiem stacji czy nastawni kolejowej. Ale jeśli spojrzymy na tyły budynku... Taaaak, od tej strony to zdecydowanie kolejowe klimaty. I wcale nieprawda że zarządca jest fleją. Patrząc na niektóre kolejowe podwórka można by rzec, że tutaj mamy przykład pedantyzmu! ;) Zazwyczaj walają się tam znaki drogowe/kolejowe, popsute elementy mechanizmów urządzeń kolejowych (o ile złomiarze jeszcze nie wyniuchali).

charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: charakternik »

Obiecuję, że jeżeli kupię jakiś zestaw z serii train (na co się troszeczkę czaję), to dołożę jakiś tor, znak itd. na pewno poprawiłoby to odbiór budynku- racja.
A jeżeli chodzi o te walające się z tyłu elementy kolejowych mechanizmów- świetny pomysł! Jak wyżej, jeżeli będę wprowadzał zmiany to na pewno będzie to jedna z nich.
Oczywiście liczę na to, że to jak najszybciej rozbiorę i zacznę budować co innego :-)
Dziękuję!

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

Bardzo ładna i zgrabna praca. Kolory ładnie razem grają, dobry pomysł z podświetleniem i, co padało już w komentarzach, super mini lokomotywa. To jest sztuka zrobić coś z kilku klocków tak, żeby każdy wiedział co to jest :)

charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: charakternik »

Rysiek pisze:Bardzo ładna i zgrabna praca. Kolory ładnie razem grają, dobry pomysł z podświetleniem i, co padało już w komentarzach, super mini lokomotywa. To jest sztuka zrobić coś z kilku klocków tak, żeby każdy wiedział co to jest :)
Bardzo dziękuję! Odnośnie mini lokomotywy, ludzie robili dużo fajniejsze- ta moja była wszystkim na co narazie pozwoliła mi wyobraźnia.

ODPOWIEDZ