[MOC] Wysoka kamienica

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Wysoka kamienica

#1 Post autor: Tisen »

Jestem wielkim fanem rysunków Ian`a Mcque. Tworzy on koncepty miast i maszyn do filmów i gier- min. do Mortal Engines ( fabularnie nie do obejrzenia niestety )

Postanowiłem spróbować zbudować kamienicę luźno inspirowaną klimatem jego ilustracji. Z racji czasu jaki mogłem bez rozwodu poświecić na budowanie jest na dość małej podstawie 16x16 - ale kiedyś może się uda dobudować do niej kolejne części - by pobawić się różnicami poziomów i przejściami.

ObrazekTall_lego Tisen by TisenKarolina, on Flickr

ObrazekTall_lego Tisen_2 by TisenKarolina, on Flickr

ObrazekTall_lego Tisen_3 by TisenKarolina, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2020-11-14, 15:01 przez Tisen, łącznie zmieniany 2 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Bardzo zgrabna kompozycja! Ujęcie z pierwszego zdjęcia jest prześwietne.
Tisen pisze:Z racji czasu jaki mogłem bez rozwodu poświecić na budowanie jest na dość małej podstawie 16x16
Rozwiedź się i buduj większe.. ;p

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Tisen pisze:Z racji czasu jaki mogłem bez rozwodu poświecić na budowanie jest na dość małej podstawie 16x16
Znam to z eutanazji:)

Bardzo zgrabny budynek. Te ciągnące się kominy dużo dają
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Bardzo fajny MOC i dobra prezentacja.
Widziałem dziś na FB ale nie skojarzyłem, że to Twoje. Ten "Tisen" widziałem jako "Tisey".

Trzeba było tylko jeszcze wrzucić jakąś fotkę Twojej inspiracji. Zgaduję, że to ta grafika.
Teraz bardziej mogę docenić to co zbudowałeś. Brawo.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-14, 20:18 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#5 Post autor: Ex3qtor »

Jest bardzo fajne, ale aż się prosi o poszerzenie... Może teraz powoli dobudowuj kolejne kawałki 16x16 :)
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Tisen »

Szygalew pisze:Rozwiedź się i buduj większe.. ;p
Przekażę Lepszej Połówce :)
glaz_pimpur pisze:Bardzo zgrabny budynek. Te ciągnące się kominy dużo dają
W pierwszej wersji były jeszcze wyższe - ale to już trochę surrealistycznie ( sic! ) wyglądało
SERVATOR pisze:Trzeba było tylko jeszcze wrzucić jakąś fotkę Twojej inspiracji. Zgaduję, że to ta grafika.
Tak dokładnie - ta fotka była tak 80% wyjściowym projektem - ale Ian narysował sporo tego i miałem tez kilka innych. Zdecydowanie przy kolejnych modułach będę czerpał z tamtych - wielopoziomowych uliczek.
Ex3qtor pisze:Może teraz powoli dobudowuj kolejne kawałki 16x16 :)
Chyba dostanę pozwolenie na zajęcie jadalni za jakiś czas - to dostawię kolejny moduł.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Bardzo to ładne. Artysta co to wymyślił, wpadł na fajny koncept. Buduj kolejne. Taka uliczka wyglądałaby zjawiskowo.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: wielkamucha »

Przejrzałem na szybko swoje zasoby i wychodzi na to, że mi też bardzo podobają się prace Iana - mam pozapisywanych kilkanaście jego rysunków z sieci. Bardzo lubię takie nieokreślone, steampunkowo-postapokaliptyczne klimaty...

Praca bardzo fajna, podoba mi się ilość detali architektonicznych, które upchnąłeś na tak w sumie niewielkiej przestrzeni - jednocześnie nie wygląda to na przeładowane. Może przez to, że budowałeś na płytce 16 x 16, sprawia to wrażenie niesamowitej strzelistości. Szkoda tylko, że przez to te wnętrza nie są w żaden sposób funkcjonalne - jak fajnie byłoby, gdyby za tymi oknami kryły się pokoje, w których zmieściłoby się coś więcej, niż tylko minifig…

Nie myślałeś zbudować tego w jakimś większym formacie, np. 16 x 32 lub 32 x 32?

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: lechkulina »

Tisen nie masz teraz wyjścia, musisz zbudować ich więcej :) Ten pierwszy budynek jest po prostu tak niecodzienny, że aż prosi się o dodanie kolejnego. To co mi najbardziej podoba się w nim to małe dachy zamontowane naprzemiennie po różnych stronach budynku. Moim zdaniem mają decydujący wpływ na odbiór całości - pomagają wizualnie oddzielić poszczególne piętra, ale dzięki temu, że są po różnych stronach dają wrażenie, że budynek powstawał bardziej w efekcie ewolucji i z czasem stopniowego dobudowywania kolejnych segmentów, pięter. Czekam na więcej :)

Pozdrawiam

lech

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Szkoda tylko, że przez to te wnętrza nie są w żaden sposób funkcjonalne - jak fajnie byłoby, gdyby za tymi oknami kryły się pokoje, w których zmieściłoby się coś więcej, niż tylko minifig…
W pierwowzorze też nic się nie zmieści.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ