Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Projekt Tatooine
Autor Wiadomość
liwnik 
VIP

Wpisy: 708
Wysłany: 2021-01-28, 21:15   [MOC] Projekt Tatooine

Długo to trwało ale udało mi się nareszcie skończyć rozszerzoną wersję makiety przygotowanej w ramach wspólnej makiety Tatooine z 2019 roku.

Galeria:
https://bricksafe.com/pages/Liwnik/space/sw-project-tatooine

Greg 
VIP

Wpisy: 199
Wysłany: 2021-01-28, 21:41   

co tu dużo pisać, ...R E W E L A C J A !!!

Szygalew 

Wpisy: 888
Wysłany: 2021-01-29, 08:10   

I tylko tyle zbudowałeś na tą makietę? ;p

Oglądam i oglądam.. i wszystko.. i wszędzie jest zbudowane tak, że tylko podziwiać i się uczyć. Oglądanie tej pracy to po prostu wielka przyjemność.

GRATULACJE!

Fuku 

Wpisy: 583
Wysłany: 2021-01-29, 08:35   

Świetnie to wygląda! mialem podobny plan żeby po zakonczeniu projektu, zbudować mini wersję makiety, zbieram części ale nadal z mało ;P

Falcrum 
Żółtodziób

Wpisy: 309
Wysłany: 2021-01-29, 09:10   

Po prostu cudo. Ale i tak najbardziej podoba mi się domek Bena na drugim końcu makiety - sprawia wrażenie jakby całość rozciągała się na znacznie większy dystans niż w rzeczywistości.

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2219
Wysłany: 2021-01-29, 11:34   

Bardzo piękna praca. Podoba mi się zwłaszcza pomysł z oddzieleniem domku Bena od miasta połacią pustyni. Dzięki niej makieta "oddycha", zyskuje rozmach. Nie wiem, czy masz dalsze plany wobec tej budowli, ale na wszelki wypadek apeluję: nie rezygnuj z pustkowia. A jak będziesz miał nadmiar klocków, to jeszcze je powiększ ;) .
Brawo, brawo, brawo!

P.S. A gdybyś je powiększył, na przykład o kilka wydm za domem Bena, to będzie to właściwy moment na dorobienie wypasionego Sandcrawlera ;) .

Rysiek 

Wpisy: 284
Wysłany: 2021-01-29, 21:22   

Te uniwersum to nie moje klimaty, ale praca jest przepiękna. Czapki z głów! Tyle jestem w stanie powiedzieć ;)
No może dodam jeszcze, że podziwiam wytrwałość i konsekwencję.

https://www.flickr.com/photos/184969510@N08/">

liwnik 
VIP

Wpisy: 708
Wysłany: 2021-01-29, 21:25   

Dzięki za wszystkie komentarze.

Pustynia między miastem a domem Obi-Wana to w dużej mierze zasługa BHsa. Planując rozbudowę makiety dostosowałem wielkość do już gotowego fragmentu. Łącznie powstałby kwadrat 11x11BP. Tu było 10x11BP:

Żałuję tylko, że nie udało nam się zaprezentować całości na wystawie. Może z następnym projektem pójdzie nam lepiej.

Makieta jest już w większości rozebrana. Nie lubię jak mam klocki za długo zablokowane w jakimś modelu.
A tu dochodził jeszcze problem z przechowywaniem i transportem.
Np. żeby maksymalnie wykorzystać miejsce w kartonach które miałem niektóre fragmenty miały specjalne konstrukcje do przechowywania jeden nad drugi:

Ale może jeszcze kiedyś zbuduję coś o podobnej tematyce.

Stelario 
VIP

Wpisy: 1786
Wysłany: 2021-01-30, 10:43   

Jestem tu drugi raz i powiem że bardzo ładna makieta. Nie wiem jak to się stało że za pierwszym razem widziałem tylko fotkę z górą więc mnie nie powaliło ;) dobrze że jaskier to wrzucił na FB bo naprawdę warte obejrzenia.

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1935
Wysłany: 2021-01-30, 12:16   

Genialna praca. Na największe uznanie zasługuje rzeźba terenu. Wygląda bardzo naturalnie. Zazdroszczę rozmachu :)

hero_king 

Wpisy: 18
Wysłany: 2021-01-30, 13:19   

Wow... nie wiem jak to skomentować. Jest po prostu świetne. :) Nie znajduje żadnego miejsca gdzie można by zrobić coś lepiej. Budynki, piasek, no majstersztyk.
Gratulacje! :D

wielkamucha 

Wpisy: 534
Wysłany: 2021-01-30, 14:47   

Super!

Najbardziej podoba mi się ukształtowanie terenu pomiędzy skałami i "miasteczkiem" - niby pustynia, ale nie jest "płasko", są niewielkie wydmy, jakieś dołki, skałki itp. - wygląda to bardzo realistycznie. Bardzo tak "pustynnie".

Ciekawy sposób na "sztaplowanie" modułów do przechowywania. Przyznam, że rozwiązuje kilka problemów - chyba go zaadoptuję u siebie w pudełkach :) .

* * * * * *

Przy okazji, oglądając zdjęcie z Bemowa, przyszła mi do głowy myśl: makieta prezentowała się fajnie, ale te palety widoczne pod spodem trochę psują wrażenie. Może by w przyszłości pomyśleć o jakimś pasku materiału, banerze lub jakiejś folii, żeby je zasłonić - choćby tylko te boki, które mogą być widoczne? Może nawet jakimiś arkuszami papieru?

mw 
VIP

Wpisy: 662
Wysłany: 2021-01-30, 16:21   

Super to wygląda - gratulacje - wyszło bardzo realistycznie aż miło popatrzeć, i wiem ile taka praca kosztuje czasu i zapału bo sam od roku rozbudowuję swój projekt Tatooine. Ile można dłubać w tanach :) nie raz mnie to tak irytuję że 2 miesiące nie podchodzę do makiety :) Jeszcze raz gratulację ukończenia pięknego projektu.

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2219
Wysłany: 2021-01-30, 18:06   

Za dwa lata w maju będzie w miarę okrągła, 40 rocznica "Powrotu Jedi", zamykającego klasyczną trylogię. Tak sobie myślę, że fajnie by wyglądały na jednej wystawie, obok siebie, Tatooine, Hoth i Endor? Hmm?

romkoo 
VIP

Wpisy: 585
Wysłany: 2021-01-30, 18:37   

Praca świetna. Już o niej rozmawialiśmy.

dmac napisał/a:
Za dwa lata w maju będzie w miarę okrągła, 40 rocznica "Powrotu Jedi", zamykającego klasyczną trylogię. Tak sobie myślę, że fajnie by wyglądały na jednej wystawie, obok siebie, Tatooine, Hoth i Endor? Hmm?

A to, to muszę zobaczyć. Niesamowicie by się prezentowały.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu