[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

#1 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!

Jakiś czas temu pisałem w wątku poświęconym Miasteczku, że chciałbym zbudować stację benzynową ORLEN. W sumie potem mi się odechciało, a nawet uznałem, że to bez sensu. No bo cóż to za frajda budować stację benzynową?

A jednak niezależnie od powyższego zacząłem sobie niespodziewanie przy tym dłubać i mi się chyba spodobało.

Na razie niewiele jest. Ale chyba w miarę wyszło. A że nie wiem, jak to mi będzie dalej szło, to wymyśliłem, że wstawię temat do Kuźni. Tak żeby się coś działo. I żeby się zmobilizować bardziej. A i żeby może ktoś coś, co wyjdzie pracy na plus.

A więc, jest dystrybutor i kawałek zadaszenia nad nim. No i trochę bruku. Dystrybutory planuję dwa (co już trochę widać), czyli cztery stanowiska. Zacząłem wprawdzie od jednego, stąd i zadaszenie zrobiłem wstępnie malutkie, jedynie nad tym jednym dystrybutorem, ale... muszą być minimum dwa. I dwa słupy. Inaczej to nie będzie wyglądać.

Tak. Trójkątne tile pomalowałem. Nie ma czerwonych. Przed tą dewastacją zmontowałem dany element snotem, ale mi się nie podobało. Może jeszcze do tego wrócę. Zobaczymy. A może w między czasie pojawią się czerwone oryginalne. :)

Jak znam świat, najwięcej kłopotu będę miał z naklejkami. Jak to ja ;). Gdzie się da ( i gdzie będę umiał) to zrobię to i owo klockami. Na pewno naklejki z rodzajem paliwa muszą przyjść na dystrybutory, itp. - tam, gdzie te dinksy info\reklamowe są malutkie..

Kilka fotek (pierwsza z nich ze starszą i nieaktualną wersją "odbijacza" z wężyka pneumatycznego):

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-12-04, 08:40 przez Szygalew, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Buduj buduj. Tak fenomenalnych dystrybutorów jeszcze nie widziałem :O podobają mi się także maskownice przy wiacie, a konkretnie ich kształt. Ile peronów ma mieć docelowo? Te rury ochronne chyba są trochę za grube.

To będzie epicko wyglądać.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#3 Post autor: romkoo »

Fajnie to wychodzi. Rzeczywi¶cie mo¿e te rury ochronne z czerwonych kie³basek zrobiæ?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

romkoo pisze:Rzeczywiście może te rury ochronne z czerwonych kiełbasek zrobić?
A jak przyjedzie ciężarówka?

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

eric trax pisze:Ile peronów ma mieć docelowo?
Będą dwa perony. Powinny być trzy. Tyle ma stacja w okolicy, której się przyglądam. Ale i dwa to już będzie szerokość 3 BP. Więc starczy, bo długości musi też mieć ok. 4 BP, żeby w miarę oddać klimat i zachować jakąś przestrzeń pomiędzy wiatą a budynkiem stacji. Więc 12 BP to jak dla mnie wystarczy. :)
eric trax pisze:Te rury ochronne chyba są trochę za grube.
romkoo pisze:Rzeczywiście może te rury ochronne z czerwonych kiełbasek zrobić?

Rury są za grube. Ale w realu tak nie biją po oczach. Wysokość z grubsza się natomiast zgadza. Kiełbaski są z kolei za wąskie i za krótkie.

Najlepiej ta rura wychodzi z rurki pneumatycznej włożonej w klucze "oczkowe". Od takiej opcji zacząłem. Z czerwonym sprayem w ręku :). I wygląda to naprawdę najlepiej. Niemal identycznie. Przynajmniej do czasu złuszczenia się farby z rurki ;p.

A są gdzieś jakieś customowe czerwone rurki pneumatyczne do kupienia?


Dzięki Chłopaki za dobre słowo!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Już wygląda fajnie. Faktycznie dystrybutory bardzo szczegółowe.
A czerwone rury bym zostawił takie jakie są - widać na tej stacji już mieli przypadek rozwalenia standardowych. ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Szygalew »

Dziękuję, @SERVATOR!

Na razie te rury zostaną. Bo jeśli nawet, tak jak pisałem wyżej, wężyk wyglądał lepiej, to z kolei zrobienie z niego estetycznie wyglądających dłuższych rur przy budynku stacji (bo też muszą być) może być kłopotliwe..

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Zapowiada się bardzo szczegółowo. Kibicuję!

Szkoda tylko z tym malowaniem tile'a... może jednak jakiś wedge?
Zdrufko, Ciamek

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Szygalew »

Ciamek pisze:Zapowiada się bardzo szczegółowo. Kibicuję!

Szkoda tylko z tym malowaniem tile'a... może jednak jakiś wedge?
Dziękuję, @Ciamek!

Z malowaniem to się jeszcze zobaczy. W sumie wolałbym legalnie. :) Może powrócę do wysnotowania tego elementu, a może faktycznie to małe skrzydełko wstawię - w końcu parę studów w budowli Lego nie powinno przeszkadzać, prawda? :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Jeszcze jakieś plakaty z Kubicą by się przydały :D W końcu to etatowy kierowca Orlenu ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:Jeszcze jakieś plakaty z Kubicą by się przydały :D W końcu to etatowy kierowca Orlenu ;)
Planuję jakiś plakat zrobić na lewej bocznej ścianie (patrząc od frontu stacji), bo takie cuś na tych stacjach jest. Będę miał na uwadze Twój pomysł. :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

Z tym Kubicą to był tylko żart, nie bierz tego na serio :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

Czerwone odbijacze są super, dystrybutory jeszcze lepsze, będzie bardzo fajna praca!
Tylko nie zapomnij o (działającej!) myjni, barze szybkiej obsługi, stanowisku z kompresorem i całej reszcie detali, z cysterną napełniającą zbiorniki podziemne na czele ;) . Idź na całość, po prostu.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#14 Post autor: eric trax »

dmac pisze: Idź na całość, po prostu.
Z moich życzeń to proszę ludzi kupujących po 5 hotdogów i zirytowanych klientów w kolejce za nimi :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#15 Post autor: romkoo »

No i pamiêtaj, ¿e ludzie na stacji obowi±zkowo w maseczkach :) btw ciekawe kiedy w zestawach city wyjd± g³ówki figów w maseczkach?

ODPOWIEDZ