[MOC] Nie kradnij

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Nie kradnij

#1 Post autor: charakternik »

Witajcie,
Udało mi się złożyć coś nowego- tym razem szesnastkę.
ObrazekIMG_20200402_113932 by Piotr Parda, on Flickr
Zła kobieta, nazwijmy ją złodziejką (przepraszam Panie, ale inna główka, która miała przerażoną minę, miała okulary, więc wybór musiał paść na niegodziwą kobietę), zakrada się do komnaty jednego z możnych, aby podwędzić coś ze skrzyni znajdującej się w komnacie. W momencie gdy się do niej zbliża, aktywuje się zaklęcie, rzucone przez nadwornego czarodzieja i skrzynia ożywa, przemieniając się w potwora.
ObrazekIMG_20200402_115422 by Piotr Parda, on Flickr
Złodziejce pozostaje wziąć nogi za pas.
ObrazekIMG_20200402_114431 by Piotr Parda, on Flickr
ObrazekIMG_20200402_115524 by Piotr Parda, on Flickr
Niby potrzeba mniej klocków, ale jednak stanowczo trudniej działać na ograniczonej powierzchni- fajne doświadczenie.
Link do reszty galerii:
https://www.flickr.com/photos/187584763 ... 3724695217
Pozdrawiam!
Piotr

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Rysiek »

Świetna praca :) Dużo detali, bardzo podoba mi się okno, kominek no i oczywiście sam stwór. Jeżeli się nie mylę, taki byt nazywa się mimik?

charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: charakternik »

Rysiek pisze:Świetna praca :) Dużo detali, bardzo podoba mi się okno, kominek no i oczywiście sam stwór. Jeżeli się nie mylę, taki byt nazywa się mimik?
Bardzo dziękuję, z okna jestem faktycznie zadowolony i w sumie pomysł przyszedł "bez bólu". Jeżeli chodzi o stwora to przyznam szczerze, że najpierw miała to być szafa, z której wychodzą macki, ale zajęłoby mi to połowę powierzchni. Mimo, że zawsze lubiłem fantasy, nie miałem pojęcia, że mój potwór to mimik- wygooglowałem- faktycznie!
Dzięki!

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Rysiek »

charakternik pisze:
Rysiek pisze:Świetna praca :) Dużo detali, bardzo podoba mi się okno, kominek no i oczywiście sam stwór. Jeżeli się nie mylę, taki byt nazywa się mimik?
Bardzo dziękuję, z okna jestem faktycznie zadowolony i w sumie pomysł przyszedł "bez bólu". Jeżeli chodzi o stwora to przyznam szczerze, że najpierw miała to być szafa, z której wychodzą macki, ale zajęłoby mi to połowę powierzchni. Mimo, że zawsze lubiłem fantasy, nie miałem pojęcia, że mój potwór to mimik- wygooglowałem- faktycznie!
Dzięki!
Próbowałem kiedyś zrobić potwora z mackami wyłaniającymi się z ciemności, ale szczerze mówiąc, nie do końca byłem zadowolony, mimik to świetna alternatywa :)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

Tylko że mimik to jedno a hentai z mackami to zupełnie inna bajka. ;)

Sam mocyk fajny. Tylko ten kamienny stolik jakiś taki dziwny.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Jakby nie miał oczu, ale za to miał nóżki to byłby Bagaż.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: charakternik »

O Bagażu też dopiero teraz się dowiedziałem- Świata Dysku nie czytałem. Faktycznie blisko byłoby mu do niego :-)
Jeżeli chodzi o stolik, oczywiście chciałem drewniany, ale nie miałem już ani tile do wygładzenia go, ani niczego na przyzwoitą podstawę więc na coś takiego wpadłem. Ograniczona ilość klocków mnie dopadła.
Dziękuję
Edit.
Przy okazji, w sumie chyba nie ma lepszego momentu żeby spytać. Mam 4 elementy cattle horn 6269077 ( https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... 7#T=C&C=88 nie wiem jak zrobić ładny odnośnik do tego elementu), które chciałem użyć jako nogi stołu. Ok do blatu mogę przyczepić je platem z clipem (pomijając, że brązowy mam tylko jeden), ale jak przymocować to do podłoża na ścisk, jest jakiś sposób? Bo jak wsadzę w posadzkę round plate z otworem to oczywiście nie będzie latał po posadzce póki za mocno nie przechylę, ale w dalszym ciągu nie byłby umocowany.
Ostatnio zmieniony 2020-04-03, 07:37 przez charakternik, łącznie zmieniany 1 raz.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#8 Post autor: romkoo »

Sympatyczna praca w klimacie Castle :)
Czekam na wiêcej, lubiê takie drobne prace z du¿± ilo¶ci± detali. Mo¿e poci±gniesz temat i zaprezentujesz dalszy los przygód z³odziejki?

charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: charakternik »

romkoo pisze:Sympatyczna praca w klimacie Castle :)
Czekam na więcej, lubię takie drobne prace z dużą ilością detali. Może pociągniesz temat i zaprezentujesz dalszy los przygód złodziejki?
Bardzo dziękuję, na pewno jeszcze coś małego będę budował, na pewno też coś w klimacie castle bo to jedna z moich ulubionych serii więc złodziejka być może powróci ;-) Tymczasem właśnie jestem w trakcie rozbierania wszystkiego i spróbuję coś z serii pirates zrobić. Mam nadzieję, że się uda bo moje ostatnie podejście skończyło się na tym, że chciałem zrobić coś zbyt dużego, zabrakło mi klocków i musiałem rozbierać.

ODPOWIEDZ