[MOC] Mały fiordzik z malutkim drakkarem

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Mały fiordzik z malutkim drakkarem

#1 Post autor: Ciamek »

Dobry wieczór.

Dziś zaprezentuję coś dla ochłody - Mały freudzik z malutkim drakkarem

Obrazek


O, przepraszam, za freudowskie przejęzyczenie, chodziło oczywiście o fiordzik.


BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=580633
Flickr: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 5273858082


Zdjęcia (wszystkie):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-07-28, 19:20 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Rysiek »

Praca faktycznie nie za duża, ale ma bardzo dobry stosunek szczegółów do wielkości. Dobrze wyszedł domek i łódź, w łodzi szczególnie podoba mi się ten wąż na przodzie (nie wiem jak się to fachowo nazywa).
Jedyne co może zrobiłbym nieco inaczej to zamieniłbym drzewo na bardziej "choinkowe". Ale to jest szczegół, cała praca jest super!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Proste, ale klimatyczne. Urocza praca.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#4 Post autor: BHs »

Fajne. Urokliwe.
Ja ze swoją szkutnią wikingów startuję pewnie w przyszłym tygodniu :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

Klimaty Thorgala pełną gębą. :-)

Podoba mi się wszystko - klimat, sposób mocowania żagla, a nawet gęba Red Bearda.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#6 Post autor: Jaskier »

A mi się podoba tylko domek. Fajny jest, taki malutki, urokliwy, zawalony tym śniegiem. Będę u siebie coś podobnego budował.

Natomiast reszta wygląda na zbudowaną w pośpiechu. Może rzuca mi się to w oczy, bo w analogicznym temacie siedziałem cały zeszły weekend i też wczoraj machnąłem niewielki drakkar (pewnie mały drakkar się jakoś konkretnie nazywa, ale nie jestem wikingologiem), ale po prostu przywykłem do tego, że Twoje prace stoją na o wiele wyższym poziomie. Skałki i śnieg na nich wyglądają strasznie prosto. :(

Próbujesz zdążyć zbudować zgłoszenia do jak największej liczby kategorii na Summer Joust? :P
Ostatnio zmieniony 2020-07-30, 08:44 przez Jaskier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Rysiek pisze:w łodzi szczególnie podoba mi się ten wąż na przodzie (nie wiem jak się to fachowo nazywa).
Trafił tam dość przypadkowo - szukałem w pudełkach ludzików i wpadła mi ta głowa węża. Nawet przypasowała, chociaż nie wiem czy to mimo wszystko nie powinien być smok.
Też nie wiem jak się to nazywa u Wikingów, bo chyba nie galion? : o)

Rysiek pisze:zamieniłbym drzewo na bardziej "choinkowe".
Chciałem tego uniknąć tym razem właśnie.

Jaskier pisze:Natomiast reszta wygląda na zbudowaną w pośpiechu.
Myślę, że chodzi tu przede wszystkim o zasoby klocków. To kolejny MOC, który powstał bez żadnych zamówień na BL : o)
Jaskier pisze:Może rzuca mi się to w oczy, bo w analogicznym temacie siedziałem cały zeszły weekend
To na pewno masz bardziej krytyczne podejście do tego. Ja zbudowałem swoją wersję "z głowy" - bez kompletnie żadnego riserczu w temacie.
Jaskier pisze:po prostu przywykłem do tego, że Twoje prace stoją na o wiele wyższym poziomie.
Cóż zrobić... nie można być wiecznie wspaniałym, nawet ja!
Jaskier pisze:Skałki i śnieg na nich wyglądają strasznie prosto.
Wsadziłem tu ostatnie slopy DBG jakie miałem - 33 sztuki. Akurat starczyło na linię brzegową 1 BP : o)

Ale co do śniegu to nie wiem, nie zrobiłbym chyba lepszego. Chciałem żeby sprawiał wrażenie "równo napadanego"
Jaskier pisze:Próbujesz zdążyć zbudować zgłoszenia do jak największej liczby kategorii na Summer Joust
Nie, to już ostatnia praca. Planowany specjalnie był tylko Zamek w Szwarcwaldzie. Robin Hood i Fjordzik wyszły przypadkiem : o) Summer Joust był tylko motywatorem, bo chodziło mi tylko żeby zbudować coś relaksacyjnie.


Dziękuję za komentarze.

Mi osobiście podoba się lód i woda, a najbardziej przejście z użyciem lekko "zużytych" starych bricków trans clear. Pomysł na to podsunął mi synek, który zaczął je przyczepiać gdy montowałem wodę : o)
Zdrufko, Ciamek

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#8 Post autor: Jaskier »

Nie miałem na myśli robienia naukowych badań, bo moje poszukiwanie informacji zaczyna się i kończy zazwyczaj w Google Grafika, ale po prostu w zeszłym tygodniu w weekend męczyłem 1BP do makiety Wioski Wikingów.

Tak coś czułem, że dały Ci się we znaki klockowe braki. Ja też je zaczynam odczuwać już na pewnych polach, ale na szczęście mam 4BP do rozebrania (i umycia), więc mi trochę materiału na śnieg, teren i drewniane budynki wróci. ;)

ODPOWIEDZ