[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#106 Post autor: M_longer »

Szygalew pisze:
M_longer pisze:
Szygalew pisze:A który element Ci podpada pod ten proceder? :)
Filtr powietrza.
Nie było takiej potrzeby. Tam są na dole dwie świeczki, a u góry wężyk pneumatyczny naciągnięty na fleksa, którego wygiąłem "naturalnie". A na wylocie są dwa czarne groszki z dziurką nałożone na tegoż fleksa wystającego z "otuliny" również z tej strony . Czy to mniej karalne? :)
Ciekawe, wyglądało jak czarny siłownik ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#107 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!


Przerobiłem ciężarówkę. Z "siódemki" na "ósemkę". Wydaje mi się, że obecnie jest dużo lepiej z proporcjami. Po za samymi proporcjami zmieniłem też szereg detali, z najbardziej charakterystycznych wymienię czarny "daszek" nad przednią szybą. Dobudowałem też cysternę. Taki troszkę chyba dawniejszy model. Spłaszczony, mniej cylindryczny, ale jak najbardziej istniejący. Prostego "cylindrycznego" rozwiązania klockowego nie chciałem, ale nie chciałem też kupować wielu jakichś curved slope'ów
na dowolne inne rozwiązanie i dlatego wykorzystałem głównie to co było w szufladkach :)
Zależało mi też na tym, aby zbudować skośnie zakończone czerwone "tło" dla przyszłego logo.

Generalnie jestem obecnie z danej ciężarówki dość zadowolony, chociaż pewne braki i nieścisłości widzę. Innych z kolei pewnie nie widzę... ;p

Ciekaw jestem Waszej oceny.


Daję też dwa zdjęcia z kotkiem jak "tankuje"; na prośbę Kolegi tomaq@. Zdjęcia nie są za specjalne (myślałem. że są lepsze ), ale dają pewien obraz jak to wyglądało. No ja się pogniewać na Siwego nie umiałem... :) :


Miniaturki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek





I link do galerii: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=581348
Ostatnio zmieniony 2021-03-06, 18:53 przez Szygalew, łącznie zmieniany 3 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#108 Post autor: Jellyeater »

Dobra ta cysterna. Brawo!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#109 Post autor: DonBolano »

Fajny koteł!
Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu. Całość wygląda super! Powodzenia w dalszej rozbudowie :)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#110 Post autor: Szygalew »

Jellyeater pisze:Dobra ta cysterna. Brawo!
Dzięki! Cieszę się, że się podoba. :)
DonBolano pisze:Fajny koteł!
Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu. Całość wygląda super! Powodzenia w dalszej rozbudowie :)
Dzięki!

Co do dalszej rozbudowy, to teraz powinno iść szybciej. Ciężarówka mnie strasznie stopowała. Oczywiście, będą też jakieś inne autka, ale już mniejsze, więc powinno z nimi pójść szybciej. A terenu już niewiele do ułożenia zostało, więc na koniec 2023 powinienem mieć gotowe... ;p

Dzięki!

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#111 Post autor: wielkamucha »

Jaka szara kluska :) Brytyjski krótkowłosy?

Z kotami jest tak, że choćby położył deskę na pudełku zapałek, to "sierściuch" będzie próbował się pod nią wcisnąć. A im ciaśniej, tym bardziej kusząco dla kota... Nie porysował pazurami klocków?

Bardzo ładny Volviaczek z tego ciągnika, może jedynie szkoda, że nie biały - podobnie jak cysterna. Cały zestaw bardzo typowy dla stacji, nie tylko orlenowskich. To już docelowa wielkość całości, czy przewidujesz jeszcze rozbudowę wzdłuż lub wszerz?

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#112 Post autor: Szygalew »

wielkamucha pisze:Jaka szara kluska :) Brytyjski krótkowłosy?
Moja żona też tak na Siwego mówi! Fakt faktem, kluska z niego jest, ale bardzo zwinna i zgrabna w ruchach, więc obyło się w sumie bez szkód.. :) EDIT: Tak, Brytyjski krótkowłosy. :)
wielkamucha pisze:Z kotami jest tak, że choćby położył deskę na pudełku zapałek, to "sierściuch" będzie próbował się pod nią wcisnąć. A im ciaśniej, tym bardziej kusząco dla kota... Nie porysował pazurami klocków?
Zgadza się. Włazi gdzie się da!:) Wcześniej do niezadaszonej stacji mi się ładował - taki kartonik ;p, wiec musiałem zastawiać.. :)


A co do Volvo, to przy "siódemce" robiłem też białą wersję, ale w pewnym momencie rozpocząłem trzecią wersję, tą obecną "ósemkę" i zaniechałem gdzieś w okolicy dachu kabiny. Inaczej rzecz ujmując - niewykluczone, że biała ósemka powstanie. Jeśli tak się stanie, to głównie dlatego, żeby tego lbg aż tyle na makiecie nie było... :) No ale i po prostu - bo może być ładniejsza..:)

Powierzchnia całości już taka zostanie, tj. 3 x 5BP. Na zdjęciu z kotkiem brakuje po lewej stronie całkiem z przodu płytki 32x16, tak aby dopełnić powierzchnię do wjazdu, no a dalej wgłąb przed wiatą 2x 32x32 i też dwóch 16x32. To musi wystarczyć.. :)
Ostatnio zmieniony 2021-02-15, 15:07 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#113 Post autor: legosamigos »

Myślę, że cysterna mogłaby być jako osobny MOC. Czy kotek nie wyrwał Ci dachu, kiedy wstał? :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#114 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:Myślę, że cysterna mogłaby być jako osobny MOC. Czy kotek nie wyrwał Ci dachu, kiedy wstał? :)
Myślałem o tym, żeby ją osobno "zamocować" , ale ostatecznie wstawiłem tutaj, niech "pracuje" na całość :).

Kot na szczęście nie zrzucił zadaszenia! Musiał nie zakumać, że to coś "przestawialnego" i zachował się jak w ciasnej przestrzeni po prostu.. I chwała mu za to! :) Tylko kamery "zdjął"..

Dzięki!

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#115 Post autor: tomaq »

Będzie krótko :cysterna trzyma poziom całej pracy, czytaj:jest świetnie.
A kitku jest piękny - jak już zatankował do pełna to zapłacił choć miauknięciem? Mój dachowiec strasznie lubi rozmawiać. 😋

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#116 Post autor: Szygalew »

tomaq pisze:Będzie krótko :cysterna trzyma poziom całej pracy, czytaj:jest świetnie.
Dzięki! Cieszę się, że jest jak piszesz.
tomaq pisze:jak już zatankował do pełna to zapłacił choć miauknięciem?
Miauczał, a jakże!:) Ale może nie tyle płacił za paliwo, ile nie był zadowolony, że bądź co bądź w końcu "pomagałem" mu skończyć tankowanie.. ;p

Dzięki!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#117 Post autor: SERVATOR »

Ładna cysterna. Niemal do kompletu do Merca od Fuku.
Oj całość będzie robiła mega wrażenie. Może i na Obajtku też.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#118 Post autor: Szygalew »

SERVATOR pisze:Ładna cysterna. Niemal do kompletu do Merca od Fuku.
Oj całość będzie robiła mega wrażenie. Może i na Obajtku też.
Porównanie do Merca Fuku jak najbardziej mi odpowiada.. :)

A z kolei jeśli chodzi o wrażenie na kimś z Orlenu, to.. nie ma co ukrywać, nie gniewał bym się, gdyby zadzwonił ktoś i powiedział: Hej, chcę to mieć w gabinecie ;p Ot, takie marzenia starego dzieciucha. :)

Dzięki!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#119 Post autor: syzygy »

Szygalew pisze:A z kolei jeśli chodzi o wrażenie na kimś z Orlenu, to.. nie ma co ukrywać, nie gniewał bym się, gdyby zadzwonił ktoś i powiedział: Hej, chcę to mieć w gabinecie ;p Ot, takie marzenia starego dzieciucha. :)
Orlen to instytucja rozwojowa - wchodzą na rynek mediów, paczkomatów, kto wie, może wejdą też w klocki? Zrepolonizują jakieś Cobi, czy coś... :D

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#120 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze:
Szygalew pisze:A z kolei jeśli chodzi o wrażenie na kimś z Orlenu, to.. nie ma co ukrywać, nie gniewał bym się, gdyby zadzwonił ktoś i powiedział: Hej, chcę to mieć w gabinecie ;p Ot, takie marzenia starego dzieciucha. :)
Orlen to instytucja rozwojowa - wchodzą na rynek mediów, paczkomatów, kto wie, może wejdą też w klocki? Zrepolonizują jakieś Cobi, czy coś... :D
No nie jest to wykluczone.. :P

Finalnie na mojej stacji znajdzie się coś, co można będzie uznać za sugestię, na czym koncern paliwowy powinien się skupić w ramach dobrze pojętego rozwoju :).

ODPOWIEDZ