[MOC] Nadrabianie zaległości - SM42, EU07 i cysterna GATX

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Nadrabianie zaległości - SM42, EU07 i cysterna GATX

#1 Post autor: Mateusz92 »

Chwilę mnie nie było tutaj, więc chyba pora nadrobić zaległości. Zatem będzie zbiorczy post:

SM42 PKP Cargo

Kolejna SM42 na legowych torach (powstało już co najmniej z 10 wersji). Dlaczego, więc zbudowałem również swoją? Powód jest prosty - chciałem jakąś lokomotywę pomiędzy SM03, a ST48. Wybór wydawał się dość oczywisty. Co prawda w tym miejscu mógłby pojawić się malutki powiew świeżości w postaci SM42 w wersji zmodernizowanej, ale nowa wersja kompletnie mi się nie podoba. Oczywiści starałem się porobić jak najwięcej rzeczy po swojemu, ale nie ma co ukrywać, że w tym temacie nie wymyśli się koła na nowo i w pewnym stopniu moja jak i kolejne wersje będą mixem poprzednich przefiltrowanym przez poczucie estetyki budowniczego. Z mocno widocznych inspiracji na pewno trzeba wymienić Misterzumbiego (kolejne wersje tej lokomotywy w dużej mierze bazują na jego modelu) i Melera (slopy na przodzie przedziału silnikowego). Najbardziej zadowolony jestem ze szmatki na grilach - prosty pomysł, a dodaje dużo realizmu jak i uroku. :) Model jest power funkcyjny, więc można zaczepić mu coś na hak i jeździ. Model dorobił się nowych barierek, nowe zdjęcia wkrótce.

W zasadzie tyle. Zapraszam do oglądania zdjęć i komentarzy.

Obrazek
SM42 PKP Cargo (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
SM42 PKP Cargo (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
SM42 PKP Cargo (03) by Mateusz Waldowski, on Flickr

EU07-314

Ostatni mój moc w 2020.
Zatem - lokomotywa EU07 zbudowana na zlecenie w ekspresowym tempie 1 miesiąca. Model składa się z około 1200 elementów, oczywiście jeździ, miały być jeszcze naklejki, ale mi drukarnie zamknęli przed świętami i trzeba było zrobić zdjęcia wersji bez naklejek bo następnego dnia lokomotywa jechała już do nowego właściciela. Jestem w miarę zadowolony z efektów końcowych, ale jednocześnie jakbym budował dla siebie prawdopodobnie kilka elementów zrobiłbym inaczej. Oczywiście trzeba jeszcze dodać, że miałem kilka inspiracji z modelu Melera (pewnie szyba i pantografy, ale je można by zrobić lepiej bo w 2021 wyszedł w końcu 11090 Bar Holder with Clip w kolorze czerwonym).
Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania.

Obrazek
EU07-314 (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
EU07-314 (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
EU07-314 (03) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
EU07-314 (04) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Cysterna GATX

Cysterna GATX (beczka wzorowana na modelu Ervvina).
Obrazek
GATX Tanker Wagon by Mateusz Waldowski, on Flickr

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sajan »

Twoje prace znalazły uznanie na arenie światowej , więc pisanie kolejnych zachwytów było by nudne ;) Chciałbym tylko zwrócić uwagę na pewien szczegół przy eu07 - przy kolejnej wersji warto było by ramiona pantografy zbudować szerzej i umieścić je na izolatorach a nie bezpośrednio w dachu.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Mateusz92 »

Dzięki Sajan
Co do pantografów oczywiście masz rację, ale sposób ich zbudowania wynikał z ograniczonych możliwości w krótkim czasie. Tak jak już wspominałem w tym roku wyszedł w koncu bar holder with clip 11090 w kolorze czerwonym, więc pantografy będzie można zrobić znacznie lepiej przy jednoczesnym kompromise jakości wykonania do ceny i tak też będą zbudowane pantografy w mojej kolejnej lokomotywie.

ODPOWIEDZ