Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Hotel w Klockach-Zdroju
Autor Wiadomość
Szygalew 

Wpisy: 445
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-06-13, 19:33   [MOC] Hotel w Klockach-Zdroju

Dzień dobry!

W końcu udało mi się przerobić i dokończyć kilka dupereli w budynku hotelu oraz zrobić parę zdjęć, z których postanowiłem być zadowolony. Bo jak się nie umie co się lubi, to się lubi co się nie umie :).

Ten budynek to moja pierwsza budowla wystawowa. Zbudowany został na potrzeby zeszłorocznej edycji miasteczka Klocki-Zdrój w Pszczynie.

Początkowo miało to być coś kamieniczko-podobnego na jedną BP. Jednak ktoś mi "ukradł" działkę, na którą ostrzyłem zęby i musiałem osiąść na 2 BP, które jako jedyne zostały nieobsadzone. Tak też się stało i do Pszczyny przywiozłem dwie płytki bazowe hotelu :).

Po Pszczynie hotel stał na półce w domu i jak to zwykle bywa - z czasem coraz mniej mi się podobał. Do czasu grudniowej Wystawy Mikołajkowej w Gdańsku przeżył więc znaczną przemianę oraz dorobił się parkingu oraz kawałka terenu. O ile parking był jako taki i przeżył w prawie niezmienionej formie aż do dzisiaj, o tyle teren był raczej "symboliczny" i słabiutki, więc w kolejnej fazie przebudowy istotnie go zmieniłem i dodałem małą scenkę przedstawiającą układanie bruku. Pełni ona funkcję wypełniacza terenu, bo w sumie nie wiedziałem co w danym miejscu zrobić. :) Co do parkingu jeszcze, to oczywiście doszły samochody, które prezentowałem jako osobne mocyki..

Wśród fotek dałem kilka przedstawiających wczesną fazę budowy, które dobrze pokazują jak bardzo odszedłem od pierwotnego zamysłu. One w sumie też pokazują, że w zasadzie nie było żadnego planu, a to co obecnie jest - to czysty przypadek. Stąd też niejaki eklektyzm budynku. Dałem też dwie fotki obrazujące sposób mocowania elementu z wężami w szarej lewej części budynku - bo strasznie się z tym namęczyłem. No i jest też jedna fotka z "nietypowym pojazdem" na parkingu. Zwykliśmy z synkiem mówić na niego Kotdżilla.:)

Dodam jeszcze, że winda, którą widać przez tylne przeszklenie niestety nie działa - to tylko atrapa.

I bardzo ważna rzecz: Maksio (mój syn) nie darowałby mi, gdybym nie napisał, że scenka z brukarzami oraz większość roślinności to jego pomysły i częściowo wykonanie. Za co mu bardzo dziękuję.:)

Rozpisałem się. Budynek jak budynek, żadne cudo, a ja tyle smaruję...

Zapraszam do komentowania:

Miniaturki:

I jeszcze trochę miniaturek:

Galeria Brickshelf: http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=580244

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2182
Wysłany: 2020-06-14, 04:41   

Bardzo ciekawy budynek. To połączenie styli wygląda na wieloletnią rozbudowę i remonty. Podoba mi się dach i jego komin. Dużo ciekawych detali.

Szygalew 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-06-15, 07:31   

Jellyeater napisał/a:
To połączenie styli wygląda na wieloletnią rozbudowę i remonty.

Też tak to właśnie widzę. Najpierw był dom, którego właściciele wynajmowali dwa pokoiki, a z czasem - bo było zapotrzebowanie - dostawili do istniejącego budynku hotel z prawdziwego zdarzenia. W końcu Klocki Zdrój to miejscowość turystyczna! :)

Dziękuję za komentarz!

pit 
VIP

Wpisy: 651
Wysłany: 2020-06-16, 22:59   

Tak, fajne jest to, że bryła budynku nie jest jednolita. No i robotę robią te pojedyncze płytki w innych kolorach.

meler 

Wpisy: 385
Wysłany: 2020-06-17, 10:03   

Oglądałem w Pszczynie i bardzo mi pasował stonowaną kolorystyką oraz poziomem szczegółowości. Idealne do miasteczka, takiego z pociągami :D

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wpisy: 1533
Wysłany: 2020-06-17, 10:59   

Fajna urozmaicona budowla. Najbardziej podoba mi się ta wstawka z dużymi oknami na rogu, taka typowo hotelowa :)
- John Deere 7710 + Pottinger Terrasem R3 - 45%

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1295
Wysłany: 2020-06-17, 17:32   

Fajne. Do naszego miasteczka pasuje, brawo :)

Szygalew 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-06-17, 22:44   

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że się podoba. :)

pit napisał/a:
robotę robią te pojedyncze płytki w innych kolorach.

Chociaż stary jak świat, to podoba mi się ten system. Na pewno jeszcze go wykorzystam. :)

meler napisał/a:
Idealne do miasteczka, takiego z pociągami :D

No to się dobrze składa, że Klocki Zdrój kochają pociągi :)

eric trax napisał/a:
Najbardziej podoba mi się ta wstawka z dużymi oknami na rogu, taka typowo hotelowa :)

Też mi się ten element podoba. :) Dobrze, że się napatoczył podczas budowania..

Biedrus napisał/a:
Do naszego miasteczka pasuje

No miałem taką nadzieję, że jakoś mocno nie przeszkadza w miasteczku, ale od nadziei lepsze są słowa potwierdzenia. :)

Dzięki!

Fuku 

Wpisy: 409
Wysłany: 2020-06-17, 22:48   

pit napisał/a:
Tak, fajne jest to, że bryła budynku nie jest jednolita. No i robotę robią te pojedyncze płytki w innych kolorach.

Mi właśnie jakoś ten element nie gra, być może trochę za duże natężenie. Ale to jedyne do czego mogę się przyczepić, reszta jest bez zarzutu zarówno bryła jak i szczegóły. Bardzo dobry miasteczkowy modular

Szygalew 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-06-18, 10:19   

Dziękuję, @Fuku!

Może ciut racji jest w tym "za dużym natężeniu", czasem i mnie w pewnych miejscach wydaje się zbyt dużo tych "łamaczy".. Bo w sumie trochę wyglądało to tak, że jak doszła partia płytek to pakowałem więcej, a jak się kończyły to oszczędzałem.. Bardzo "na oślep" jechałem jeśli chodzi o ilość elementów do takiej dużej (jak dla mnie) budowli.. :)

Fuku napisał/a:
reszta jest bez zarzutu zarówno bryła jak i szczegóły. Bardzo dobry miasteczkowy modular

Ja sam coś bym tam wypunktował jeszcze w budynku...:), no ale nie marudzę :) Dzięki!
Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2020-06-18, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1348
Wysłany: 2020-06-19, 17:28   

Podoba mie się. Zwłaszcza te szklane wstawki w starej bryle. Widać, że przemyślałeś jak to ma wyglądać i ładnie to zrealizowałeś. A to w deweloperce rzadko się zdarza:)

Szygalew 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-06-19, 19:37   

glaz_pimpur napisał/a:
Podoba mie się. Zwłaszcza te szklane wstawki w starej bryle.

Masz na myśli "lewe skrzydło" dbg? Czy całkiem starą fotkę z pierwszej wersji? Rzecz jasna, tak czy siak, i tak mi miło. :)

glaz_pimpur napisał/a:
Widać, że przemyślałeś jak to ma wyglądać i ładnie to zrealizowałeś.

Myślało się na bieżąco. :) Wielokrotnie zmieniałem, wracałem, przerabiałem. Niewykluczone, że do Sępólna jeszcze coś przerobię... :)

Dziękuję za miłe słowa!
Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2020-06-19, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu