[MOC] Lincoln Town Car 1990 + wersja limo (obydwa RC)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Lincoln Town Car 1990 + wersja limo (obydwa RC)

#1 Post autor: syzygy »

A co tam, zaspamuję Was na powitanie ;)

To moje ostatnie "dzieła". Wrzucam do jednego tematu obydwie wersje - zwykłego sedana + limuzynę.

Sedan powstał wcześniej, to miała być tylko przymiarka, czy uda mi się zbudować satysfakcjonujący mnie przód. Dlatego ma niedorobione np. tylne słupki, które poprawiłem w wersji limo.
Wrzucam go jednak, bo po budowie limuzyny poczułem jednak lekkie rozczarowanie - wygląda jakoś tak.. monotonnie. Chociaż tak właśnie wyglądają limuzyny.

Może tego nie być widać, bo bebechy są schowane, ale obydwa są zdalnie sterowane :)


Sedan

długość: 46 stud
szerokość: 15s
wysokość: 12,5s

2x L motor, servo, światła, mały BB.

Obrazek

Więcej fotek tutaj:
https://flic.kr/s/aHsmLGEn6G
https://rebrickable.com/mocs/MOC-37573/ ... c/#details

Limuzyna
Dodatkowo ma dwa biegi (zmieniane pod spodem) :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej fotek:
https://flic.kr/s/aHsmNrLhcw
https://rebrickable.com/mocs/MOC-50292/ ... c/#details
Ostatnio zmieniony 2020-11-08, 22:23 przez syzygy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Lincoln Town Car 1990 + wersja limo (obydwa RC)

#2 Post autor: dmac »

Witam na Forum!
Trzy sprawy:
1) Trudno się z Tobą nie zgodzić, że model wygląda monotonnie, ale to nie tylko zasługa jego limuzynowatości. Problem wynika po części także z tego, że zdecydowałeś się na czerń. Nawet gdy zdjęcia są dobrej jakości, masa czarnych klocków rzadko kiedy wygląda intrygująco. (Ale rozumiem - limuzyny, podobnie jak karawany oraz fordy T, są z reguły czarne. Albo białe. Różowych nie liczę, bo to abominacja ;) ).
2) Na pierwszym zdjęciu model (sedan) ma szare felgi i tego należało się trzymać (albo nawet je pochromować). Różnica jest kolosalna, bo czarne w limuzynie zlewają się z resztą karoserii.
3) Na Boga, wywal te klamki! :)

Grill oraz tył są całkiem fajne. Słupki to odwieczny problem w samochodach z LEGO, więc się nie przejmuj, tylko eksperymentuj. Jest wiele do zrobienia w tej branży. W zasadzie to samo można powiedzieć o nadkolach: warto pogłówkować nad geometrią skręcania kół, żeby nadkola nie musiały być aż tak wydłużone.

Tak czy owak, brawa za ten model i trzymam kciuki za kolejne, mniej czarne ;) .

P.S. Dodge też fajny.
Ostatnio zmieniony 2020-11-01, 10:47 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: syzygy »

Dziękuję za opinię, jest bardzo pomocna :)

Kolor czarny - dopiero teraz, przy budowie kolejnego modelu zaczęło do mnie docierać, że to nie był dobry wybór. A trochę szkoda, bo poszedłem w ten kolor i zacząłem uzupełniać kolekcję o kolejne brakujące klocki właśnie w czarnym (na razie buduję z tej samej puli klocków, rozbieram stare modele). Być może czas na inwestycję w inny kolor.

A z felgami masz rację, szarpnąłem się, żeby Mini 10242 nie stało na "cegłach" na półce i limuzynie kupiłem własne koła, ale kolor nieszczęśliwie dobrałem ;)

Jeszcze inna sprawa, że budując w czarnym tracę jeden neutralny kolor, tzn. np. grill może być czarny, ale jak mam karoserię czarną, to już będzie to wyglądało źle.

Trochę intuicyjnie buduję, nie mam dużego doświadczenia i wielu modeli za sobą . Dochodzę do wszystkiego powoli, więc jak widać popełniam nieraz oczywiste dla Was gafy ;)

Ciężko mi też fotografuje się te modele, ale to nie wiem, czy zmiana koloru coś zmieni, bo tile zawsze będą odbijać światło. A fotografuję amatorsko, z komórki, więc pewnie na tym też tracą te modele :)
Ostatnio zmieniony 2020-11-01, 11:45 przez syzygy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#4 Post autor: dmac »

syzygy pisze:A fotografuję amatorsko, z komórki
Podobno da się komórką robić dobre zdjęcia, ale my - moja komórka i ja - nie umiemy, więc nic Ci w tej materii nie doradzę.
Na odblaski trochę pomaga filtr polaryzacyjny - przy następnym modelu popytaj znajomych, może ktoś ma aparat i filtr.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: Lincoln Town Car 1990 + wersja limo (obydwa RC)

#5 Post autor: eric trax »

dmac pisze:Witam na Forum!
2) Na pierwszym zdjęciu model (sedan) ma szare felgi i tego należało się trzymać (albo nawet je pochromować). Różnica jest kolosalna, bo czarne w limuzynie zlewają się z resztą karoserii.
3) Na Boga, wywal te klamki! :)
W zasadzie miałem napisać to samo. Super wyszła atrapa i światła bo można od razu poznać co to za auto :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#6 Post autor: dirtzone »

Głównym problemem według mnie w odbiorze tego modelu i twojego Dodga Rama jest połączenie słupków z dachem. Wchodzą tak jakby pod dach zamiast płynnie w niego przechodzić. Zbudować ten element, żeby nie podziurawić dachu wiem, że jest trudno, Ale myślę, że warto jednak znaleźć jakiś kompromis pomiędzy poszarpanym dachem a płynnym przejściem :P

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: syzygy »

Ok, mam pomysł na inne rozwiązanie, będę eksperymentował. Rozwiąże to też problem zbyt cienkich słupków ;) Mój brat zawsze zwracał na słupki uwagę, ale jakoś go ignorowałem w tej kwestii, choć w innych słuchałem.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#8 Post autor: SAMOLOT »

Ten model ma lepsze i gorsze "momenty" podoba mi się przód tył i wnętrze. Efekt psuje przednie nadkole, klamki i słupki. Poszukaj w internecie jednego z rozwiązań na układ skrętu (wirtualny piwot). A nawet kolega saperpl pokazał nie dawno na forum fajne kompaktowe rozwiązanie tego problemu.

ODPOWIEDZ