[MOC] Kamienica narożna.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Kamienica narożna.

#1 Post autor: Szygalew »

Dzień dobry!

Kamieniczka zbudowana została do Miasteczka Klocki Zdrój. Jako że miała stać obok szpitala Jahoo@, to wyszła apteka. Przynajmniej jeśli chodzi o napis :). Wnętrz nie ma - cały czas nie czuję się na siłach, by je zrobić. Nie krzyczcie, proszę, że widać płytkę w środku - powinna być chociaż podłoga. Nie pomyślałem, że na zdjęciu będzie to tak widoczne, a wracać do tego obecnie nie chcę. Dopiero "imperatyw wystawowy" mnie do tego zmusi :). A wstawiam ją, by mogła trafić w końcu do "makiety wirtualnej". No i żeby ją Wam pokazać, rzecz jasna.

Mam nadzieję, że się spodoba. Zapraszam do komentowania!

Kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek

Cała galeria (choć niewiele więcej tam jest :)):
https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=581448

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Kamienica narożna.

#2 Post autor: dmac »

Podoba mi się. Nowoczesna, elegancka, z dystansem. Wszak nie wszystko, co kamieniczkowe, musi być zaraz rokokokoko, całe w stiukach i rzygaczach. Skośne belki na parterze: bdb!
W naturalnym środowisku makietowym pewnie byłaby otoczona samochodami i minifigurkami, a tak jest dość sterylna, ale umówmy się, że to 6 rano, a pani wraca z pracy i zachodzi do apteki po... ;)

Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Kamienica narożna.

#3 Post autor: wielkamucha »

dmac pisze:Podoba mi się. Nowoczesna, elegancka, z dystansem. Wszak nie wszystko, co kamieniczkowe, musi być zaraz rokokokoko, całe w stiukach i rzygaczach.
Dokładnie.
Tak jest elegancko i stylowo i powiem, że właśnie pasuje do tych roko-koko kamieniczek - tym bardziej, że jakieś ozdoby i płaskorzeźby (oszczędne, ale jednak) są. Przypomina mi to współczesne lofty, przerobione z jakiejś starej fabryki - a konkretnie lofty na Białostockiej w Warszawie, postawione na terenie dawnego Konesera - może przez ten kolor i wstawki z "gołej cegły".

Ładna praca, taka "świeża".

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

Re: Kamienica narożna.

#4 Post autor: Kloss »

Świetna praca. Świeża i bardzo fajnie wykończona!
wielkamucha pisze:a konkretnie lofty na Białostockiej w Warszawie, postawione na terenie dawnego Konesera - może przez ten kolor i wstawki z "gołej cegły".
Miałem dokładnie to samo skojarzenie - ciekawe, czy Szygalew czerpał z nich inspirację.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#5 Post autor: liwnik »

Bardzo fajna kamienica, szczególnie belki na parterze.
Pozdrawiam, Liwnik

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szygalew »

Bardzo dziękuję Panowie! Nie do końca wiedziałem, czy się spodoba, a tu masz :)
Skośne belki na parterze: bdb!
Gdzieś mi mignęły podczas poszukiwań inspiracji, wydały mi się fajne, i jak widać - słusznie :).
wielkamucha pisze:dmac napisał/a:
Podoba mi się. Nowoczesna, elegancka, z dystansem. Wszak nie wszystko, co kamieniczkowe, musi być zaraz rokokokoko, całe w stiukach i rzygaczach.

Dokładnie.
Tak jest elegancko i stylowo i powiem, że właśnie pasuje do tych roko-koko kamieniczek - tym bardziej, że jakieś ozdoby i płaskorzeźby (oszczędne, ale jednak) są.
Taką nowoczesną właśnie chciałem zrobić. A to z uwagi na Aptekę - nie chciałem robić jakiejś "Pod Orłem" czy "Staromiejskiej", a raczej jakąś sieciówkę zlokalizowaną w nowszej "bryle". A że elegancko przy okazji wyszło - to się cieszę. Może faktycznie nie będzie odstawać od tych bardziej zdobionych ;P

Kloss pisze:a konkretnie lofty na Białostockiej w Warszawie, postawione na terenie dawnego Konesera - może przez ten kolor i wstawki z "gołej cegły".


Miałem dokładnie to samo skojarzenie - ciekawe, czy Szygalew czerpał z nich inspirację.
Nie inspirowałem się tym kompleksem, pięknym skądinąd. Może gdzieś mi mignął, i niepostrzeżenie odcisnął swój ślad, bo generalnie moje "poszukiwania" celowały w podobnej nowoczesnej architekturze, ale bezpośrednim "wyjściem" do budowy (powyżej parteru) było zdjęcie malutkiej elbląskiej kamieniczki wciśniętej pomiędzy większe i okazalsze budynki (Zdjęcie na dole).


dmac pisze:umówmy się, że to 6 rano, a pani wraca z pracy i zachodzi do apteki po... ;)
Umowa stoi!



Liwnik@, bardzo dziękuję! Kiedy "Kamienicznik" pisze, że fajna kamieniczka - to dużo to znaczy. :)


Dzięki, dzięki!
Załączniki
Skrzyżowanie+ul.+Studzienna+–+ul.+Stare+Miasto+–+ul.+Garbary.jpg
Skrzyżowanie+ul.+Studzienna+–+ul.+Stare+Miasto+–+ul.+Garbary.jpg (36.82 KiB) Przejrzano 3459 razy

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Tisen »

Taka kamienica z Berlina. Fajnie wyszło!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Bardzo fajna kamienica. Najbardziej podobają mi się te ceglane wstawki i skośne belki na dole.
Ciekawy pomysł na apteczny neon (pomarańczowe główki z Minecrafta).
Koniecznie ją wykończ bo dla mnie to jedna z najciekawszych stylistycznie kamieniczek, które widziałem w Klockach Zdroju.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wielkamucha »

Szygalew pisze: bezpośrednim "wyjściem" do budowy (powyżej parteru) było zdjęcie malutkiej elbląskiej kamieniczki wciśniętej pomiędzy większe i okazalsze budynki (Zdjęcie na dole).
To zdjęcie, które wstawiłeś, dobitnie pokazuje, że jak najbardziej będzie pasowała do bardziej zdobnych kamieniczek.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#10 Post autor: JAREMA. »

SERVATOR pisze:Ciekawy pomysł na apteczny neon (pomarańczowe główki z Minecrafta).
O tak ! główki są mega, jeden z ciekawszych pomysłów jaki ostatnio widziałem. Udany model, gratulacje :)

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#11 Post autor: romkoo »

Kamieniczka wysz³a super. Kolorystyka, bry³a podobaj± mi siê. Dopiero jak przedmówcy zwrócili uwagê na neony to zauwa¿y³em z czego zbudowa³e¶. Brawo:)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Szygalew »

Bardzo dziękuję Wszystkim za komentarze! Mega fajnie, że się podoba..
SERVATOR pisze:Ciekawy pomysł na apteczny neon (pomarańczowe główki z Minecrafta).
JAREMA. pisze:jeden z ciekawszych pomysłów jaki ostatnio widziałem.
romkoo pisze:Dopiero jak przedmówcy zwrócili uwagę na neony to zauważyłem z czego zbudowałeś.
Te główki to wypadkowa mojej zabawy i mojego synka - w dobrym momencie wyciągnął wioskę Minecraft :) Te główki jako takie w ogóle są super, wielki potencjał mają (przynajmniej jak na moje kwadratowe budowanie :p). Dzięki!
SERVATOR pisze:Koniecznie ją wykończ bo dla mnie to jedna z najciekawszych stylistycznie kamieniczek, które widziałem w Klockach Zdroju.
No teraz to już nie mam innego wyjścia.. ;p. Dzięki!

wielkamucha pisze:zdjęcie, które wstawiłeś, dobitnie pokazuje, że jak najbardziej będzie pasowała do bardziej zdobnych kamieniczek.
To dobrze, że w ogóle na nim coś widać, bo gorsze od moich! ;P A serio, miło, że tak uważasz. A jak by jednak się zdarzyło, że coś z czymś by się gryzło, to szybka rotacja modeli i tyle.. :) Inna sprawa, że w Miasteczku nie ma dużo nowoczesnych elewacji kamienic (o ile dobrze pamiętam), a szkoda, bo jak tak szukałem tej inspiracji, to niektóre są naprawdę kosmiczne! ..


Dziękuję!

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Rysiek »

Bardzo ładna, stonowana budowla. Nie ma miliarda zbędnych rzeczy, wszystko ma piękne, proste kształty.
Do tego świetnie dobrane kolory, brawo!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Szygalew »

Dziękuję, Rysiek@, za opinię! Cieszę się, że się podoba. :)

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: lechkulina »

Szygalew świetnie wyszła ci ta kamienica, szczególnie parter z tymi trójkątnymi elementami (ramy okien?) i akcenty ciemno pomarańczowe bardzo wpadają w oko. W ogóle to duży plus za samo już dobranie kolorów, wszystkie pasują do siebie dzięki czemu całość w odbiorze wygląda jak typowo modernistyczny budynek. Gratulacje!

Pozdrawiam

lech

ODPOWIEDZ