[MOC] Wywrotka Mercedes Arocs

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#31 Post autor: Mlody »

eric trax pisze:Już wystarczy Panowie :)
Chyba mi nie powiesz, że nie lubisz Pand. Każdy lubi.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#32 Post autor: Fuku »

Nie no, z ładowarką racja jest po stronie Mlongera, to moje niedopatrzenie. I nie ona powinna tu wywoływać tyle emocji, glownym mocem jest Mercedes, ładowarka to dodatek ;P
Ostatnio zmieniony 2020-04-12, 14:05 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#33 Post autor: Fuku »

Zacząłem budować ten model od kratki, była to prosta koncepcja z czterema kratkami 1x2. Ale im dalej budowałem, tym bardziej szczegółowy był cały model, więc ostatecznie koncepcja kratki odstawała poziomem szczegółowości od reszty. Zrobiłem więc inną wersję, którą również publikowałem. Byłem z tego całkiem zadowolony, ale im więcej na to patrzyłem, tym mniej mi się podobało. W międzyczasie Jerac zaproponowało koncepcję wykorzystania elementów kratki w inny sposób, ale myślałem, że jest to niemożliwe do wykonania. Jest tu tak mało miejsca, aby w jakiś sposób równolegle umieścić i przykleić rzędy tej kratki, nie mówiąc już o wyginaniu i strzale niższych rzędów. Próbowałem raz i nie udało mi się, kilka dni temu po raz kolejny przysiadlem do modelu i ostatecznie stwierdziłem, że nie można tego zrobić w „systemie”. Ale byłem zdeterminowany, aby zrobić to w ten sposób, więc wypróbowałem bardziej niekonwencjonalny sposób, miałem z tym bardzo ciężkie chwile, ale ostatecznie to zadziałało. Myślę, że to rozwiązanie nie nadaje się pod instrukcję i jest dość delikatne z czego nie jestem specjalnie dumny. Ale w końcu jestem w pełni zadowolony z wyglądu modelu i czuję, że teraz jest kompletny. No i kolejny raz trafił na https://thelegocarblog.com/, czego się nie spodziewałem.

Galeria: https://www.flickr.com/gp/fukusaku/88288i

Parę zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:Myślę, że to rozwiązanie nie nadaje się pod instrukcję i jest dość delikatne
Czyli z czasem zrewidowałeś swój pogląd, że rozwiązanie musi być systemowe. Co na to wpłynęło? Zresztą, bardzo dobrze, że się tak stało, bo teraz jest duużo lepiej!

Ciekawy jestem jak to połączyłeś. Bo nie sznurkiem? :) Jakbyś miał jakąś fotkę, byłoby supcio.

Gratulacje!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#35 Post autor: Fuku »

Szygalew pisze:
Fuku pisze:Myślę, że to rozwiązanie nie nadaje się pod instrukcję i jest dość delikatne
Czyli z czasem zrewidowałeś swój pogląd, że rozwiązanie musi być systemowe. Co na to wpłynęło? Zresztą, bardzo dobrze, że się tak stało, bo teraz jest duużo lepiej!

Ciekawy jestem jak to połączyłeś. Bo nie sznurkiem? :) Jakbyś miał jakąś fotkę, byłoby supcio.

Gratulacje!

Staram się budować wszystko systemowo, tak żeby dało się do tego zrobić instrukcję np, ale tu okazało się to niemożliwe, a zależało mi żeby ukończyć model i być z niego zadowolonym w 99%. Nie mogłem na niego patrzeć czując, że być może da się tego grilla zrobić lepiej. Choć i z poprzednim były kombinacje alpejskie, dlatego nie byłem zbyt entuzjastycznie nastawiony i do samego końca nie wiedziałem czy się uda. Dlatego też brak zdjęcia. Część grilli trzyma się wetknięta w clipy, a część trzyma się legowych dźwigienek wetkniętych między grille. Dzięki ;)
Ostatnio zmieniony 2020-06-14, 22:41 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#36 Post autor: Fuku »

Pracuję nad instrukcją do modelu, jest praktycznie gotowa. Uprościłem grill, usunąłem drabinkę z ciętych flexów, plus parę innych prawie niewidocznych zmian. Zastanawia mnie jednak, czy cena 107 dolarów za części jaką pokazuje Stud.io to normalne przy takim modelu? Model ma oko jest wielkości max 200 zł zestawu... poza tym ceny niektórych części w Stud.io są niedorzecznie wysokie co też mnie zastanawia, np. ponad 20 dolarów za inverted tile 1 x 3 jasnoszary

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: wielkamucha »

Fuku pisze:Zastanawia mnie jednak, czy cena 107 dolarów za części jaką pokazuje Stud.io to normalne przy takim modelu? Model ma oko jest wielkości max 200 zł zestawu... poza tym ceny niektórych części w Stud.io są niedorzecznie wysokie co też mnie zastanawia, np. ponad 20 dolarów za inverted tile 1 x 3 jasnoszary
Stud.io bierze ceny ponoć z BL, ale skąd dokładnie, to nie mam pojęcia. W każdym bądź razie, nieraz te ceny są "z d..." i nie mają przełożenia na rzeczywistość - kilkakrotnie moje projekty wyceniało na ok. 200$, kiedy przy moich wyliczenia z BL wychodziło to ledwo 450-500 PLN. Więc nie sugerowałbym się ceną podawaną przez Stud.io, co najwyżej sprawdziłbym, jak rzeczywiście jest z ceną i dostępnością najdroższych/nietypowych elementów...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#38 Post autor: eric trax »

wielkamucha pisze:
Fuku pisze:Zastanawia mnie jednak, czy cena 107 dolarów za części jaką pokazuje Stud.io to normalne przy takim modelu? Model ma oko jest wielkości max 200 zł zestawu... poza tym ceny niektórych części w Stud.io są niedorzecznie wysokie co też mnie zastanawia, np. ponad 20 dolarów za inverted tile 1 x 3 jasnoszary
Stud.io bierze ceny ponoć z BL, ale skąd dokładnie, to nie mam pojęcia. W każdym bądź razie, nieraz te ceny są "z d..." i nie mają przełożenia na rzeczywistość - kilkakrotnie moje projekty wyceniało na ok. 200$, kiedy przy moich wyliczenia z BL wychodziło to ledwo 450-500 PLN. Więc nie sugerowałbym się ceną podawaną przez Stud.io, co najwyżej sprawdziłbym, jak rzeczywiście jest z ceną i dostępnością najdroższych/nietypowych elementów...
Z tego co kojarzę to studio bierze średnią cenę elementy z ostatnich 6 miesięcy. Często znacznie podnosi to kwotę zakupu elementów. To raczej funkcja orientacyjna i przyznam, że ciężko było by to zaprogramować równie prosto i bardziej miarodajnie.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#39 Post autor: Fuku »

Zastanawia mnie po ile chodziły te tile 1 x 3 inv w takim razie skoro średnia cena za sztukę to ponad 21 dolców :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#40 Post autor: M_longer »

Fuku pisze:Zastanawia mnie po ile chodziły te tile 1 x 3 inv w takim razie skoro średnia cena za sztukę to ponad 21 dolców :D
https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... D#T=P&C=86

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#41 Post autor: Fuku »

1,60 za sztukę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, to chyba był błąd Stud.io bo teraz jak wszedłęm w model, to te części mają już normalną cenę i sam model nagle o 40$ tańszy

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#42 Post autor: Fuku »

Instrukcje do Arocsa (nieco uproszczonym, głównie grillem) wraz z ładowarką (z żółtymi blotnikami bo czarne są jakieś drogie) trafiły na Brickvault, modele doczekały się również ładnych zdjęć i filmiku:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vB2e1vy ... BrickVault[/youtube]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekLoader_Arocs2_d946fac5-9f3a-4b7b-845a-81a54f0d3b4c_1024x1024 by Fuku Saku, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2021-03-18, 08:18 przez Fuku, łącznie zmieniany 4 razy.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#43 Post autor: Fuku »

Arocs z jakiegoś powodu już 3 raz na TLCB

https://thelegocarblog.com/2020/12/17/a ... SoPbXw1vIw

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#44 Post autor: Rysiek »

Dobrze wyszło w tej skali. Mi najbardziej spodobało się rozwiązanie z tylnymi błotnikami :)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#45 Post autor: Fuku »

Rysiek pisze:Dobrze wyszło w tej skali. Mi najbardziej spodobało się rozwiązanie z tylnymi błotnikami :)
Jeśli masz na myśli błotniki Arocsa, to tu dużo kombinowania nie było, wykorzystałem patent z ładowarki. Wyjatkowo wszystko bezproblemowo się zgrało w systemie. Dzięki!

ODPOWIEDZ