[MOC] Switch My Lantern Up

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Switch My Lantern Up

#1 Post autor: wallyjarek »

W kwietniu na New Elementary ogłoszono konkurs "Switch My Lantern Up'
Chodziło o użycie elementu latarni z DC Minifigures Series w inny sposób. (LEGO PART 65581)
Link do konkursu poniżej.
http://www.newelementary.com/2020/04/le ... ition.html
Szkoda, że lubię budować z fizycznych klocków i miałem do wyboru tylko dwa kolory: żółty oraz zielony.

Poniżej moje propozycje do konkursu.
Postanowiłem dać wszystko w jednym poście dla ułatwienia.


Pierwszy model to pewnie znana dla wielu z Was "Gra na ryby".
Pamiętam jak byłem o wiele młodszy miałem taka grę, a pierwszym pomysłem który przyszedł mi do głowy było właśnie to.

ObrazekLet's Go Fishin' by jarekwally, on Flickr
ObrazekLet's Go Fishin' by jarekwally, on Flickr

Kolejny pomysł to "Zamek Błyskawiczny"

ObrazekZIP by jarekwally, on Flickr

Ostatni to "Mr Fido"

Mały robot do którego użyłem 8 latarni (4 do budowy nóg, 2 rąk, 1 głowy oraz 1 samolotu)
Jest też kilka części z Toy Story.
Musiałem zbudować podstawę, gdyż nie jest on bardzo stabilny bez niej.

ObrazekMr Fido by jarekwally, on Flickr
ObrazekMr Fido by jarekwally, on Flickr

W sumie do konkursu zostało zgłoszonych 89 prac i jest 5 nagród (Creator Expert 10271 Fiat 500) dla pięciu wygranych. (inne modele są na stronie NE).
Nie wiem czy mam szanse bo jest wiele dobrych prac zgłoszonych, choć osobiście wolałbym by nie było zgłoszeń z wirtualnymi modelami. Jednak takie zasady były i starałem się jak tylko mogłem.

Pozostaje czekać na wyniki.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Rybki rządzą. ;-) Mamy taką grę w gabinecie psychologiczno-logopedycznym. Po włączeniu gra muzyka, plansza kręci się, a rybki otwierają i zamykają pyszczki. Zamek błyskawiczny też niczego sobie. Zielony ludek sympatyczny, ale w jego przypadku latarnie wydają mi się dodane niejako na siłę i przytłoczone całą resztą.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

"Gry na ryby" niestety nie znam, ale podoba mi się. Suwak pomysłowy, natomiast Mr. Fido, który skojarzył mi się z Fido Dido ;) może dałoby się jakoś ożywić
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#4 Post autor: dmac »

Z latarniami czy bez, sympatyczny Mr Fido podoba mi się najbardziej. Podstawka pierwsza klasa!
No i w ogóle lubię Twoje zdjęcia, nigdy im nic nie brakuje.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wallyjarek »

Kirysowaty pisze:Rybki rządzą. ;-) Mamy taką grę w gabinecie psychologiczno-logopedycznym. Po włączeniu gra muzyka, plansza kręci się, a rybki otwierają i zamykają pyszczki. Zamek błyskawiczny też niczego sobie. Zielony ludek sympatyczny, ale w jego przypadku latarnie wydają mi się dodane niejako na siłę i przytłoczone całą resztą.
Dzięki, fajnie że jeszcze ktoś pamięta grę i można ja znaleźć.
Do Fido chciałem jak najwięcej upchnąć, taki test ile można użyć latarni w tej skali.
Nie każdemu musi się podobać :)
legosamigos pisze:"Gry na ryby" niestety nie znam, ale podoba mi się. Suwak pomysłowy, natomiast Mr. Fido, który skojarzył mi się z Fido Dido ;) może dałoby się jakoś ożywić
Tutaj znajdziesz zdjęcia gry , zielony ludek gdy go zbudowałem też skojarzył mi się z Fido Dido dlatego go tak nazwałem :)
dmac pisze:Z latarniami czy bez, sympatyczny Mr Fido podoba mi się najbardziej. Podstawka pierwsza klasa!
No i w ogóle lubię Twoje zdjęcia, nigdy im nic nie brakuje.
Dzięki i dzięki za opinie do zdjęć, choć osobiście mógłbym się w końcu przerzucić z telefonu na jakiś dobry aparat, zainwestować w lampy itd (można powiedzieć że powstają one na kolanie).

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: wielkamucha »

wallyjarek pisze:
Kirysowaty pisze:Rybki rządzą. ;-) Mamy taką grę w gabinecie psychologiczno-logopedycznym. Po włączeniu gra muzyka, plansza kręci się, a rybki otwierają i zamykają pyszczki. Zamek błyskawiczny też niczego sobie. Zielony ludek sympatyczny, ale w jego przypadku latarnie wydają mi się dodane niejako na siłę i przytłoczone całą resztą.
Dzięki, fajnie że jeszcze ktoś pamięta grę i można ja znaleźć.
Pamięta, pamięta... Rybki to była fajna gra. Braciak dostał na urodziny, jak był mały - jakieś 30 lat temu :D Ile było śmiechu, jak kłapały paszczami. A jeszcze do tego miały takie fajne, zadziorne mordki...
Może dlatego mi najbardziej podobają się te rybki. Fido do mnie nie przemawia. Za to suwak - to nasuwa się samo z siebie :)

bzzz-bzzz

ODPOWIEDZ