[MOC] Brama zamkowa

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Brama zamkowa

#1 Post autor: Rysiek »

Witam Drogich Forumowiczów,

Od pewnego czasu chciałem złożyć zamek dla nacji Wolfpack. Kombinowałem wpierw głównym budynkiem, jednak gdzieś po drodze wpadł mi pomysł na bramę. Od jednego klocka do drugiego stwierdziłem, że będę budował modułami, jeżeli Studio i mój komputer na to pozwoli, to pospinam wszystko w całość.

Co do samej budowli. Mamy tu kawałek muru obronnego oraz bramę główną twierdzy, chronioną przez dwie bliźniacze wieże. Na parterze każdej z wież jest mała zbrojownia na 4 sztuki broni. Droga do pomieszczenia nad bramą wiedzie kręconymi schodami. Te same stopnie zaprowadzą też dzielnych wojów na szczyt wieży, skąd mogą wypatrywać wroga. Samo pomieszczenie nad bramą jest również małą zbrojownią.

Całość budowy również opiera się na mniejszych, łączonych częściach. Jeżeli się nie mylę, to podczas prezentacji mojego pomysłu na Lego Ideas padła sugestia by budować bardziej modułowo. Bardzo dziękuję za tą radę, to faktycznie ułatwia życie :)

Zapraszam do oglądania i komentowania :)

ObrazekWolfpack’s Stronghold Gatehouse by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekWolfpack’s Stronghold Gatehouse by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekWolfpack’s Stronghold Gatehouse by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekWolfpack’s Stronghold Gatehouse by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekWolfpack’s Stronghold Gatehouse by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekWolfpack’s Stronghold Gatehouse by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekWolfpack’s Stronghold Gatehouse by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekWolfpack’s Stronghold Gatehouse by Ryszard Bosiak, on Flickr

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Bardzo estetyczna. Zdrowia życzę zbudować to z prawdziwych klocków. :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Super wygląda!
Najbardziej podobają mi się pnącza z błękitnymi kwiatkami, które (zapewne zgodnie z zamysłem) bardzo dobrze łamią dominację dbg na ścianie. Podoba mi się też "pomieszczenie nad bramą", jego ściany z tym sprytnym panelem (oraz jego rozwinięciem) oraz dach. A propos dachu, troszkę szkoda, że na dolnych jego brzegach trzeba było zmienić system ułożenia dachówki ze względu na wieże, które nie chciały się troszkę odsunąć :)
Nie podobają mi się natomiast boczne moduły. Są zbyt jednolito- szare. I nie mają żadnego cokołu, który chyba powinien być. U dołu samych wież też jakieś "zgrubienie cokołowe" chyba by było korzystne. No ale to do zrobienia jest w dalszych etapach ewentualnie, a dziś nie zmienia faktu, że wyszła Ci bardzo ładna brama!

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#4 Post autor: Ex3qtor »

Też mi się bardzo podoba, ale mam dwie uwagi.
Pierwsza - kwiatki mi nie pasują klimatem :). Sama roślinność porastająca jest ok, ale kwiatki mi burzą immersję zupełnie.
Druga - te dwuskrzydłowe drzwi na tyłach bramy - są niepotrzebnie przesunięte - mi się to bardzo nie podoba. Nie ma żadnej potrzeby dla dwóch tych okienek na parterze, a burzy całkowicie wypracowany wzór.
Bardzo fajna podstawa do dalszego dłubania, powodzenia.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#5 Post autor: SzU »

Ogólnie bardzo estetyczny model, miły dla oka, fajne proporcje - to najważniejsze. Żeby było prawilnie to na pewno zmieniłbym te drzwi do wież, powinny być wepchnięte w mur i nie tak na boku. Teraz sugerują że mur wieży jest super cieńki - modernizm a nie średniowiecze. Do tego nadbudówka nad bramą nie spełnia swojej funkcji, gdyż nie wystaje za obrys muru. Mogłaby być jak jest gdyby drzwi bramy były o wiele głębiej (spuszczanie syfu z góry na atakujących). Przydałoby się urozmaicić mury, szczególnie u dołu, no i zastanowić się jak podejść do tematu roślinności. W tym momencie kwiatki nie pomagają :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#6 Post autor: pit »

Proste, ale całkiem efektowne. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

Jellyeater pisze:Bardzo estetyczna. Zdrowia życzę zbudować to z prawdziwych klocków. :-)
Dziękuję za komentarz :) W apliakcji zawsze jest copy/paste :D
Szygalew pisze:Super wygląda!
Najbardziej podobają mi się pnącza z błękitnymi kwiatkami, które (zapewne zgodnie z zamysłem) bardzo dobrze łamią dominację dbg na ścianie. Podoba mi się też "pomieszczenie nad bramą", jego ściany z tym sprytnym panelem (oraz jego rozwinięciem) oraz dach. A propos dachu, troszkę szkoda, że na dolnych jego brzegach trzeba było zmienić system ułożenia dachówki ze względu na wieże, które nie chciały się troszkę odsunąć :)
Nie podobają mi się natomiast boczne moduły. Są zbyt jednolito- szare. I nie mają żadnego cokołu, który chyba powinien być. U dołu samych wież też jakieś "zgrubienie cokołowe" chyba by było korzystne. No ale to do zrobienia jest w dalszych etapach ewentualnie, a dziś nie zmienia faktu, że wyszła Ci bardzo ładna brama!
Dziękuję za komentarz :) Tak, błękit miał łamać zamkowo skalne kolory. Z tą dachówką to wyszło w czasie pracy, gdyby wieże były szersze, to problemu by nie było, ale koniec końców zostawiłem w ten sposób.
Co do bocznych modółów, to robiłem je już na sam koniec, trochę budowałem ten MOC i przyznam, że chciałem juz skończyć. Jednak celowo są modułowe, zawsze można je wymienić na inne ;)
Ex3qtor pisze:Też mi się bardzo podoba, ale mam dwie uwagi.
Pierwsza - kwiatki mi nie pasują klimatem :). Sama roślinność porastająca jest ok, ale kwiatki mi burzą immersję zupełnie.
Druga - te dwuskrzydłowe drzwi na tyłach bramy - są niepotrzebnie przesunięte - mi się to bardzo nie podoba. Nie ma żadnej potrzeby dla dwóch tych okienek na parterze, a burzy całkowicie wypracowany wzór.
Bardzo fajna podstawa do dalszego dłubania, powodzenia.
Dziękuję za komentarz :) Kwiatki umieściłem dla złamania koloru całej pracy, bez nich wydawało mi się tam jakoś pusto.
Odnośnie drzwi w wieżach to mam wrażenie, że zrobiłem błąd konstrukcyjny - schody przy podstawie zaczynają się w złym miejscu, no ale jakoś nie wpadłem na to, żeby je przestawić. Mam nadzieję, ze uda mi się zbudować cały zamek, ale chwilowo przerzucam się na inną serię aby trochę odpocząć :)
SzU pisze:Ogólnie bardzo estetyczny model, miły dla oka, fajne proporcje - to najważniejsze. Żeby było prawilnie to na pewno zmieniłbym te drzwi do wież, powinny być wepchnięte w mur i nie tak na boku. Teraz sugerują że mur wieży jest super cieńki - modernizm a nie średniowiecze. Do tego nadbudówka nad bramą nie spełnia swojej funkcji, gdyż nie wystaje za obrys muru. Mogłaby być jak jest gdyby drzwi bramy były o wiele głębiej (spuszczanie syfu z góry na atakujących). Przydałoby się urozmaicić mury, szczególnie u dołu, no i zastanowić się jak podejść do tematu roślinności. W tym momencie kwiatki nie pomagają :)
Dziękujkę za komentarz :) Drzwi - jak wyzej, błąd konstrukcyjny. Kwiatki mi osobiście się podobają i twierdzę, że spełniają swoją rolę, tj. złamania kolorów. Tak, nadbudówka mogłaby być z dziurami do zrzucania wielu nieprzyjemnych rzeczy. Tak jak piałem wyżej, zwężyć jej już nie za bardzo, sądzę, że musiałbym zbudować większe wieże.
pit pisze:Proste, ale całkiem efektowne. :)
Dziękuję za komentarz :)

ODPOWIEDZ