Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert
Autor Wiadomość
Maciej Drwięga 

Wpisy: 1086
Wysłany: 2020-06-03, 07:50   [MOC] ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert

O takie. Małe, jest czerwono-szare, jeździ i w ogóle. Całkiem podobnie jak oryginał.

Wprawdzie nie znalazałem info, że akurat 810 569-4 jeździł jako 33990 pomiędzy Zagórzem a Sanokiem, ale jak dla mnie zdecydowanie bardziej pasuje na ten odcinek niż jakakolwiek większa jednostka.

Napęd: 1xPF Medium, Buwizz. Warcy, Rycy, Cescy. Jest moc.

ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert" by Maciej Drwięga, on Flickr

ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert" - with original board by Maciej Drwięga, on Flickr

ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert" - top 3/4 view by Maciej Drwięga, on Flickr

adamski 

Wpisy: 58
Wysłany: 2020-06-03, 08:11   

Widziałem wcześniej na Flickrze, moja pierwsza myśl to było "O, fajny model, chyba H0". Naprawdę wyszło małe cudo, od malowania do detali.

martinb 
Precz z owadami!

Wpisy: 669
Wysłany: 2020-06-03, 08:29   

Piękne!

Szygalew 

Wpisy: 445
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-06-03, 10:38   

Bardzo, bardzo ładny i dopracowany powrót po latach! :)
Jak to się zwykło pisać: Brawo!

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wpisy: 1533
Wysłany: 2020-06-03, 12:41   

Ślinka mi cieknie jak patrze na tego cukiereczka :D Dbałość o detale jak zwykle na najwyższym poziomie!
- John Deere 7710 + Pottinger Terrasem R3 - 45%

Maciej Drwięga 

Wysłany: 2020-06-03, 16:53   

Dziękuję ślicznie. Z tymi detalami to bym nie przesadzał. Nie ma lusterek, nie ma poręczy przy drzwiach, klamki powinny być ciut inne. Może w vNext coś tam się wykombinuje, pierwsze przymiarki zaburzały kształt będąc nieproporcjonalnie dużymi do reszty.

Greg 
VIP

Wpisy: 178
Wysłany: 2020-06-03, 17:34   

piękny, robotę robią okienka, jakby to tego modelu stworzone

Rysiek 

Wpisy: 104
Wysłany: 2020-06-03, 18:29   

Świetny, bardzo ładnie wyszło :)

https://www.flickr.com/photos/184969510@N08/">

Bricksley 

Wpisy: 137
Wysłany: 2020-06-03, 20:39   

Fajnie, gładko i "czysto" wygląda :) Ale okolice toru ubogaciłbyś o coś, same study tak hmm... bliżej do renderu im niż miłej scenki ;)

wielkamucha 

Wpisy: 243
Wysłany: 2020-06-03, 22:01   

Cacuśny!
Fajne kolory (SKPL to chyba ta organizacja, co obsługuje też kolejki wąskotorowe na Pomorzu?), detale - podobają mi się zwłaszcza elementy układu biegowego. No i najważniejsze: porządne 8s! :)

Jedynie szkoda, że w środku widać silnik i buwizza… Ale zdaję sobie sprawę, że nie dało by się zbytnio inaczej. Chociaż... jeśli próbować by schować silnik w tej szarej skrzyni pod wagonem (to zbiornik paliwa?)...

bzzz-bzzz

Maciej Drwięga 

Wysłany: 2020-06-03, 22:59   

Bricksley napisał/a:
okolice toru ubogaciłbyś o coś, same study tak hmm... bliżej do renderu im niż miłej scenki

Właśnie mi uświadomiłeś, że ten kawałek toru może być odebrany jak kawałek modelu/scenki. Racja. On tam tylko ułatwiał późniejszą obróbkę zdjęcia :D
Racja, muszę go urozmaicić.
wielkamucha napisał/a:
SKPL to chyba ta organizacja, co obsługuje też kolejki wąskotorowe na Pomorzu?

Raczej wielkopolska, ale tak, obslugują też wąskotorówki.
wielkamucha napisał/a:
szkoda, że w środku widać silnik i buwizza… Ale zdaję sobie sprawę, że nie dało by się zbytnio inaczej. Chociaż... jeśli próbować by schować silnik w tej szarej skrzyni pod wagonem (to zbiornik paliwa?)...

To jasnoszare to raczej skrzynie na akumulatory i pewnie jakieś sterowniki (np. ogrzewania). Z zbiornik paliwa jest zdaje się za tymi szarymi panelami umieszczony poprzecznie.

Problem z umieszczeniem całości niżej wynika z tego, że obydwie osie są skrętne. Ich rozstaw jest znaczny i na łukach i rozjazdach LEGO by to nie banglało. Osie są więc skrętne i dodatkowo połączone osiami (z kardanem), aby skręt jednej powodował przeciwstawny skręt drugiej. Ponieważ nie ma tutuaj wózka ani pojazdu prowadzącego, nic po wyjściu z łuku nie ustawia ich na wprost. U mnie za to odpowiada gumka, która powoduje dużo trudniejszy skręt osi, ale też ułatwia jazdę na wprost i niweluje naturalny obrót osi spowodowany przeniesieniem napędu (oś napędzająca jest równocześnie osią skrętu).

Reasumując - pod podłogą idzie jednen "wał" sterujący/synchronizujący skręt osi a tuż nad podłogą idzie drugi do dystrybucji napędu z silnika na osie. Można by to jeszcze przekombinować, ale w rezultacie może bym obniżył buwizza i motor o 3-4 płytki. Kosztem trwałości konstrukcji. Na wnętrze nie było by i tak miejsca :(

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2086
Wysłany: 2020-06-03, 23:39   

Pierwszy raz widzę, więc nie mam w pamięci materiału porównawczego (jak w przypadku Gagarinów i innych takich), toteż mogę się podzielić wrażeniem "na świeżo", a brzmi ono: słodziak :) . A wrażenie nr 2 było takie: ale to schludne! Jest elegancko, żadnych wymysłów z doopy (jak u mnie :) ). I niech ktoś powie, że naklejki są be! Czekamy na wejście Żbika: 3...2...1... :D

Brawo Maciej!

Taausz 
VIP

Wpisy: 356
Wysłany: 2020-06-04, 19:47   

Jak dla mnie rewelacja. Mały „wagon” ale zgrabny.Podoba mi się też kolorystyka

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2845
Wysłany: 2020-06-04, 21:50   

Ładny wagonik (?) :) Ja się nie znam na kolei ale robi wrażenie.
dmac napisał/a:
I niech ktoś powie, że naklejki są be! Czekamy na wejście Żbika: 3...2...1... :D
Tłumaczyłem już nie raz, że nie jestem talibem - jeśli ktoś ma wolę używać naklejek, to super. Ja jedynie proszę, żeby mnie na siłę nie zmuszać do ich stosowania. Ot i cała tajemnica ;)

Tak czy siak, może pojawisz się na wystawie w Sępólnie z całym dobytkiem kolejowym?

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

Maciej Drwięga 

Wysłany: 2020-06-05, 07:23   

dmac napisał/a:
słodziak :)

Taausz napisał/a:
Jak dla mnie rewelacja

Dziękuję :)
Żbik napisał/a:
Ładny wagonik (?)

Wagon motorowy, więc łapie się w podzbiór wagoników :)
Żbik napisał/a:
może pojawisz się na wystawie w Sępólnie z całym dobytkiem kolejowym?

Nie dam rady kalendarzowo. Dodatkowo kilka dni później mam BSBT w Schkeuditz (na które i tak nie wiem, czy pojadę ze względów ogólnieznanych).
Co ciekawe, BSBT odbędzie się chyba bez publiczności. Skaerbaek, który planuję zaliczyć w tym roku, też cholera wie, czy się odbędzie lub czy będzie możliwe, aby tam dotrzeć bez późniejszej kwarantanny. Generalnie - jakiekolwiek wystawy w tym roku to jedna wielka niewiadoma.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu