Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#46 Post autor: zagibricks »

Nareszcie kolejna aktualizacja makiety, postanowiłem jednak poszerzyć całość o zestawy z serii Town i to była dobra decyzja. Doszło 11 zestawów, wszystkie oczywiście z lat 80.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#47 Post autor: Ciamek »

<3

Pamiętam jak będąc małym Maciusiem śliniłem się do tej karetki w katalogu...
Pamiętam, że chciałem zbudować swoją wersję, ale nie miałem paneli tylko bricki i pacjent mi się nie chciał zmieścić na płasko ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#48 Post autor: Maciej Drwięga »

Ciamek, wygląda na to, że mieliśmy baaardzo podobnie.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#49 Post autor: zagibricks »

Ciamek pisze:<3

Pamiętam jak będąc małym Maciusiem śliniłem się do tej karetki w katalogu...
Pamiętam, że chciałem zbudować swoją wersję, ale nie miałem paneli tylko bricki i pacjent mi się nie chciał zmieścić na płasko ; o)
Oj tak, karetka jest świetna. Bardzo podoba mi się też cysterna Shell. Remiza bardzo fajnie wygląda, kilka lat później wyszła inna wersja, ale ta jest dużo fajniejsza. Śmiesznie się to wszystko buduje, tak oldschoolowo brick na bricku. Sklep motocyklowy jest super, warsztat też niezły.
Natomiast bardzo chciałbym zdobyć 6391 Cargo Center - idealnie by się wpasowało. Trafia się czasem w ogłoszeniach w PL, ale bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#50 Post autor: Rysiek »

No no, te stare zestawy są świetne. Jestem pewien podziwu skąd udało dorwać Ci się takie cacka w tak dobrym stanie :)
Ostatnio zmieniony 2021-01-23, 16:07 przez Rysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 802
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#51 Post autor: wielkamucha »

Ciamek pisze:Pamiętam jak będąc małym Maciusiem
Kurcze, same Maćki na tym forum. Fatum jakieś?

Te oldschoolowe konstrukcje na 4 study mają swój niesamowity urok - te nowsze na 6 już tego nie posiadają...

Karetka akurat nie była moim "obiektem westchnień", mnie podobało się wszystko, co miało te duże, szerokie koła - więc z tych zestawów, co masz, szczególnymi względami darzyłem tę uterenowioną straż (z drabiną) i cysternę. Te wozy już z daleka wyglądały "mocarnie". Bardzo mi brakuje tych kół w obecnych zestawach (te współczesne koła są za duże - a tamte to można było użyć na tych samych felgach i ośkach, co małe - i z tymi samymi błotnikami).

Zestawy wyglądają rewelacyjnie, płyty drogowe też jak widzę w znakomitej kondycji. Zajedwabiście, że udało Ci się je zdobyć. Teraz to mógłbyś na wystawę zabrać normalnie całe "miasteczko retro" - jak to w naszej młodości wyglądało...

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#52 Post autor: romkoo »

Najwyra¼niej Maæki tak maj± :)
Ja równie¿ wzdycha³em do kartki z katalogu tylko szczególnie do komendy policji w tym samym stylu (bodaj¿e by³ tam motocykl). I te zdjêcia makiet z ulicami ahhhh.... Mam gdzie¶ jeszcze tak± star± kratkê dwustronn± z jednej strony zestawy Town z drugiej space i forestmani. Jak znajdê to wrzucê :)
Te zestawy Town dodadz± uroku i klimatu do makiety, dobry wybór.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#53 Post autor: dmac »

A ja jako mały Maciuś wzdychałem do koleżanki, która miała tę czerwoną remizę :) . Ale w katalogu znacznie częściej podziwiałem cysternę Shell.

Brawa za wytrwałe budowanie kolekcji "z epoki" :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#54 Post autor: glaz_pimpur »

Będąc małym Maciusiem dostałem tą remizę od taty jak wracał z saksów. Auta do dzisiaj mogę składać z pamięci.
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 10:51 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#55 Post autor: zagibricks »

romkoo pisze:Najwyraźniej Maćki tak mają :)
Ja również wzdychałem do kartki z katalogu tylko szczególnie do komendy policji w tym samym stylu (bodajże był tam motocykl). I te zdjęcia makiet z ulicami ahhhh.... Mam gdzieś jeszcze taką starą kratkę dwustronną z jednej strony zestawy Town z drugiej space i forestmani. Jak znajdę to wrzucę :)
Te zestawy Town dodadzą uroku i klimatu do makiety, dobry wybór.
Były dwie komendy w latach 80 i tę 6384 muszę zdobyć koniecznie!
Wtedy taka makieta była abstrakcyjnym marzeniem. Pociąg 7715 bez napędu kosztował 60$, a miesięczna pensja wynosiła czasem 30$. Teraz natomiast wyzwaniem jest dorwanie tych staroci w ładnym stanie.
Miało nie być Town początkowo, a teraz myślę jak tu pozmieniać torowisko żeby powiększyć miasto!

Obrazek
Obrazek

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#56 Post autor: romkoo »

6386 -to ja do tej siê ¶lini³em :)

wielkamucha
Posty: 802
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#57 Post autor: wielkamucha »

6386 to był zestaw z pierwszego "poważnego" katalogu, jaki zdobyłem, idąc z całą klasą w podstawówce do Pałacu Kultury na wystawę Lego (bodajże II klasa).

Moim zdaniem 6386 fajniejszy , bo helikopter ma lądowisko na dachu, a to był ekstra bajer - i bardziej funkcjonalne przy zabawie. Co prawda, 6384 ma "cywila" ze światłami do naprowadzania helikoptera na lądowisko (taki fajny, bardzo klimatyczny detal), ale ten ma 2 motory - najpiękniejsze moim zdaniem motory wszechczasów z Lego... Jako jedyny w klasie miałem taki szary motorek - w zestawie z niebiesko-czerwoną małą ciężarówką i przyczepką na motor... Do tej pory to dla mnie najwspanialszy zestaw...

zagibricks, gratuluję udanych zakupów i rozrostu miasteczka. Ja też tak mam, że teraz bardziej skupiam się na drogach i budynkach, zamiast na torach... :)

P.S. Teraz to już jestem DUUUŻY Maciuś, ale nie mniej... ja też :)

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#58 Post autor: zagibricks »

@wielkamucha Też miałem ten zestawik z motorkiem 6654, jeden z moich pierwszych i był mocno wyeksploatowany - ułamana rączka w tych motorkach to standard, ale widziałem gdzieś w necie, że ktoś zrobił specjalny wagon do przewozu właśnie połamanych motorków. Ja też aktualnie mam taki jeden biały i chyba użyję do scenki.z wypadkiem drogowym - tu przydadzą się nosze z karetki.

Co do remizy - sugeruję się tylko zielonymi paskami na bp w starej, lepiej dopasuje się do starych ulic.

Fajnie, że temat skłonił nas zgredów do wspominek. Hehe.

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#59 Post autor: romkoo »

To tak dla wspomnieñ, wygrzeba³em w³a¶nie z pud³a z instrukcjami i katalogami :)
ObrazekMemories :) by M, on Flickr

ObrazekMemories by M, on Flickr

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#60 Post autor: Reglin »

Pamiętam to. Ten z octanem i pociągiem miałem przyklejone zaraz nad planem lekcji.
Achh było to dawno

ODPOWIEDZ