[MOC] Świątynia Legochitli

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Świątynia Legochitli

#1 Post autor: Toltomeja »

Nareszcie znalazłem się w tym samym miejscu, gdzie moje klocki, więc pierwszy raz od dawna mogę coś pokazać.

Skały i plaża powstały jeszcze w zeszłym roku. Zamierzałem zbudować na nich ruiny zamku. Krajobraz okazał się jednak dość egzotyczny, więc zamiast tego stanęła tam aztecka świątynia.

Oddanie cech azteckiej architektury okazało się o wiele trudniejsze, niż sądziłem. W takiej skali łatwo przesadzić z ilością detali, a tamtejsza architektura opiera się raczej na prostych geometrycznych wzorach. Zaskoczyło mnie też (po raz kolejny) jak dużo klocków pochłaniają drzewa. Dżungla o powierzchni ok. jednej płyty bazowej wciągnęła prawie wszystkie liście, jakie posiadam: 100 dużych, 500 małych, 200 bambusowych, 100 tych drobnych nowych, a do tego jeszcze łodyżki.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Galeria: https://flic.kr/s/aHsmPFKTxB

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Rysiek »

Bardzo ładna praca. Zieleń robi wrażenie, tak samo jak bryła budynku. Widzę, że nawet zatroskani Europejczycy szerzący cywilizację znaleźli się w tej pracy ;)

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#3 Post autor: Deckard Cain »

Udało ci się oddać klimat takiej zapomnianej tajemniczej wyspy. Budynek - kaplica tez fajny tylko tak sobie myślałem czy by nie umieścić więcej tubylców, gdzieś przyczajonych.
Ogólnie Mocyk super!!!
Ostatni z Horadrimów

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Świątynia Legochitli

#4 Post autor: wielkamucha »

Toltomeja pisze: jak dużo klocków pochłaniają drzewa. Dżungla o powierzchni ok. jednej płyty bazowej wciągnęła prawie wszystkie liście, jakie posiadam
Dzięki temu jest to naprawdę PORZĄDNIE zrobione. Gęsto, różnorodnie i bardzo naturalnie. Właśnie przez to zielsko tak mi się podoba Twoja praca.

Nie myślałeś, żeby ją gdzieś w rogu makiety pirackiej postawić na Sępólnie? "Na dole mapy" akurat by pasowała :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Piękne mości panie. Po prostu piękne. Dżungla jak prawdziwa!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Jedna z ładniejszych tego typu prac jakie w tym roku widziałem. Od ogółu do szczegółu, jest co oglądać. No i ma klimat

DominikAjka
Posty: 22
Rejestracja: 2019-12-24, 00:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: DominikAjka »

Naprawdę bardzo ładna, klimatyczna praca. Super :)

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: lechkulina »

Właśnie przewinęła mi się ta praca na flickrze i po prostu musiał coś napisać tutaj. Toltomeja dżungla jest super, bardzo chciałbym mieć taki umiejętności budowania roślinność jak te które zaprezentowałeś tutaj. Jednak dla mnie to te małe pomniki są kluczowym elementem, bardzo mi się podoba jak udało ci się oddać wyrazy twarzy przy tak małej skali - chyba najlepsze użycie tej trójkątnej płytki z jednym studem jakie widziałem :) Również interesujący jest wzór z poprzesuwanych trójkątnych kafelków, nie widziałem takiego ich użycia jeszcze. Warto zapamiętać :)

Pozdrawiam

lech

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#9 Post autor: Toltomeja »

Dzięki za komentarze! Na zdjęciach MOCa nie widać zbyt dobrze szczegółów dżungli, wiec przygotowałem parę zbliżeń:

Obrazek

Obrazek
wielkamucha pisze:Nie myślałeś, żeby ją gdzieś w rogu makiety pirackiej postawić na Sępólnie? "Na dole mapy" akurat by pasowała :)
W tym roku nie planowałem udziału w żadnych wystawach w Polsce. Nie spodziewałem się że będę miał szansę pobyć w domu i spokojnie coś zbudować. Ale dzięki pandemii się udało. ;)

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: lechkulina »

Toltomeja pisze:Na zdjęciach MOCa nie widać zbyt dobrze szczegółów dżungli, wiec przygotowałem parę zbliżeń:
Dzięki za szczegóły! Super te drzewka ci wyszły... Teraz już wiem do czego przyda mi się setka czarnych kiełbas które kisze w pudełku z akcesoriami :)

Pozdrawiam

lech

ODPOWIEDZ