[MOC] Kamienica

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Kamienica

#1 Post autor: Rysiek »

Witam Szanownych Forumowiczów,

Tym razem praca związana z Lego City.
To moja pierwsza kamienica stworzona w Studio. Bardzo chciałem uzyskać wzór cegiełkowy od frontu, dlatego zdecydowałem się na użycie flat tile 2x1.
Budynek jest modułowy, każdą ze ścian oraz sufity/podłogi/dach można wyjąć. Podobnie sprawa ma się z drogą oraz podstawką.
Wracając do samej kamienicy, konkretniej do wnętrza. Środek nie został wykończony z dość prozaicznej przyczyny. Przy dużej ilości klocków Studio przestaje działać i praca staje się niemożliwa. Jedyne co zostało zainstalowane to schody, kafelki na korytarzu i wyjście na dach.

Zapraszam do komentowania.

ObrazekTenement House by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekTenement House by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekTenement House by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekTenement House by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekTenement House by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekTenement House by Ryszard Bosiak, on Flickr

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: mw »

bardzo estetycznie to wygląda - było co robić - podejrzewam

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Rysiek »

mw, dziękuję za komentarz :) Tak, trochę zajęło mi zbudowanie tej kamienicy, budując wirtualnie zawsze jest kopiuj/wklej, jednak i tak pracy było sporo :)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Rysiek pisze:trochę zajęło mi zbudowanie tej kamienicy, budując wirtualnie zawsze jest kopiuj/wklej, jednak i tak pracy było sporo :)
Ha! Mi czasem wychodzi nawet dłużej, niż z realnych klocków :)

Ciekawy układ konstrukcyjny budynku, daje sporo możliwości na przyszłość - np. przebudowa lub "odnawianie" którejś ściany, możliwość wyjęcia jednej lub dwóch w celu ułatwienia dostępu do wnętrza... Pomyślcie, jakby któraś z kamieniczek w Miasteczku miała taki "podgląd" dla zwiedzających - myślę, że to by się spodobało... Moim zdaniem, ma duży potencjał bawialności.

Podobają mi się świetliki dachowe - rozumiem, że to są te skośne ramy na szybki 4x3 (czy jakoś tak)? Chyba ich użyję w szopie dla parowozów... :) Bardzo fajne i takie "prawdziwie industrialne".

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Rysiek »

wielkamucha, dziękuję za komentarz :)
Tak, to prawda, szczególnie gdy poszukuje się klocka, którego nazwy się nie zna :D Nie wspomnę o doczepianiu elementów.
Szczerze mówiąc to zamysł był taki, by móc właśnie szybko zmieniać oblicze takich kamienic. Mając bazę, tj. środek, wymiana elewacji jest szybka. Takie rozwiązanie może trochę przypominać domek dla lalek, ale możliwości daje spore.

Tak, to dokładnie ten element :) Lubię łączenie cegły i innych industrialnych elementów. Na Śląsku, z którego pochodzę, jest wiele pięknych ceglanych kamienic. W niektórych odnowionych budynkach tego typu zaczęto łączyć stal, gołą cegłę i dużo szkła, efekt robi wrażenie.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Ładna praca, kamienica przypomina mi nowojorski styl. Całość wygląda schludnie i nieprzekombinowanie, ale też ciekawie. Rozumiem że to modular i boczne ściany mogą być zakryte, ale fajnie by było zobaczyć na jednej z nich jakieś graffiti, kosze na śmieci itp

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

Fuku, dziękuję za komentarz :)
Myślałem o czymś z boku, bo w sumie kto powiedział, że z boku modulara nie można zrobić modułu np. z chodnikiem i ulicą?
Przez chwilę myślałem żeby tam wstawić swój paczkomat, ale kto wie, może przy następnej kamienicy coś takiego zrobię :)

ODPOWIEDZ