[MOC] Hotel w Klockach-Zdroju

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Hotel w Klockach-Zdroju

#1 Post autor: Szygalew »

Dzień dobry!

W końcu udało mi się przerobić i dokończyć kilka dupereli w budynku hotelu oraz zrobić parę zdjęć, z których postanowiłem być zadowolony. Bo jak się nie umie co się lubi, to się lubi co się nie umie :).

Ten budynek to moja pierwsza budowla wystawowa. Zbudowany został na potrzeby zeszłorocznej edycji miasteczka Klocki-Zdrój w Pszczynie.


Początkowo miało to być coś kamieniczko-podobnego na jedną BP. Jednak ktoś mi "ukradł" działkę, na którą ostrzyłem zęby i musiałem osiąść na 2 BP, które jako jedyne zostały nieobsadzone. Tak też się stało i do Pszczyny przywiozłem dwie płytki bazowe hotelu :).


Po Pszczynie hotel stał na półce w domu i jak to zwykle bywa - z czasem coraz mniej mi się podobał. Do czasu grudniowej Wystawy Mikołajkowej w Gdańsku przeżył więc znaczną przemianę oraz dorobił się parkingu oraz kawałka terenu. O ile parking był jako taki i przeżył w prawie niezmienionej formie aż do dzisiaj, o tyle teren był raczej "symboliczny" i słabiutki, więc w kolejnej fazie przebudowy istotnie go zmieniłem i dodałem małą scenkę przedstawiającą układanie bruku. Pełni ona funkcję wypełniacza terenu, bo w sumie nie wiedziałem co w danym miejscu zrobić. :) Co do parkingu jeszcze, to oczywiście doszły samochody, które prezentowałem jako osobne mocyki..

Wśród fotek dałem kilka przedstawiających wczesną fazę budowy, które dobrze pokazują jak bardzo odszedłem od pierwotnego zamysłu. One w sumie też pokazują, że w zasadzie nie było żadnego planu, a to co obecnie jest - to czysty przypadek. Stąd też niejaki eklektyzm budynku. Dałem też dwie fotki obrazujące sposób mocowania elementu z wężami w szarej lewej części budynku - bo strasznie się z tym namęczyłem. No i jest też jedna fotka z "nietypowym pojazdem" na parkingu. Zwykliśmy z synkiem mówić na niego Kotdżilla.:)

Dodam jeszcze, że winda, którą widać przez tylne przeszklenie niestety nie działa - to tylko atrapa.

I bardzo ważna rzecz: Maksio (mój syn) nie darowałby mi, gdybym nie napisał, że scenka z brukarzami oraz większość roślinności to jego pomysły i częściowo wykonanie. Za co mu bardzo dziękuję.:)

Rozpisałem się. Budynek jak budynek, żadne cudo, a ja tyle smaruję...

Zapraszam do komentowania:



Miniaturki:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze trochę miniaturek:



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=580244

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Bardzo ciekawy budynek. To połączenie styli wygląda na wieloletnią rozbudowę i remonty. Podoba mi się dach i jego komin. Dużo ciekawych detali.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Jellyeater pisze: To połączenie styli wygląda na wieloletnią rozbudowę i remonty.
Też tak to właśnie widzę. Najpierw był dom, którego właściciele wynajmowali dwa pokoiki, a z czasem - bo było zapotrzebowanie - dostawili do istniejącego budynku hotel z prawdziwego zdarzenia. W końcu Klocki Zdrój to miejscowość turystyczna! :)

Dziękuję za komentarz!

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#4 Post autor: pit »

Tak, fajne jest to, że bryła budynku nie jest jednolita. No i robotę robią te pojedyncze płytki w innych kolorach.
Pozdrawiam,
Piotrek

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#5 Post autor: meler »

Oglądałem w Pszczynie i bardzo mi pasował stonowaną kolorystyką oraz poziomem szczegółowości. Idealne do miasteczka, takiego z pociągami :D

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2460
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Fajna urozmaicona budowla. Najbardziej podoba mi się ta wstawka z dużymi oknami na rogu, taka typowo hotelowa :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

Fajne. Do naszego miasteczka pasuje, brawo :)

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że się podoba. :)
pit pisze:robotę robią te pojedyncze płytki w innych kolorach.

Chociaż stary jak świat, to podoba mi się ten system. Na pewno jeszcze go wykorzystam. :)
meler pisze:Idealne do miasteczka, takiego z pociągami :D
No to się dobrze składa, że Klocki Zdrój kochają pociągi :)
eric trax pisze:Najbardziej podoba mi się ta wstawka z dużymi oknami na rogu, taka typowo hotelowa :)
Też mi się ten element podoba. :) Dobrze, że się napatoczył podczas budowania..
Biedrus pisze:Do naszego miasteczka pasuje
No miałem taką nadzieję, że jakoś mocno nie przeszkadza w miasteczku, ale od nadziei lepsze są słowa potwierdzenia. :)


Dzięki!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Fuku »

pit pisze:Tak, fajne jest to, że bryła budynku nie jest jednolita. No i robotę robią te pojedyncze płytki w innych kolorach.
Mi właśnie jakoś ten element nie gra, być może trochę za duże natężenie. Ale to jedyne do czego mogę się przyczepić, reszta jest bez zarzutu zarówno bryła jak i szczegóły. Bardzo dobry miasteczkowy modular

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

Dziękuję, @Fuku!

Może ciut racji jest w tym "za dużym natężeniu", czasem i mnie w pewnych miejscach wydaje się zbyt dużo tych "łamaczy".. Bo w sumie trochę wyglądało to tak, że jak doszła partia płytek to pakowałem więcej, a jak się kończyły to oszczędzałem.. Bardzo "na oślep" jechałem jeśli chodzi o ilość elementów do takiej dużej (jak dla mnie) budowli.. :)
Fuku pisze:reszta jest bez zarzutu zarówno bryła jak i szczegóły. Bardzo dobry miasteczkowy modular
Ja sam coś bym tam wypunktował jeszcze w budynku...:), no ale nie marudzę :) Dzięki!
Ostatnio zmieniony 2020-06-18, 09:22 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

Podoba mie się. Zwłaszcza te szklane wstawki w starej bryle. Widać, że przemyślałeś jak to ma wyglądać i ładnie to zrealizowałeś. A to w deweloperce rzadko się zdarza:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Szygalew »

glaz_pimpur pisze:Podoba mie się. Zwłaszcza te szklane wstawki w starej bryle.
Masz na myśli "lewe skrzydło" dbg? Czy całkiem starą fotkę z pierwszej wersji? Rzecz jasna, tak czy siak, i tak mi miło. :)
glaz_pimpur pisze:Widać, że przemyślałeś jak to ma wyglądać i ładnie to zrealizowałeś.
Myślało się na bieżąco. :) Wielokrotnie zmieniałem, wracałem, przerabiałem. Niewykluczone, że do Sępólna jeszcze coś przerobię... :)

Dziękuję za miłe słowa!
Ostatnio zmieniony 2020-06-19, 19:29 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ