[MOC] Boczna uliczka

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Boczna uliczka

#1 Post autor: Insomnia »

Mała scenka zbudowana aby przetestować możliwości jakie dają lampki LED firmy Light My Bricks. Cała praca była budowana w ten sposób, że wstawiałem światło w jakimś kolorze, gasiłem światło w pokoju, robiłem fotkę testową i szedłem dalej. Możliwości są nieograniczone.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-12-07, 16:03 przez Insomnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Insomnia pisze:lampki LED.
Ale to jakieś specjalne w tym przypadku?
Czy choinkowe? ; o)

Uliczka bardzo klimatyczna.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Insomnia »

Specjalne - Light My Bricks.
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#4 Post autor: Deckard Cain »

Wszyło bardzo przyzwoicie. Zdjęcie w stylu - Mała draka w chińskiej dzielnicy.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: JAREMA. »

Fajna fotka, możesz coś więcej o tym napisać, jakie lampki użyłeś, ile sztuk ? oglądałem kiedyś ofertę ale mnie cena zniechęca, może przy okazji jakiejś promocji się zaopatrzę.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Insomnia pisze:Light My Bricks
Jak to wygląda pod względem wytrzymałości?
Nie strach, że pourywają się przewody czy coś w tym stylu?

Czy przewody dają się łatwo formować czy sprężynują?
I czy da je radę przeprowadzić między klockami, czy muszą mieć jednak więcej miejsca?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Insomnia »

JAREMA. pisze:Fajna fotka, możesz coś więcej o tym napisać, jakie lampki użyłeś, ile sztuk ? oglądałem kiedyś ofertę ale mnie cena zniechęca, może przy okazji jakiejś promocji się zaopatrzę.
Używałem 2 rodzajów ich lampek, czyli takich które nazywają się bit light (jedna dioda na kablu) i strip light (2 diody na pasku z taśmą do przyklejenia na tile 1x6). I tak na froncie zdjęcia - knajpa po lewej - strip light, wiszące czerwone lampki - 3x bit light biały, knajpa po prawej - strip light. Dalej jest podobnie naupychane tego ile wlazło.

Ogólnie - te bit light (pojedyncze diody na różnej długości przewodach dają fajne punktowe światło) a strip light świecą strasznie mocno. Podczas zabawy zgniotłem jedną diodę, przytrzasnąłem ją częścią 15712 przy mocowaniu na przezroczystej główce minifiga żeby zrobić lampkę. Ogólnie te pojedyncze diody (bit light) idealnie pasują na otwartego studa. Mi ta firma przysłała ich 2 sety za free bo sam bym na pewno nie wydał takich pieniędzy. Dostałem różne ciekawe rzeczy. Nie znam się na elektryce więc napiszę trochę po swojemu co ciekawego jest i jak działa.
Każda dioda ma swój kabel z końcówką, którą wtyka się do takiego huba na ileś wejść, te huby można ze sobą łączyć kablami łączącymi, i na końcu podpiąć wszystko pod jedno źródło zasilania. Ja dostałem wtyczki USB do podpinania do tych hubów i jakieś battery boxy (małe, płaskie na jakąś okrągłą baterię - nie sprawdzałem na jaką). Używałem wtyczki usb podpiętej do power banka. Przewody są cieniutkie a wtyczki strasznie malutki ale mimo, że nie jestem super precyzyjny nie rozwaliłem żadnej części (poza wspomnianą wcześniej diodą ale to był wypadek przy pracy) więc są w miarę solidne. Kable puszczałem raczej dziurami w ścianach bo najzwyczajniej w świecie nie chciałem ich przygniatać klockami na budowli testowej. Według ich strony można je dać między klockami. Ja jedynie robiłem wiszące lampki tak, że kabel "przygnieciony był" częścią 15712 - żadna lampka nie przestała świecić więc można bez problemu to robić. Dostałem też jakieś płytki, po podpięciu do których lampki mogą migać w regulowanym pokrętłem tempie, jakiś taki drucik z diodami, które migają na przemian trochę jak lapmki choinkowe plus trochę kabli łączących i lampek w różnych kolorach. Ogólnie polecam tego typu system, wcześniej szukając w necie widziałem, że jest co najmniej kilku różnych producentów więc nie mówię, że ten jest najlepszy. Tak czy owak działa fajnie i na pewno można z niego wycisnąć o wiele więcej niż zaprezentowałem.
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#8 Post autor: JAREMA. »

Insomnia,

Dzięki za informacje, wiem teraz sporo więcej.

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Insomnia »

Jeśli chcesz mogę porobić jakieś zdjęcia jak to wygląda, plątaninę kabli i różne elementy, które dostałem
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: wielkamucha »

Insomnia pisze:Jeśli chcesz mogę porobić jakieś zdjęcia jak to wygląda, plątaninę kabli i różne elementy, które dostałem
Dobrze by było - chętnie bym zobaczył cały system. Ta mała bateria jest wielkości pastylki (jak np. proszki)?

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Insomnia »

Chyba bez sensu, żebym się produkował ze zdjęciami i opisami bo wszystko jest na ich stronie dokładnie pokazane i opisane:

https://www.lightmybricks.com/collectio ... ego-lights

Mi przysłali kity do 2 zestawów:
https://www.lightmybricks.com/products/ ... -light-kit
https://www.lightmybricks.com/products/ ... -light-kit

Wrzucam tylko zdjęcia pokazujące wielkość niektórych elementów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

O, dzięki za zdjęcia z miarką.
Teraz widać jakie to małe
Zdrufko, Ciamek

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: wielkamucha »

Wydaje mi się, że już na tym forum widziałem takie światełka - jakiś rok-dwa temu. Tak mi się kojarzą te cienkie, zaplatane przewody. Mam jednak wrażenie, że nie bardzo będzie je można ułożyć między klockami, chyba, żeby to były płytki lub tile z "groovem" na dole - wtedy tam się robi odpowiedni kanał, choć moim zdaniem raczej na pojedyncze, "gładko" ułożone kable, nie takie zaplecione w "warkoczyk"...

Coś chodziły słuchy, że Lego przymierzało się do wprowadzenia podobnego wzoru...?

Bateria to typowa "pastylka", prawdopodobnie CR1220 lub CR2032 - więc raczej nie powinno być problemu z zasilaniem przenośnym i ukryciem tego w MOCach.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Rysiek »

Fajnie wyszło, światła sporo robią . Bawiłem się tym trochę w Studio. Praca dzięki temu może nabrać zupełnie innego wydźwięku.

ODPOWIEDZ