Krone BigX 770

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

Sariel pisze:Światła które kupiłeś są w 100% zerżnięte z produktów firmy Brickstuff, czyli od jednego faceta który rozwijał je przez ostatnie 10 lat. To raz. Dwa, zanim ponownie kupisz coś od vonado, warto sprawdzić czy już ukradli Twoje MOCe czy póki co tylko znajomych: https://www.vonado.com/MOC-World-c2548.html
Ze zrzynaniem od Brickstuffa to faktycznie draństwo, ale z zarzutem kradzieży MOC-ów pewnie by się nie zgodzili, bo sprzedają same klocki pod konkretne modele, a nie dołączają do nich instrukcji, tylko kierują do autora (przynajmniej w tych kilku przypadkach, które przejrzałem).
Ale to oczywiście dzielenie włosa na czworo oraz jeszcze jeden przyczynek do tego, żeby nigdy więcej nie publikować instrukcji do czegokolwiek - czy za darmo, czy za pieniądze. Oraz do tego, żeby sobie samemu lutować LED-y po 10 groszy ;) .

Fajna maszyna będzie, Eric Trax!
Ostatnio zmieniony 2020-10-13, 14:56 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#17 Post autor: eric trax »

Sariel pisze:Dwa, zanim ponownie kupisz coś od vonado, warto sprawdzić czy już ukradli Twoje MOCe czy póki co tylko znajomych: https://www.vonado.com/MOC-World-c2548.html
Tak się składa, że "ukradli" i mój. Co ja na to? Nic, bawi mnie ta napinka z której i tak nic nie wynika. Nic nie mogę z tym zrobić i na dobrą sprawę nic nie tracę. Po prostu przechodzę nad tym do porządku dziennego i żyję dalej bo z tego co wiem oferują tylko klocki bez instrukcji.
Sariel pisze: Światła które kupiłeś są w 100% zerżnięte z produktów firmy Brickstuff, czyli od jednego faceta który rozwijał je przez ostatnie 10 lat. To raz.
Jakiś czas temu czytałem na ten temat artykuł. Jeśli chodzi o etykę takiego działania to oczywiście ją potępiam, jednak tutaj pojawia się moje pytanie. Całkiem niedawno Pan Brickstuff żalił się, że Lego zaprosiło go do współpracy a potem wycyckało jeszcze lepiej niż Vonado. Rozumiem, że jako całkowicie etyczny człowiek stający w obronie własności intelektualnej zrezygnujesz z produktów LEGO jak tylko wypuści swoją linię światełek opartych na jego doświadczeniach i wiedzy?

Rozumiem, że gość zrobił z tego biznes, więc poniżej prosta kalkulacja mojego biznesu jeśli chodzi o te elemeny. To będzie drugi raz jak zajrzę na stronę Brickstuff (za pierwszym ceny wypaliły mi oczy). Przypominam, że niezależnie od logo porównujemy tanie chińskie druciki.

Specjalnie na tą okazję przygotowałem małą kalkulację i policzyłem ile zapłaciłbym u niego za identyczny zestaw:

Vonado - 73,11$
Brickstuff - 167,89$

Ulubiony element: Rotating light - 8,8$ vs 16,99$ / szt

Matematyka jest prosta. To 2,3 raza tyle czyli wyborem między 277zł vs 638zł. Przeliczyłem po kursie z dzisiaj bo to bardziej dobitnie pokazuje.

Dlaczego kupiłem gotowe a nie sam lutuję?
- nie mam na to czasu
- mam za grube paluchy
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

eric trax pisze:Rozumiem, że jako całkowicie etyczny człowiek stający w obronie własności intelektualnej zrezygnujesz z produktów LEGO jak tylko wypuści swoją linię światełek opartych na jego doświadczeniach i wiedzy?
Jako starający się o etyczność człowiek już poprosiłem vonado żeby *** jak proponowali mi płatne recenzje i sponsoring, natomiast czy LEGO takie światełka wypuści i jaki będzie odbiór to trochę wróżenie z fusów w tym momencie więc nie chce mi się napinać na przyszłość. Póki co już zrezygnowałem z "LEGO" w nazwie kanału, za tylko drobną sugestią ze strony duńskich prawników ;)
dmac pisze:sprzedają same klocki pod konkretne modele, a nie dołączają do nich instrukcji, tylko kierują do autora (przynajmniej w tych kilku przypadkach, które przejrzałem).
No to jest faktycznie dyskusyjny przypadek. Można powiedzieć że na swój sposób wspierają autorów i nie przekraczają granicy którą bez cienia żenady przekracza wiele innych firm. Mimo wszystko trochę wątpię w jakość tego towaru.
Ostatnio zmieniony 2020-10-13, 15:29 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ