[Zawody] LTTC 2020 rajd #1

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#16 Post autor: smyk »

Mamy sprawną wagę i łopatę?
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#17 Post autor: Blaha »

Wage biore

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#18 Post autor: BJ »

Wagę też będę miał, ale łopatkę możesz wziąć, nie mam nic pod ręką.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Cieślu
VIP
Posty: 1263
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#19 Post autor: Cieślu »

Ja wezmę łopatę i kratę :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#20 Post autor: smyk »

Dzięki Panowie za rajd! Sporo nowych, lekkich i mocnych maszyn, dużo rolek i przede wszystkim w końcu zaczęliśmy ten sezon! :)
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#21 Post autor: Blaha »

Grozisz mi? ;)
Super było w końcu się spotkać i wspólnie pojeździć :)
Ze swojej maszyny jestem zadowolony.
Dzięki za rajd i do zobaczenia!

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-06-07, 11:06 przez Blaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 243
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#22 Post autor: Aleksander Spyra »

Wjeżdżają oficjalne wyniki :) Warto się przyjrzeć wartościom, bo praktycznie na każdej sekcji ktoś wygrał z kimś o kilka sekund!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I generalka:
Obrazek

Gratulacje dla wszystkich! Ja jestem ze swojego występu bardzo zadowolony; po zimnym prysznicu na pierwszej sekcji udało mi się uniknąć zbędnych kar i nawet nie odstawałem czasami przejazdów :) 1:3 wydaje się być teraz takie wolne...

Kamyk
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#23 Post autor: Kamyk »

Dzięki wielkie za rajd!
Cieszę się że udało nam się w końcu spotkać i pojeździć, mam nadzieję że już nic nie utrudni nam organizacji kolejnych zawodów w tym roku.
Pierwsza trasa, po części mojego autorstwa, była najbardziej wymagająca i dużo osób nie zaliczyło jednej czy więcej bramek - wybaczcie ;)
Za to kolejne były łatwiejsze i szybsze, dzięki czemu udało nam się rozegrać 5 sekcji.
Ze swojego auta jestem nawet zadowolony, system sterowania zawieszenia parę razy się przydał i będę próbował jeszcze go usprawnić, bo istnieje taka możliwość. Głównym problemem był kierowca, który przez brak doświadczenia, na początkowych sekcjach popełniał mnóstwo głupich dotknięć i zniszczeń. Kolejnym problemem była złamana z24 - zdarza się.
Ostatecznie czwarte miejsce - niby najgorsze bo zaraz za podium, ale uważam że uczciwe.
Głównym efektem nowego regulaminu, była masa aut - najcięższe auto na rajdzie ważyło 2110 g(!), a najlżejsze 1670 g, które w dodatku było 6x6 i miało przelicznik poniżej 1 - kiedyś nie do pomyślenia. Obniżenie mas dodało mnóstwo dynamiki, tak jak napisał Zozoleon - 1:3 wydaje się wolne.
Gratuluję wszystkim zawodnikom, zwłaszcza kolegom na podium - widzimy się za kilka tygodni ;)

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#24 Post autor: Atros »

W końcu się udało! Pomimo korony można się było już ścigać chociaż nie obeszło się bez wizytacji policji. Na szczęście panowie byli mili i nawet wydawali się być zainteresowani :)

W tym roku jeździmy jeszcze szybciej. Stałe przełożenia 1:2 są już faktem. Blaha zaszalał i miał najlżejsze i najszybsze, teraz musi nad nim tylko zapanować.
Kamyk ma ciekawy system regulacji zawieszenia, działa bardzo sprawnie i chociaż bałem się, że będzie mu to zabierało czas to steruje tym "w locie".
Zozoleon ma cały czas bardzo mocną trialówkę i wygrał nią aż 2 sekcje, jednak na pozostałych gorzej pojechał i wywalczył 2 miejsce.
U mnie zawitał nowy przedni most z XLem zamiast silnika NXT i jestem z tej zmiany bardzo zadowolony. Tak jak mówiliście - tak, jednak coś dało się tam zoptymalizować ;)

Przejazdy były bardzo wyrównane, i pomimo wygranej przeze mnie tylko jednej sekcji udało mi się wygrać całość. Choć szczerze mówiąc obstawiałem Blahę.

Cała galeria: https://bricksafe.com/pages/Atros/truck ... ttc-2020-1

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ