[MOC] Heimdall

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Rysiek »

Ta praca jest genialna! Widać dopracowanie każdego elementu oraz te 5 miesięcy - powolna praca pozwala na przetestowanie i przemyślenie wielu rzeczy. Brawo za wytrwałość ;)

Bardzo podoba mi się silnik oraz oczywiście dobranie kolorów(ten czerwony pasek - majstersztyk) i poskładanie całości w jedno.

Chciałbym też zauważyć opis dodany do tego projektu - takie elementy dodają pracy swojego rodzaju ducha/historię. Uważam, że odbiór konstrukcji jest intensywniejszy.

Podsumowując, świetna robota! :)

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: lechkulina »

Rysiek pisze:Ta praca jest genialna! Widać dopracowanie każdego elementu oraz te 5 miesięcy - powolna praca pozwala na przetestowanie i przemyślenie wielu rzeczy. Brawo za wytrwałość ;)

Bardzo podoba mi się silnik oraz oczywiście dobranie kolorów(ten czerwony pasek - majstersztyk) i poskładanie całości w jedno.

Chciałbym też zauważyć opis dodany do tego projektu - takie elementy dodają pracy swojego rodzaju ducha/historię. Uważam, że odbiór konstrukcji jest intensywniejszy.

Podsumowując, świetna robota! :)
Wielkie dzięki Ryśku za dobre słowo o modelu jak również za docenienie opisu! Chciałem go zrobić krótszego, ale miałem za dużo pomysłów do przelania :)

Pozdrawiam

lech

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: Fuku »

Model jest świetnie zbudowany, widząc kombinacje na dziobie czy skrzydłąch aż mam zaciesz ;)
Widać, że było dużo zabawy z rzeźbieniem tych wszystckich płaszczyzn i krzywizn. Aż by się chciało samemu tak popuścić wodze fantazji, ale nie wiem czy miałbym na tyle wyobraźni i jak na razie jednak zostanę przy odwzorowywaniu modeli ;p

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: lechkulina »

Fuku pisze:Model jest świetnie zbudowany, widząc kombinacje na dziobie czy skrzydłąch aż mam zaciesz ;)
Widać, że było dużo zabawy z rzeźbieniem tych wszystckich płaszczyzn i krzywizn. Aż by się chciało samemu tak popuścić wodze fantazji, ale nie wiem czy miałbym na tyle wyobraźni i jak na razie jednak zostanę przy odwzorowywaniu modeli ;p
Dzięki wielkie Fuku za dobre słowo! Ja z kolei nie jestem w stanie prawidłowo odwzorowywać realnych modeli. Zawsze jak widzę modele szanownych kolegów z forum, które odwzorowują czy to pojazd czy budynek z jakiegoś źródła to zawsze bije się w głowę jak udało im się utrzymać proporcje i zachowując estetykę :)

Pozdrawiam

lech

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: mw »

lechkulina pisze:Zawsze jak widzę modele szanownych kolegów z forum, które odwzorowują czy to pojazd czy budynek z jakiegoś źródła to zawsze bije się w głowę jak udało im się utrzymać proporcje i zachowując estetykę :)
Jesteś bardzo skromny. Myślę że kto jak kto ale ty poradziłbyś sobie z tym bardzo dobrze. Kształt twojego statku bardzo mi się podoba. Lubię jak nie widać kropek w budowli choć nieraz są i one potrzebne :)
Ostatnio zmieniony 2021-02-11, 23:31 przez mw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: lechkulina »

mw pisze:
lechkulina pisze:Zawsze jak widzę modele szanownych kolegów z forum, które odwzorowują czy to pojazd czy budynek z jakiegoś źródła to zawsze bije się w głowę jak udało im się utrzymać proporcje i zachowując estetykę :)
Jesteś bardzo skromny. Myślę że kto jak kto ale ty poradziłbyś sobie z tym bardzo dobrze. Kształt twojego statku bardzo mi się podoba. Lubię jak nie widać kropek w budowli choć nieraz są i one potrzebne :)
Dzięki wielkie mw, jest mi bardzo miło! Może kiedyś się zabiorę za próbę odwzorowania jakiegoś istniejącego pojazdu - Razorback z The Expanse patrze na ciebie :)

Też staram się eliminować widoczne study w miarę możliwości. Moim zdaniem jedynym miejscem gdzie wyglądają one naturalnie są jakieś chropowate powierzchnie pochodzenia naturalnego (np. ziemia/piasek), zatem w przypadku pojazdów im ich mniej tym lepiej :) Idealną częścią jaką mogli by zrobić to trójkątne kafle o różnych rozmiarach (coś jak aktualnie istniejący 2x2 ścięty na 45*), o tak wtedy to można by szaleć i formować dowolne wypukłe kształty bez kropek :)

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 2021-02-12, 16:27 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ