Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Shiptember 2020
Autor Wiadomość
Toltomeja 
VIP

Wpisy: 491
Wysłany: 2020-10-22, 20:09   [MOC] Shiptember 2020

A więc stało się... Zbudowałem kosmiczne latadło!

A wszystko przez Tyborta, który zachęcił mnie do udziału w akcji Shiptember. W dużym skrócie: polega to na budowaniu we wrześniu statków kosmicznych o długości przynajmniej 100 studów. Co roku szukam wymówek, żeby jednak tego nie robić. Tym razem jednak nie było wyboru.

Może nie jest piękny, ale to statek kontenerowy. Nie musi.

W temacie kosmicznych latadeł jestem zupełnie zielony. Trudno było oprzeć się pokusie budowania gotyckich łuków i otworów strzelniczych. Na dodatek, 100 studów to naprawdę dużo (wyszło mi nawet trochę więcej, 119). Wykończenie statku czymkolwiek na całej jego długości siłą rzeczy wymagało kilkuset klocków danego rodzaju. To ograniczyło trochę moje pole manewru, choć i tak ostatecznie musiałem dokupić trochę serków.

Znając swoje tempo budowania (ciut za wolne, żeby wyrobić się w jeden miesiąc), szukałem czegoś, co składałoby się z powtarzalnych modułów. Wybór padł na kontenery w różnych kolorach.

Ostatecznie publikuję MOCa z opóźnieniem. We wrześniu byłem poza domem przez dwa tygodnie, dlatego "odebrałem" je sobie w październiku. Zadbałem o to, żeby nie przekroczyć w sumie 30 dni. I udało się!

Zachęcam też do przeglądnięcia zdjęć postępów budowy: https://flic.kr/s/aHsmQwPoTA

Fuku 

Wpisy: 461
Wysłany: 2020-10-23, 10:39   

Sam kontenerowiec jest fajny, choć nie wywołuje we mnie efektu wow jak w przypadku innych Twoich prac, za to kontenery są super i przy nich najdłużej się zatrzymałem. Mógłbyś ich potem u zyć w jakimś post apo ;D

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3289
Wysłany: 2020-10-23, 13:31   

Latadło powiadasz. Powiem szczerze, że jak na pojazd "latający", to jest mało aerodynamiczny. Żadnych opływowych kształtów, więc chyba za daleko by nie poleciał. No chyba, że w dół rozbijając się o podłogę :) No i dość nietypowa budowla, jak na Ciebie :)

meler 

Wpisy: 401
Wysłany: 2020-10-23, 14:50   

A mi się podoba taki szary, przełamany kolorami kontenerów :) Co do przerabiania, to prędzej na jakiś futurystyczny pociąg towarowy :D

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1354
Wysłany: 2020-10-23, 16:31   

legosamigos napisał/a:
Latadło powiadasz. Powiem szczerze, że jak na pojazd "latający", to jest mało aerodynamiczny. Żadnych opływowych kształtów, więc chyba za daleko by nie poleciał. No chyba, że w dół rozbijając się o podłogę :) No i dość nietypowa budowla, jak na Ciebie :)

A po co w próżni aerodynamiczne kształty?

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1652
Wysłany: 2020-10-24, 14:19   

glaz_pimpur napisał/a:
legosamigos napisał/a:

A po co w próżni aerodynamiczne kształty?

Niektórym może być ciężko zrozumieć jak działa próżnia.

Tak jak pisałem na ZT to statek roboczy, więc prosta forma to jest to czego oczekuje się od takich latadeł. Również podoba mi się to przełamanie szarości kontenerami.

mw 
VIP

Wpisy: 605
Wysłany: 2020-11-24, 19:20   

Bardzo mi się podoba i właśnie jak na woła roboczego to jest bardzo opływowy i smukły. Lubię takie proste formy formy w kosmosie.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu