[MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Freddie Mercury & Montserrat Caballe

#1 Post autor: JK »

Cześć!

Temat BrickHeadsów ciągle jeszcze mi się nie znudził (Wam pewnie trochę już tak...) i ciągle widzę potencjał tej konwencji. Przedstawiam Wam zatem mojego najnowszego MOCa! Tym razem duet, którego nikomu przedstawiać nie trzeba - niezapomniane, wielkie głosy i osobowości: Freddie Mecury i Montserrat Caballe!

Zapewne pamiętacie, że dawno, dawno temu popełniłem już postać Freddiego Mercury'ego w stylu BrickHeadz. Ponieważ jednak tamta praca przeznaczona była na brickheadsowy konkurs, gdzie między innymi ważne było trzymanie się schematu serii, nie mogłem pozwolić sobie na zbyt daleko idące odstępstwa. Wyszła w sumie całkiem nieźle, niemniej z perspektywy czasu przestała mi się już podobać. Obecnie też trochę luźniej podchodzę do brickheadsowych schematów, a do tego znacząco poszerzył się arsenał dostępnych części. Tak więc uznałem, że postać ta, będąca niezmiennie moim numerem jeden w muzycznym świecie, zasługuje na remake - tym razem w innym duecie z równie interesującą osobowością, niestety także już nieżyjącą Montserrat Caballe.

A oto finalny efekt:

ObrazekFreddie Mercury & Montserrat Caballe (1) by Krzysztof J, on Flickr

ObrazekFreddie Mercury & Montserrat Caballe (2) by Krzysztof J, on Flickr

Dla porównania, poprzednia wersja Freddiego prezentowała się tak:

ObrazekFreddie Mercury and Brian May by Krzysztof J, on Flickr

Swoją drogą, ciekawe, która wersja Wam się bardziej podoba :)

A żeby przyjemniej się oglądało załączam jeszcze link do wideo z udziałem tegoż duetu:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZIKZhts ... e=youtu.be[/youtube]

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Tak mi się właśnie wydawało, że był już wcześniej Fredek w Twoim wydaniu. Tutaj taki bardziej ulizany, uczesany i zrobiłeś mu wąsy, a w ducie z Montserrat Caballe nie ma wąsów :) Troszkę nie podoba mi się buzia Montserrat Caballe. Otwór, znaczy się usta, chyba troszkę są za duże Nie wiem czy nie lepiej by było wstawić po prostu jumpera
Ten duet najczęściej kojarzy mi się z innym utworem, a mianowicie "Barcelona"

Ostatnio zmieniony 2021-02-14, 20:55 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Jak zwykle świetne.
Szczerze mówiąc mam totalny przesyt BH ale na Twoje wersje zawsze patrzę z przyjemnością. Zawsze dbasz o detale co czyni, że wyróżniają się z "milionów" podobnych postaci.
Lakierki Frediego pasują idealnie.

Szygalew
VIP
Posty: 1578
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Bardzo fajne! Bardzo podobni są.

Ileż to kombinowania musi być, żeby te klocki tak poukładać.. :)

Super!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: JK »

legosamigos pisze:Tutaj taki bardziej ulizany, uczesany i zrobiłeś mu wąsy, a w ducie z Montserrat Caballe nie ma wąsów :)
Tu mnie masz! Faktycznie w tej wersji jest bez wąsów, choć ja ten element uznałem za tak charakterystyczny dla oddania tej postaci, że postanowiłem, iż jednak będą. Szczerze mówiąc nie wiem czy potrafiłbym zrobić go bez, bo to nie tylko kwestia zmiany kolorów, ale też cofnięcie wcięcia.
legosamigos pisze:Troszkę nie podoba mi się buzia Montserrat Caballe. Otwór, znaczy się usta, chyba troszkę są za duże Nie wiem czy nie lepiej by było wstawić po prostu jumpera
Tu się akurat nie zgodę. Jak dla mnie otwór jest w sam raz i ma wy-raz. Jumper byłby zbyt banalny i niezbyt tu adekwatny.
legosamigos pisze:Ten duet najczęściej kojarzy mi się z innym utworem, a mianowicie "Barcelona"
No ba! Lecz nie chciałem sięgać po oczywistą oczywistość.
SERVATOR pisze:Jak zwykle świetne.
Szczerze mówiąc mam totalny przesyt BH ale na Twoje wersje zawsze patrzę z przyjemnością. Zawsze dbasz o detale co czyni, że wyróżniają się z "milionów" podobnych postaci.
Dziękuję za te pokrzepiające słowa. Wyróżniać się na tle milionów jest bardzo miło, szczególnie jeśli chodzi o temat BH, który faktycznie mało kogo już chyba interesuje. Właściwie mnie też ta seria nudzi, tyle, że postanowiłem robić figurki po swojemu. Mają ten sam rozmiar i proporcje, co samo w sobie jeszcze nudne nie jest, ale technicznie mają niewiele wspólnego z oryginalną formą. Ileż w końcu można bazować na konstrukcji głowy opartej o 12, czy coś koło tego, bricków 1 x 2 x 1 2/3 z czterema studami po boku. Może w zestawach ma to sens, bo całość uzupełniają sugestywne nadruki, ja jednak wolę budować niż malować...
Szygalew pisze:Bardzo fajne! Bardzo podobni są.

Ileż to kombinowania musi być, żeby te klocki tak poukładać.. :)
Dziękuję :) Podobieństwo do oryginałów to przecież najważniejsze kryterium oceny w tej kategorii :) A to kombinowanie bywa tyleż przyjemne co frustrujące, kiedy nic nie chce wyglądać jak trzeba, albo nie ma tego jak przymocować. Tym bardziej, że stosuję wyłącznie "legalne" połączenia (no, może kiedyś włożyłem bar w clipa po kątem, bez wkliknięcia - ale to były akcesoria przyczepione do rączek, nie elementy, na których bazowała konstrukcja). Tak marginesie, dobrze, że Lego wypuściło ostatnio sporo nowych elementów, zwłaszcza do SNOT-a. Z nimi naprawdę można precyzyjniej modelować.

ODPOWIEDZ