[MOC] ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#16 Post autor: legosamigos »

Chętnie bym zobaczył jak dostojnie porusza się po torach te cacko :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#17 Post autor: Maciej Drwięga »

Kiedyś go nagram, jak będę testował nowy układ torowy na makiecie. Nie wiem, czy mieliście okazję jechać Motorakiem, ale lekki wagon motorowy jest daleki od dostojności ;)

https://www.youtube.com/watch?v=fgN7D7dNTuQ

Dostojnie to się porusza ST43 :)
https://www.flickr.com/photos/maciej_dr ... 9340279054
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#18 Post autor: DawKub1922 »

Model jest bomba!! To przecież oczywiste =)
Detal w postaci tablicy kierunkowej/relacyjnej za oknem, po prostu mistrzostwo. Jak dla mnie.

POZdrawiam
#NSNP

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: wielkamucha »

DawKub1922 pisze:Detal w postaci tablicy kierunkowej/relacyjnej za oknem, po prostu mistrzostwo. Jak dla mnie.
Nie tylko dla Ciebie :)
Kurcze, nawet jej nie zauważyłem za pierwszym razem. Jest super. To zwykły kartonik, wsadzony w podstawkę antenki, jak mniemam?

Może coś takiego zrobić na wystawy, w relacji wpisując np. Legoland / Klocki Zdrój - miejsce wystawy?
Myślałem o zrobieniu takich tablic w formie naklejek na białe tile 2x3, aby można je później przyczepić na boku wagonu przy drzwiach - ale koszty naklejek wychodzą na razie trochę z kosmosu... :(

Przy okazji popatrzyłem na inne zdjęcia - Maciuś z tym radosnym uśmiechem przy tablicy manewrowej jest rewelacyjny :D

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#20 Post autor: Maciej Drwięga »

DawKub1922, wielkamucha, dziękuję.

Tablica kierunkowa to plate 1x2 z naklejką. Naklejki to osobny temat w ogóle.

Zawsze się zbieram, żeby zrobić drukowane na przezroczystym vinylu, ale nigdy nie mogę się w sobie zebrać, aby przeprojektować, ustawić i zamówić nalepki dla całego mojego taboru. Zapewne niebawem to uczynię, bo w sumie wszystkie je mam w PSD, więc to nie jest jakiś wielki problem.

Kiedyś drukowałem na zwykłej kartce i potem przyklejałem cieniutką taśmą klejącą z lekkim naddatkiem. Bardzo trwałe rozwiązanie, ale nie wszędzie się sprawdzi. Potem przeszedłem na druk laserowy. Przyzwoity błyszczący papier samoprzylepny do drukarek laserowych i jedziemy. Nieco problemów z kalibracją kolorów, żeby to miało ręce i nogi, ale działa. Minus jest taki, że tak wykonane naklejki nie należą do trwałych. Oczywiście sam nadruk trudno zedrzeć, ale na narożnikach szybko pojawiają się białe krawędzie. Plus to to, że koszt jest pomijalny (jeśli oczywiście mamy kolorowy laser w domu).

No nic. Tablica kierunkowa to dokładnie to samo, co na oryginalnej tablicy. Wprawdzie o ile mi wiadomo Motoraki nigdy nie śmigały jako Bieszczadzki Łącznik (tylko większe SN83 i SN84), ale to nie jest ważne. Ważne, że tablica w tle jednego ze zdjęć to oryginał a licytacja była w szczytnym celu :)
Ostatnio zmieniony 2020-07-11, 09:22 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#21 Post autor: meler »

Bardzo fajny model, podoba mi się poziom szczegółowości oraz skośne malowanie po boku. Z Buwizz'em to będzie najszybszy pojazd na makiecie ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

Jest szybki, ale nie wydaje mi się, aby był szybszy niż ST43 na nowych bateriach ;)

Obrazek
BSBT19 - testing ST43 at full speed after motor change by Maciej Drwięga, on Flickr
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ