[MOC] Helbrute - Warhammer 40k

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Helbrute - Warhammer 40k

#1 Post autor: Jaskier »

Kolejny model ze świata Warhammer 40k mojego autorstwa - Helbrute.
Jest to demoniczna wersja Dreadnoughta - splugawiona i wypaczona przez siły Chaosu. W swoim egzemplarzy pokusiłem się o dodanie bardzo poważnych skutków demonicznej mutacji - zamknięty w sarkofagu ciężko ranny Space Marine Chaosu zmutował do tego stopnia, że jego głowa została zastąpiona przez pełną zębów paszczę, która przebiła się przez pancerz na zewnątrz i teraz stanowi dodatkową broń.

Obrazek

Mam nadzieję, że się podoba i zapraszam do komentowania. ;)
Ostatnio zmieniony 2020-10-19, 19:38 przez Jaskier, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Przepiękny. Jeżeli można w ogóle tym słowem określić coś tak chorego.

Ale dobra była, sylwetka, odpowiednie kolory i ta przerażająca gęba.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#3 Post autor: DARON »

Demoniczny!

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: JAREMA. »

Bomba ! Figurka wyszła świetnie aż żałuję że nie miałem styczności z tym uniwersum bo jest mnóstwo świetnych postaci do odwzorowania ... Tobie idzie to rewelacyjnie.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#5 Post autor: Jaskier »

Jellyeater pisze:Przepiękny. Jeżeli można w ogóle tym słowem określić coś tak chorego.

Ale dobra była, sylwetka, odpowiednie kolory i ta przerażająca gęba.
"Była"? :D
Dodam tylko, że też zaskakująco dobrze się trzyma kupy, można go złapać od góry za tors i swobodnie przenosić.
DARON pisze:Demoniczny!
Jeszcze jak!
JAREMA. pisze:Bomba ! Figurka wyszła świetnie aż żałuję że nie miałem styczności z tym uniwersum bo jest mnóstwo świetnych postaci do odwzorowania ... Tobie idzie to rewelacyjnie.
Dzięki!
Zawsze się możesz zacząć z WH40k stykać. ;)
Ja się go uczepiłem, bo nie jest tak przemielony klockowo jak SW i można jeszcze wiele rzeczy zbudować, których nikt wcześniej nie zrobił na jakimś sensownym poziomie. Co prawda Jerac zamknął temat SM i Orków, jest też kilku innych AFOLi, którzy siedzą głęboko w temacie, ale wydaje mi się, że można ich policzyć na palcach... obu rąk... i może jednej nogi. Konkurencja jest więc stosunkowo mała. ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szygalew »

Co te dobre chlapy spożywali przed stworzeniem tego czegoś? :) ..

Okropne to. Nie wiem, czy najlepsza z możliwych, ale superzajefajna realizacja jako taka. Kojarzy mi się ze "szczurem" Misterzumbiego@..

p.s. Tak, fajna BRYŁA. :)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#7 Post autor: Ex3qtor »

Może ja Cię jednak przestane ciągnąć do WFB/AoS, bo te 40K po prostu wychodzą Ci wgniatające w fotel. Tak jak napisano wyżej, jest taki foremny i faktycznie super przedstawiłeś, czym to jest zmutowanym przez Chaos Dreadnotem :).
Co do uniwersum - oprócz tego co napisałeś, ma jeszcze jedną przewagę nad SW - pozostawia o wiele większe pole na własne wariacje i interpretacje, co jest bardzo nie bez znaczenia w naszym hobby.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#8 Post autor: Jaskier »

Szygalew pisze:Co te dobre chlapy spożywali przed stworzeniem tego czegoś? :) ..

Okropne to. Nie wiem, czy najlepsza z możliwych, ale superzajefajna realizacja jako taka. Kojarzy mi się ze "szczurem" Misterzumbiego@..

p.s. Tak, fajna BRYŁA. :)
Jak się kojarzy z czymkolwiek Misterzumbiego, to chyba dobrze. :D
Dzięki. ;)
Ex3qtor pisze:Może ja Cię jednak przestane ciągnąć do WFB/AoS, bo te 40K po prostu wychodzą Ci wgniatające w fotel. Tak jak napisano wyżej, jest taki foremny i faktycznie super przedstawiłeś, czym to jest zmutowanym przez Chaos Dreadnotem :).
Co do uniwersum - oprócz tego co napisałeś, ma jeszcze jedną przewagę nad SW - pozostawia o wiele większe pole na własne wariacje i interpretacje, co jest bardzo nie bez znaczenia w naszym hobby.
Na to już trochę za późno, przejrzałem obecnie dostępne modele z AoS, wpadło mi do głowy kilka zupełnie nowych pomysłów, a kilka miałem już w planach od dość dawna. Ale to powoli. :P

No WH40k jest o tyle wygodne, że jest tam wszystko, idea kitbashowania pozwala podpiąć pod to uniwersum w zasadzie dowolną budowlę. No i konkurencja w świecie AFOLi jest o wiele niższa. ;)

ODPOWIEDZ