[MOC] Chevrolet El Camino SS 1970r.

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Chevrolet El Camino SS 1970r.

#1 Post autor: syzygy »

Home office to jednak trochę więcej czasu w domu - a że coś trzeba robić, to w efekcie przedstawiam Wam moją wersję Chevroleta El Camino SS 1970r.
Amerykańskie dziwadło, czyli muscle car i pickup w jednym.

Skala 1:10,5
Długość: 62s
Szerokość: 21s
Wysokość: 16s

Funkcje:
-jeździ + posiada dwa biegi zmieniane manetką przy siedzeniu kierowcy
-świeci
-kierownica skręca razem z kołami
-otwierają się drzwi i tylna klapa

PF:
światła
2x L motor
Servo
Duży BB
Dwa małe przedłużacze
Odbiornik

W moich modelach dosyć raziło mnie, że są kwadratowe po bokach, postanowiłem to zmienić. Było z tym trochę zabawy, ale myślę, że było warto. Oprócz tego udało mi się tym razem zrobić nadkola, które nie są za szerokie. Nie musiałem wykorzystywać wirtualnych osi, czy czegoś tam, bo ten samochód/rocznik ma koła lekko wsunięte do wewnątrz (to jeszcze nie era dystansów ;) ). Okazało się, że to załatwiło sprawę i mimo ciasnych nadkoli nic nie obciera i model jest w pełni sprawny :)
Udało mi się pochylić deskę rozdzielczą + uzyskać więcej miejsca na nogi, co myślę też wyszło na plus. Dźwignia zmiany biegów jest pomiędzy siedzeniami, więc też to wyszło ok.

Poza tym auto (tak jak moje poprzednie) jest budowany z zasadą, żeby maksymalnie ukryć elementy napędu. Odbiornik celowo wyrzucony na pakę, i tak to słabo ściąga sygnał, więc ukrywanie w ogóle zabiłoby zabawę modelem.
Żeby paka nie była zbyt nudna, to ma imitację karbów/garbów (czy jak to nazwać).

Jeśli chodzi o słupki szyby czołowej, to zdecydowałem się poeksperymentować, oceńcie proszę jak to wyszło. W sumie nie widziałem takich słupków nigdzie (ale może mało widziałem).

Dodam, że dosyć zadowolony jestem z wyglądu tyłu auta - może przód mi się opatrzył już, od niego zacząłem i długo go dłubałem ;) Te szare obwódki tylnych świateł mi się podobają - wymagało to trochę kombinacji, trochę przypadkiem trafiłem z wymiarami i wcisnąłem tam te płaskie płytki. Idealnie byłoby mieć też góry taką kreskę, ale to już ponad moje siły.

Pewnie trochę traci na kolorze - czerwony z czarnymi pasami wyglądałby efektowniej, grill wtedy mógłby dla urozmaicenia być czarny.

Model jest poprawny technicznie, nic nie obciera, jeździ w miarę ok ("dwójka" mocno zwolniła od góry klocków, ale na szczęście działa i jedzie na niej szybciej niż na "jedynce"), nie rozpada się od dotknięcia itp. (choć parę elementów jest bardziej delikatnych).

Chciałem oddać mnniej więcej tę wersję: https://www.topspeed.com/cars/chevrolet ... 83336.html

Jak zawsze jestem bardzo ciekaw Waszych opinii :)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PHcIJPm ... e=youtu.be[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2020-12-07, 16:39 przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#2 Post autor: SaperPL »

Świetny model. Patrzę na to i nie mogę uwierzyć że zmieściłeś w środku elektrykę z dużym BB. Pochwalisz się tym jak to w środku jest rozplanowane?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Bardzo dobry model. Wysokiej jakości wygląd i funkcjonalność. Od razu wiadomo o jaki samochód chodzi.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#4 Post autor: dmac »

No ładnie, ładnie, acz znowu czarno ;) . Co do przednich słupków, o które pytasz, to na zdjęciach (wybacz szczerość: mogłyby być wyraźniejsze) wyglądają całkiem dobrze, ale ta opinia wymaga weryfikacji w naturze. Brawa za grill, tapicerkę i napęd.
Dwie uwagi (drugiej nie bierz poważnie ;):
- wiem, że to trudne, ale nie niemożliwe: górna linia nadwozia za kabiną powinna leciutko opadać; bez tego nie mogę nazwać jej idealną;
- wersja powinna być ciut inna (z migaczami, innym grillem etc), pasy na masce powinny być czerwone, tapicerka brązowa, a za kierownicą brakuje Pinkmana :D .

Ale tak w ogóle, to brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: syzygy »

Bardzo dziękuję za miłe słowa :)
Świetny model. Patrzę na to i nie mogę uwierzyć że zmieściłeś w środku elektrykę z dużym BB. Pochwalisz się tym jak to w środku jest rozplanowane?
Mistrzem upychania mechanizmów to Ty jesteś ;) Tutaj nie ma żadnej magii, model jest dosyć spory, wszystko się zmieści, tylko trzeba cierpliwości. Battery box jest pod paką i - niestety - wystaje, widać go jak się spojrzy pod odpowiednim kątem. Duży (ale płaski) BB jest w niektórych sytuacjach poręczniejszy - tak jak tutaj. Mały jest wysoki i miałbym większy problem, żeby go upchnąć (a raczej nie widzę na niego miejsca).

ObrazekObrazek
Obrazek[/url]

Za siedzeniem pasażera wychodzą kable, a jak zbyt głęboko wsadzi się nogi pod deskę rozdzielczą, to mogą zostać obcięte przez tryby ;) Te tryby od biedy można by schować, ale uznałem, że lepiej wygląda przestrzeń na nogi, niż ściana zbyt wcześnie w tym miejscu.
dmac pisze:No ładnie, ładnie, acz znowu czarno ;)
Taak, wiem.. :) jak uświadomiłeś mi, że czarny to nienajlepszy pomysł, to byłem już bardzo blisko końca tego modelu. Musiałbym kupić prawie wszystkie klocki od początku.
dmac pisze:- wiem, że to trudne, ale nie niemożliwe: górna linia nadwozia za kabiną powinna leciutko opadać; bez tego nie mogę nazwać jej idealną;
Bardzo słuszna uwaga, wiem o tym, ale nie dałem rady niczego wymyślić. Ale jednak jest to widoczne dla wprawnego oka, może trzeba było się jednak postarać.. :)
dmac pisze:- wersja powinna być ciut inna (z migaczami, innym grillem etc), pasy na masce powinny być czerwone, tapicerka brązowa, a za kierownicą brakuje Pinkmana :D .
Bardzo lubię BB, ale tamta wersja jest taka.. kanciasta. Ten rocznik El Camino najbardziej się podoba :P
dmac pisze:wybacz szczerość: mogłyby być wyraźniejsze
Wiem, nie ma nic nietaktownego w Twojej uwadze :P Pora roku jest fatalna po prostu. Pierwsze zdjęcia są z początku listopada. Czekałem na jeszcze lepsze światło, ale się nie doczekałem. Znaczy były jakieś przebłyski przez dwa dni, ale akurat nie mogłem się od pracy oderwać. A bez home office to chyba na wiosnę bym go wrzucił ;)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#6 Post autor: SaperPL »

syzygy pisze:Tutaj nie ma żadnej magii, model jest dosyć spory, wszystko się zmieści, tylko trzeba cierpliwości. Battery box jest pod paką i - niestety - wystaje, widać go jak się spojrzy pod odpowiednim kątem. Duży (ale płaski) BB jest w niektórych sytuacjach poręczniejszy - tak jak tutaj. Mały jest wysoki i miałbym większy problem, żeby go upchnąć (a raczej nie widzę na niego miejsca).
Na zdjęciach i filmie kompletnie nie zauważyłem że to wystaje w dół a silniki też chyba trochę wystają (1.5 studa a serwo może i 2).

Spodziewałem się że to jakiś super patent polegający na upakowaniu wszystkiego pod maską skoro nie pochwaliłeś się silnikiem :D

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: mw »

kopara mi opadła - piękny, jak zobaczyłem ten obłędny przód to oniemiałem, do tego środek napęd i oświetlenie Super

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Obrazek

Wg mnie jest to Twoja najlepsza praca. Na szczęście tego nie widać, ale pod spodem masz mix kolorów. To z braków klocków czy cel zamierzony?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#9 Post autor: dirtzone »

syzygy pisze:Jeśli chodzi o słupki szyby czołowej, to zdecydowałem się poeksperymentować, oceńcie proszę jak to wyszło. W sumie nie widziałem takich słupków nigdzie (ale może mało widziałem).
Ja widziałem, nawet dokładnie to sam podobne kiedyś zrobiłem :D
Obrazek

W twoim modelu może jest kilka niedociągnięć ale naprawdę robi wrażenie i wygląda bardzo dobrze.
Jak dla mnie najbardziej brakuje zawieszenia.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

syzygy pisze:Mały jest wysoki i miałbym większy problem, żeby go upchnąć (a raczej nie widzę na niego miejsca).
Tak na przyszłość: mały BB na boku położyć. Na wysokość też miałby 4, jak duży, ale zostawiłby więcej miejsca na inne bebechy. Akurat w tym modelu tych bebechów nie ma za wiele, ale w czymś mniejszym liczyłby się każdy milimetr zaoszczędzonego miejsca.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: syzygy »

legosamigos pisze:Na szczęście tego nie widać, ale pod spodem masz mix kolorów. To z braków klocków czy cel zamierzony?
Brak klocków, ale jakby mi na tym zależało, to bym dokupił ;) Tam gdzie wzrok sięga wszystko jest we właściwych kolorach.
dirtzone pisze:Ja widziałem, nawet dokładnie to sam podobne kiedyś zrobiłem :D
Czułem, że to nie jest jakaś wielka innowacja :P
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 11:18 przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#12 Post autor: Atros »

Podoba mi się! Choć nie sprawdzałem dokładnie z blueprintami to wygląda proporcjonalnie i nie kostkowo co przy takim szczelnym obudowaniu jest sukcesem. Podoba mi się smaczek z wyprofilowaną podłogą w części załaduknowej. Jedynie mogłaby się jeszcze podnosić maska dla kompletu ruchomych elementów.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: syzygy »

Dzięki!
Atros pisze:i nie kostkowo
Taki efekt osiągnąłem przy limuzynie Lincoln.. i bardzo mnie on rozczarował, miało być tak pięknie ;) Slopy u góry i na dole pomagają uniknąć monotonii bryły. Choć na tych moich kiepskich zdjęciach nieraz słabo to widać.
Atros pisze:Podoba mi się smaczek z wyprofilowaną podłogą w części załaduknowej.
Autoplagiat, w Dodge Ram to wymyśliłem ;) Paka bez wyprofilowania też by była strasznie monotonna.

Maskę może dopracuję, mam ochotę zrobić czerwoną wersję z drobnymi usprawnieniami przy okazji... ale może coś nowego mi wpadnie do głowy ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#14 Post autor: eric trax »

Ja nie będę narzekał, bo bardzo mi się podoba!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#15 Post autor: SAMOLOT »

Świetny model.

ODPOWIEDZ