[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#16 Post autor: lechkulina »

Szygalew nie no dystrybutory wyszły super, szczególnie podoba mi się użycie rączek figów. Malowanie części trochę boli i myślę, że warto pójść w alternatywne rozwiązanie. Ewentualnie dark red? Ale to już chyba będzie o ton za ciemno. W każdy razie zapowiada się naprawdę ciekawie.

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 09:36 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Szygalew »

Dzięki wielkie, lechkulina@ i dmac@!


Lechkulina@, dark red faktycznie jest za ciemne. Pewnie by przeszło i nie było źle, ale nie chciałem używać go, ponieważ chcę wykorzystać ten kolor nad przeszkleniem fasady budynku stacji. Jest tam taki fajny bordowy daszek/nie daszek, fajnie się komponujący z zamontowanymi poniżej a'la drewnianymi cosiami przysłaniającymi okna.
Za namową Ciamka@ zamówiłem małe skrzydełka z dwoma kropkami, żeby zobaczyć co i jak i wydaje się, że jest spoko. Jak skończę wiatę, co idzie dość szybko, to dam fotkę.

dmac@, część rzeczy, które wymieniłeś jak najbardziej chcę zrobić. Kompresor itp., łącznie z wysokim słupem reklamowym z orłem na górze (swoją drogą, ten orzeł będzie jednym z najciekawszych wyzwań! - mam nadzieję, że uda się go wyklockować :)). Ciężarówka też mi się marzy! :)

EricTrax@, Romkoo@ - nie dam się już wkręcić!:P Wystarczy, że Legosamigosowi@ się udało! :)

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim! Okazuje się, że ta stacja może być całkiem trafionym pomysłem..

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#18 Post autor: legosamigos »

Szygalew pisze:...EricTrax@, Romkoo@ - nie dam się już wkręcić!:P Wystarczy, że Legosamigosowi@ się udało! :)...
Że niby wkręciłem Cię z tym Kubicą? No bez przesady. Przecież niesprawnego kierowcę w niesprawnych samochodach nie warto pokazywać :) Ale może warto pokazać jakiś plakat z naszym dwukrotnym mistrzem świata na żużlu Bartoszem Zmarzlikiem :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#19 Post autor: bart_ilo »

romkoo pisze:No i pamiętaj, że ludzie na stacji obowiązkowo w maseczkach :) btw ciekawe kiedy w zestawach city wyjdą główki figów w maseczkach?
Nie było czasem takiej w szpitalu?
W lego store berlin był 3-pack lekarzy w tym jedna pielęgniarka z główką w maseczce.
Główki w pseudo maseczkach były już produkowane.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20 Post autor: Mestari »

Fajnie to wygląda, szczególnie dystrybutory, chociaż tile czerwony niefajny :P

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Szygalew »

Mestari pisze:Fajnie to wygląda, szczególnie dystrybutory, chociaż tile czerwony niefajny :P
Dzięki Mestari@ !
Tak, trzeba chyba mnie pilnować z tymi zapędami malarskimi. :)

Już bez malowania. :) Wiata z grubsza skończona. Pokrycie dachu ze spadami do koszy/rynien usytuowanych nad słupami, w środku których zapewne są rury spadowe itd. :

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-21, 22:58 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Mestari »

Lepiej :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#23 Post autor: legosamigos »

romkoo pisze:No i pamiętaj, że ludzie na stacji obowiązkowo w maseczkach :) btw ciekawe kiedy w zestawach city wyjdą główki figów w maseczkach?
No przecież jest taka główka. Wygląda prawie jak COVIDowa :/

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 21:24 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#24 Post autor: Biedrus »

Zapowiada się fajnie. Czekam na wersje finalną :)

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Szygalew »

Biedrus pisze:Zapowiada się fajnie. Czekam na wersje finalną :)
Dzięki!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: Mestari »

A tak jeszcze wracając trochę - te czerwone grube rury zupełnie mi nie przeszkadzają. Moje pierwsze wrażenie było pozytywne, właśnie w stronę odczucia, że dobrze dobrane. Flexy może i by były bardziej realistyczne, ale nie zawracałbym sobie nimi głowy. Szczególnie przy ostatnich cenach tego długiego czerwonego... 20 zł za kawał rurki...
Ostatnio zmieniony 2020-10-16, 08:21 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Szygalew »

Mestari pisze:te czerwone grube rury zupełnie mi nie przeszkadzają. Moje pierwsze wrażenie było pozytywne, właśnie w stronę odczucia, że dobrze dobrane. Flexy może i by były bardziej realistyczne, ale nie zawracałbym sobie nimi głowy.
Raczej już nie będę z nimi kombinował . :) Tyle dinksów jest do zrobienia poza wiatą, nie mówiąc o samym budynku właściwym stacji, że już chcę tę wiatę wywalić na bok i kombinować z realizacją pomysłów, które się kłębią w głowie odnośnie dalszej części. :) Tym bardziej, że globalnie "odbijacze" się podobają.

A żeby rzetelnemu pamiętnikarstwu stało się zadość, poniżej fotka wspomnianego wyżej rozwiązania z łuszczącą się rurką pneumatyczną (słaba, dany element z oddali, ale lepszej nietu, a farba się już całkiem w kącie posypała, więc nowej nie zrobię ;p) :

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-21, 23:12 przez Szygalew, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28 Post autor: Mestari »

Ale fajna fura... Speed champions czy Twoja?

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: Szygalew »

Mestari pisze:Ale fajna fura... Speed champions czy Twoja?
Nie, nie moja :). Z jutuba mój synek zrobił. Jakieś Lamborghini chyba. Nie pamiętam czyje. Ale fakt, że bardzo fajne auto..
Ostatnio zmieniony 2020-10-16, 10:25 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#30 Post autor: Fuku »

Ciekawy pomysł a i wykonanie zapowiada się bardzo dobrze ;)

ODPOWIEDZ