"Meduza u fryzjera" by Marta & zagibricks

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

"Meduza u fryzjera" by Marta & zagibricks

#1 Post autor: zagibricks »

Obrazek

"Meduza u fryzjera" to nasza finałowa praca z programu Lego Masters!
Łącznie jest tu 21 postaci - 15 węży na głowie + te w wodzie, 2 aniołki (w tym jeden skamieniały) oraz potwór wodny osadzony na wózku pociągowym, wijący się dookoła kolumny z popiersiem.
Cały ten surrealistyczny obraz jest wytworem wyobraźni pisarza na łódce, a wszystko powstało w 18h.

Zapraszam Was serdecznie na mój profil: instagram.com/klockidladoroslych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

No, teraz to wiem, jak wyglądasz :)

Mimo, że taka duża ilość zielonego w postaci Meduzy nie bardzo mi "leży" - moim zdaniem powinno być to raczej coś szarego/białego/piaskowego, to całość wygląda OK. Dzięki "morskiej" podstawce przywodzi na myśl jakiś posąg postawiony przez starożytną cywilizację i kojarzy mi się z wybrzeżami Ameryki Południowej lub Grecji - ciepło, słonecznie, morze. Przez to, pomimo groźnej miny Wężowej Damy, wydźwięk całości jest taki jasny i optymistyczny - coś w rodzaju Indiany Jonesa lub Piratów z Karaibów.

Podoba mi się najbardziej ze wszystkich waszych prac, jakie widziałem. (programu nie oglądałem, wszystko na Forum).

Proponowałbym nie rozbierać tego (jeśli możesz pracę sobie zatrzymać) - jeśli będzie organizowana makieta piracka, na jednym z jej końców spokojnie można to postawić. Będzie to nieźle wyglądało, bo:
- duże;
- wygląda jak pozostałość jakiejś inkaskiej cywilizacji;
- pasuje do piratów;
- ludzie na wystawach mogą kojarzyć to z programu, więc +100 do zajedwabistości :)

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony 2020-12-13, 16:51 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Jak oglądałem program i wyciągałeś klocek z kolumny, nie bałeś się, że kolumna się rozleci? Bo nawet sam Prokop miał obawy :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#4 Post autor: zagibricks »

@wielkamucha dzięki! Mogla być biała, ale jednak daliśmy kolor żeby było wrażenie, że rzeźba ożywa.

@legosamigos to już wyraz mojej pedantyczności, bo ten klocek by tam nie przeszkadzał, ale świadomość, że tam jest nie dawałaby mi spokoju! :D Kolumna była solidnie zabezpieczona więc obawy były minimalne.

ODPOWIEDZ