Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Makieta Lego Trains 12V - zagibricks
Autor Wiadomość
tomey 

Wpisy: 528
Wysłany: 2020-10-19, 09:13   

Śledzę temat i trzymam kciuki!

mkur 

Wpisy: 33
Wysłany: 2020-11-08, 15:46   

Gratulacje!

Fantastyczna kolekcja w mojej ulubionej epoce.

Pozdrawiam,

--mk

Łogo 

Wpisy: 14
Wysłany: 2020-11-22, 19:40   

Śledzę temat i gratuluję rozmachu. Ja też rozpoczynam swoją przygodę z 12V. Na razie moja kolekcja jest dużo skromniejsza ogranicza się do 7745 7735 i 7725 oraz kilku wagonów samodzielnych z systemu 4,5 V (wagon pocztowy, dźwigi itp). Jako, że to moja początki staram się niczego nie zepsuć (mimo ostrożności kilka podkładów już poszło na szrot:/) stąd pozwolę sobie zadać pytanie.

Widzę na fotkach, że masz podłączone 2 zasilacze. Czy każdy z nich obsługuje swoją pętlę?

zagibricks 

Wpisy: 37
Wysłany: 2020-11-22, 21:50   

Łogo napisał/a:
Widzę na fotkach, że masz podłączone 2 zasilacze. Czy każdy z nich obsługuje swoją pętlę?

Tak, każdy obsługuje oddzielną pętlę. Z tego co gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem optymalnie na jednym powinny jeździć 2 pociągi.
U mnie to jest spowodowane też rozmiarem makiety - łatwiej jest przeciągnąć kabelki od zwrotnic i latarni do zasilacza, który jest bliżej jednej strony niż gdyby miał być jeden na środku.
Zasilaczy mam w sumie 4 szt - gdybyś potrzebował dodatkowego daj znać.

Łogo 

Wysłany: 2020-11-23, 14:07   

Wielkie dzięki za info. Zasilaczy mam zapas i się właśnie zastanawiałem czy pod jedną pętlę można podłączyć ich kilka. Na jednym zasilaczu przy 3 pociągach i jeszcze paru światełkach wyraźnie spadła mi prędkość jazdy składów. Przy 2 pociągach było ok.

zagibricks 

Wpisy: 37
Wysłany: 2020-11-24, 14:14   

Kilku transformatorów do jednej pętli nie podłączałem, ale z tego co wiem można podłączyć dwa równolegle do jednej i wtedy napięcie wyrówna się i pociągi nie powinny zwalniać. Przy połączeniu szeregowym napięcie by się sumowało. Tak mi się wydaje.

Reglin 

Wpisy: 114
Wysłany: 2020-11-24, 15:26   

Wiem, że przy 9V tak działa. Miałem dwa zasilania do jednego torowiska i sprawdzało się.

Łogo 

Wysłany: 2020-11-26, 21:13   

Dzięki za informacje, w najbliższy weekend będę miał czas pobawić się zasilaczami. Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś kreator torowisk?

JAREMA. 
VIP

Wpisy: 554
Wysłany: Wczoraj 9:58   

Łogo napisał/a:
Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś kreator torowisk?

Na stronie TRIXBRIX widziałem coś w tym temacie ale nie sprawdzałem działania, poniżej link

LINK
Ostatnio zmieniony przez JAREMA. Wczoraj 9:58, w całości zmieniany 1 raz  

wielkamucha 

Wpisy: 317
Wysłany: Wczoraj 11:04   

Kiedyś bawiłem się BlueTrack czy coś takiego... Taki nieduży programik do układania torowisk, przy okazji zliczał, ile i jakich torów potrzeba, płyt (łącznie z drogowymi) itp.
Minusem było chyba to, że nie jest już chyba rozwijany i jego baza elementów "zatrzymała się" na 9V. Ale przy 12/4,5V powinno być ok.

Jak wrócę wieczorem do domu, to sprawdzę dokładnie.

Łogo 

Wysłany: Wczoraj 16:48   

Dzięki za podpowiedź, ściągnąłem, próbowałem, ale albo coś źle robię albo program już nie działa poprawnie. W zakładkach z elementami mam np tylko tory łuki.

wielkamucha 

Wpisy: 317
Wysłany: Wczoraj 21:15   

Łogo napisał/a:
Dzięki za podpowiedź, ściągnąłem, próbowałem, ale albo coś źle robię albo program już nie działa poprawnie. W zakładkach z elementami mam np tylko tory łuki.
Nie wiem, czy to akurat odnosiło się do mojego posta, czy kolegi, ale w międzyczasie sprawdziłem i faktycznie ten mój programik to BlueBrick 1.8.1.0. Otworzyłem go na wszelki wypadek, ma tory 9V, 4,5/12V - zarówno te szare, jak i stare niebieskie - oraz MonoRail. Są zarówno proste, łuki jak i zwrotnice. Działa.
W razie czego daj znać, to dam Ci ściągnąć ode mnie, jakby nigdzie tego nie było.

bzzz-bzzz

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu