[MOC] Wagon parowy produkcji HCP (PCix 090 006)

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Filip7370
Posty: 5
Rejestracja: 2020-01-04, 22:44
Lokalizacja: Stolyca :)
brickshelf: Brak

 

[MOC] Wagon parowy produkcji HCP (PCix 090 006)

#1 Post autor: Filip7370 »

Hej Forum,
mam kolejny wirtualni zrealizowany MOC. Wagon parowy (taki napędzany parą, nie wożący parę) produkcji zakładów Hipolita Cegielskiego z 1932 roku.
Obrazek
Wagon napędzany jest standardowym wózkiem 12V tak jak w oryginale.
Obrazek
Przy wymianie kilku elementów a w zasadzie ich kolorów cały model jest możliwy do budowy.
Obrazek
W wagonie zachowano wnętrze w gdzie nie ma elementów PF. Dodatkowo można umieścić maszynistę w kabinie B.
Obrazek
Tutaj remake zdjęcia z prób wagonu na stacji Oleśnica w 1935 roku, od oryginału remake różni się wagonem doczepnym.
Obrazek
Tutaj orginał zdjęcia w NAC
https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/80371:1/
Mam nadzieję że się Wam spodobał.

Pozdrawiam,
Filip7370

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Owszem, wagonik się podoba :) Lubię takie rzeczy :)
Fajna kolorystyka - czy tak były malowane oryginały (jeśli dobrze kojarzę, to tabor warszawskiej EKD był podobnie malowany, z tym, że zamiast białego stosowano chyba kremowy)?

W pierwszej chwili skojarzył mi się z wagonem akumulatorowym sys. Wittfelda - masz może jakieś informacje nt. tego wagonu (parowego)?

Sugerując się zdjęciami, zakładam, że minifigi mieszczą się do środka? Drzwi, jak widzę, otwierane (na jednym zawiasie, wprawdzie)?

bzzz-bzzz

Filip7370
Posty: 5
Rejestracja: 2020-01-04, 22:44
Lokalizacja: Stolyca :)
brickshelf: Brak

 

#3 Post autor: Filip7370 »

Hej wielkamucha,

Witfelda także mam zbudowanego.
Użyłem teraz białego ze względu na dostępność części, ale oryginalnie projekt jest kremowy tak jak wagony EKD/WKD.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Rysiek »

Ładnie to wyszło :) Dobra skala w stosunku do minifigów. Zastanawia mnie jedna rzecz - da się ściągnąć dach w całości bądź kilku większych elementach,?

ODPOWIEDZ