Pneumatyka z Powered Up

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Pneumatyka z Powered Up

#1 Post autor: Valiaur »

Czesc,

Przymierzam sie do budowy koparki z pneumatyka oparta na elementach Powered Up, ale na przeszkodzie stoi problem z programowaniem w aplikacji Powered Up (wersja 3.6.0).

Czy ktos wie jak ogarnac programowanie zestawu takiego jak w zalacznonym obrazku?
Najwiekszy problem bedzie stanowic tutaj zaprogramowanie funkcji powrotu do centrum dla silnika servo.

OBRAZEK (CHYBA NIE DZIALA)

MOZE TEN ZADZIALA XD

Zdecydowanie polecam ten sposób / eric

ObrazekPOWERED UP PNEUMATICS by Slawomir Ozdoba, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2021-02-04, 12:24 przez Valiaur, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Brak załączonego obrazka też może być problemem :) A co do Powered Up, tam każdy silnik da się ustawić jak Servo.

Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Valiaur »

Wlasnie dodalem linka do obrazka na Flickr. Z jakiegos powodu nie udalo mi sie podpiac obrazka przez forum.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

Valiaur pisze:Wlasnie dodalem linka do obrazka na Flickr. Z jakiegos powodu nie udalo mi sie podpiac obrazka przez forum.
Link do obrazka też nie działa. W dolnym prawym rogu masz opcję udostępnienia. Kiedy wyświetli Ci się okno przełącz na BBcode i wklej ten kod w post.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Valiaur »

eric trax pisze:
Valiaur pisze:Wlasnie dodalem linka do obrazka na Flickr. Z jakiegos powodu nie udalo mi sie podpiac obrazka przez forum.
Link do obrazka też nie działa. W dolnym prawym rogu masz opcję udostępnienia. Kiedy wyświetli Ci się okno przełącz na BBcode i wklej ten kod w post.
Wybaczcie, dawno nie robilem w internety XD
Na Flickru mialem to zdjecie ustawione jako prywatne, moze teraz zadziala.

Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Valiaur »

Ponizej screenshoty z postepow (a raczej ich braku)

DO kontroli bedzie uzyty suwak z funkcja powrotu do zera

ObrazekCONTROL

Kod na dzialanie silniczka pompy jest OK. Suwak daje kontrole nad szybkoscia obrotow pompki.
Kod do oslugi serwa - no i tutaj zaczynaja sie schody...

Ciekawostka - zeby obrocic serwo w innym kierunku trzeba dac liczbe ujemna jako predkosc a nie jako kat.

ObrazekCODE

Bede nad tym siedzial przez weekend, moze cos sie przypadkiem uda zdzialac.

Ciezko znalezc jakies informacje na ten temat na necie :(
Przydalo by sie zerknac na kody do powiedzmy 42114 i je skopiowac.
Ostatnio zmieniony 2021-02-04, 14:33 przez Valiaur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Valiaur pisze:Przydalo by sie zerknac na kody do powiedzmy 42114 i je skopiowac.
To będzie raczej trudne bo 42114 działa na Control+, czyli zupełnie osobnej aplikacji w której kod sterujący danym zestawem jest niepubliczny. To raz, dwa że w 42114 silnik kręci się co 90 stopni a do obsługi zaworu pneumatycznego potrzebujesz sporo mniej, więc 42114 nic Ci nie da.
Ostatnio zmieniony 2021-02-04, 14:39 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Valiaur »

Sariel pisze:
Valiaur pisze:Przydalo by sie zerknac na kody do powiedzmy 42114 i je skopiowac.
To będzie raczej trudne bo 42114 działa na Control+, czyli zupełnie osobnej aplikacji w której kod sterujący danym zestawem jest niepubliczny. To raz, dwa że w 42114 silnik kręci się co 90 stopni a do obsługi zaworu pneumatycznego potrzebujesz sporo mniej, więc 42114 nic Ci nie da.
Te 90 stopni mozna by bylo zmienic w mniejszy kat nawet bez uzywania kol zebatych :)

Udalo mi sie w dosyc brutalny sposob (przy ciaglym piszczeniu serwa) kontolowac pneumatyka, kod ponizej:

ObrazekCODE 3

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

Masz Pada od Xboxa lub Play Station? Najelpiej zrobić to aplikacją brickcontroller 2 ustawiając silnik zaworu jako servomotor. Wtedy przy kalibracji zbada punkty skrajne i będziesz mógł obsługiwać zawór bez kombinacji z zębatkami.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Valiaur »

eric trax pisze:Masz Pada od Xboxa lub Play Station? Najelpiej zrobić to aplikacją brickcontroller 2 ustawiając silnik zaworu jako servomotor. Wtedy przy kalibracji zbada punkty skrajne i będziesz mógł obsługiwać zawór bez kombinacji z zębatkami.
Dzieki za pomysl, pokombinuje z ta apka.

Nie mam zadnego kontorlera wiec musze cos kupic. Czy mozna do tego celu uzyc obojetnie jakiego pada z bluetoothem, takiego jak ponizej, czy musi to byc kontroler PS/Xbox?

Obrazekimage_2021-02-05_004754

Jest jeszcze jedna opcja o ktorej wczesniej nie pomyslalem, lecz jest dosc kosztowna - zakup dwoch lub trzech kostek Buwizz 3.0. Na razie wiec powalcze z Powered Up Technic Hubem.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sariel »

Pad z PS4 działa, innych nie sprawdzałem.

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: tomaq »

Ja chciałem oszczędzić i kupiłem najpierw pada ps3. Nie działa. Kupiłem 4 i nie ma problemu a z tego do trójki ucieszył się szwagier. Więc nie każdy pad na bluetooth będzie działał. IMO szkoda kasy i nerwów na próbowanie, lepiej odłożyć, poczekać i kupić od razu sprawdzone rozwiązanie.
Uwaga też na tańsze pady do ps4, kupiłem najpierw taki za ok 170zl, okazało się że to jakaś bieda wersja na daleki Wschód, bateria padała po jednym dniu leżenia na półce, problemy z łącznością też były.

ODPOWIEDZ