Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krone BigX 770
Autor Wiadomość
dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2109
Wysłany: 2020-10-13, 15:55   

Sariel napisał/a:
Światła które kupiłeś są w 100% zerżnięte z produktów firmy Brickstuff, czyli od jednego faceta który rozwijał je przez ostatnie 10 lat. To raz. Dwa, zanim ponownie kupisz coś od vonado, warto sprawdzić czy już ukradli Twoje MOCe czy póki co tylko znajomych: https://www.vonado.com/MOC-World-c2548.html

Ze zrzynaniem od Brickstuffa to faktycznie draństwo, ale z zarzutem kradzieży MOC-ów pewnie by się nie zgodzili, bo sprzedają same klocki pod konkretne modele, a nie dołączają do nich instrukcji, tylko kierują do autora (przynajmniej w tych kilku przypadkach, które przejrzałem).
Ale to oczywiście dzielenie włosa na czworo oraz jeszcze jeden przyczynek do tego, żeby nigdy więcej nie publikować instrukcji do czegokolwiek - czy za darmo, czy za pieniądze. Oraz do tego, żeby sobie samemu lutować LED-y po 10 groszy ;) .

Fajna maszyna będzie, Eric Trax!

Ostatnio zmieniony przez dmac 2020-10-13, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wpisy: 1615
Wysłany: 2020-10-13, 16:13   

Sariel napisał/a:
Dwa, zanim ponownie kupisz coś od vonado, warto sprawdzić czy już ukradli Twoje MOCe czy póki co tylko znajomych: https://www.vonado.com/MOC-World-c2548.html

Tak się składa, że "ukradli" i mój. Co ja na to? Nic, bawi mnie ta napinka z której i tak nic nie wynika. Nic nie mogę z tym zrobić i na dobrą sprawę nic nie tracę. Po prostu przechodzę nad tym do porządku dziennego i żyję dalej bo z tego co wiem oferują tylko klocki bez instrukcji.

Sariel napisał/a:
Światła które kupiłeś są w 100% zerżnięte z produktów firmy Brickstuff, czyli od jednego faceta który rozwijał je przez ostatnie 10 lat. To raz.

Jakiś czas temu czytałem na ten temat artykuł. Jeśli chodzi o etykę takiego działania to oczywiście ją potępiam, jednak tutaj pojawia się moje pytanie. Całkiem niedawno Pan Brickstuff żalił się, że Lego zaprosiło go do współpracy a potem wycyckało jeszcze lepiej niż Vonado. Rozumiem, że jako całkowicie etyczny człowiek stający w obronie własności intelektualnej zrezygnujesz z produktów LEGO jak tylko wypuści swoją linię światełek opartych na jego doświadczeniach i wiedzy?

Rozumiem, że gość zrobił z tego biznes, więc poniżej prosta kalkulacja mojego biznesu jeśli chodzi o te elemeny. To będzie drugi raz jak zajrzę na stronę Brickstuff (za pierwszym ceny wypaliły mi oczy). Przypominam, że niezależnie od logo porównujemy tanie chińskie druciki.

Specjalnie na tą okazję przygotowałem małą kalkulację i policzyłem ile zapłaciłbym u niego za identyczny zestaw:

Vonado - 73,11$
Brickstuff - 167,89$

Ulubiony element: Rotating light - 8,8$ vs 16,99$ / szt

Matematyka jest prosta. To 2,3 raza tyle czyli wyborem między 277zł vs 638zł. Przeliczyłem po kursie z dzisiaj bo to bardziej dobitnie pokazuje.

Dlaczego kupiłem gotowe a nie sam lutuję?
- nie mam na to czasu
- mam za grube paluchy

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5157
Wysłany: 2020-10-13, 16:24   

eric trax napisał/a:
Rozumiem, że jako całkowicie etyczny człowiek stający w obronie własności intelektualnej zrezygnujesz z produktów LEGO jak tylko wypuści swoją linię światełek opartych na jego doświadczeniach i wiedzy?

Jako starający się o etyczność człowiek już poprosiłem vonado żeby *** jak proponowali mi płatne recenzje i sponsoring, natomiast czy LEGO takie światełka wypuści i jaki będzie odbiór to trochę wróżenie z fusów w tym momencie więc nie chce mi się napinać na przyszłość. Póki co już zrezygnowałem z "LEGO" w nazwie kanału, za tylko drobną sugestią ze strony duńskich prawników ;)

dmac napisał/a:
sprzedają same klocki pod konkretne modele, a nie dołączają do nich instrukcji, tylko kierują do autora (przynajmniej w tych kilku przypadkach, które przejrzałem).

No to jest faktycznie dyskusyjny przypadek. Można powiedzieć że na swój sposób wspierają autorów i nie przekraczają granicy którą bez cienia żenady przekracza wiele innych firm. Mimo wszystko trochę wątpię w jakość tego towaru.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2020-10-13, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu