[EXTERNAL] Złote Study 2021 - Regulamin i aktualności

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Sirius »

O laur pierwszeństwa w kategorii Agrariusz walczyło 27 prac. Przed Wami 5 pięć, które otrzymały nominacje.

Hellheaven port - Insomnia
Obrazek

Izoluj się jak król - Insomnia
Obrazek

Izoluj się jak król - część 2 - Insomnia
Obrazek

Drewniany kościół - Solic
Obrazek

Dojo - Stelario
Obrazek

Ponoć w kupie siła, ale czy to wystarczy do zwycięstwa? ;)

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Sirius »

W kategorii Kondensator Kapituła musiała wybierać nominacje aż spośród 44 prac. To rekord tegorocznej edycji Złotych Studów.

Zdrada nad Bespinem - Pablo Brickasso
Obrazek

Birds nest – Slawek Kaczorowski (Bricktator)
Obrazek

Sklepik - Isnomnia
Obrazek

Mr. Chong's Potion Shop - Insomnia
Obrazek

Przestępstwo część 3 – zamach - crises
Obrazek

Home Office – crises
Obrazek

Killow - Insomnia
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Sirius »

Poniżej lista prac nominowanych w kategorii Technik.

W pracach zgłaszanych do tej kategorii należało wykorzystać elementy Technic do skonstruowania funkcjonującego mechanizmu.

Rzymska Balista - Jerac
Obrazek

Najwyższy na świecie model dźwigu z klocków LEGO - Naturalbornuser
Obrazek

Koparka pneumatyczna VOLVO EC750 - Naturalbornuser
Obrazek

Jadę na rowerze... - parsom
Obrazek

Liebherr HS 8040 - Porsche96
Obrazek

Fiat 125p - Porsche96
Obrazek

Ził 4906 Niebieski Ptak – Samolot
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Sirius »

Ostatnia z kategorii w tegorocznej edycji Złotych Studów to Outsider. W tej kategorii walczyło 27 prac, a oto 5 z nich.

Doom Slayer - Jerac
Obrazek

Baby Yoda - Jaskier
Obrazek

Strajk kobiet - Johan
Obrazek

Gra na ryby - wallyjarek
Obrazek

Azul - Toltomeja
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Sirius »

Czas na prezentację najlepszych prac z 2020 roku! Kapituła po długich obradach wybrała zwycięskie MOCe.

Murator
Na samym początku kategoria, która wywołała najwięcej emocji. Po raz pierwszy doszło do sytuacji, gdy najwyższe noty zdobyły dwie prace. Po dyskusji Kapituła zdecydowała, że najbardziej sprawiedliwym rozstrzygnięciem będzie w takim wypadku nagrodzenie obu prac. Statuetki trafiają do:

Ciamek - Schwarzwald Castle
Obrazek

Stelario - Dojo
Obrazek
Jarema pisze:Schwarzwald Castle - Ciamek niezwykle dobrze poradził sobie z ograniczeniami które przyświecały budowie tego modelu, Zaprezentował spory kawałek świata fantastyki wykorzystując jedynie 3 kolory, w modelu nie zabrakło detali na których można zawiesić oko

Dojo to piękny model architektury azjatyckiej, kunsztowny zdejmowany dach który odsłania pełen życia plac boju. Na szczególną uwagę zasługuje wyszukana technika maty do ćwiczeń.
Eric Trax pisze:Schwarzwald Castle – to idealny przykład na to, że można zrobić wrażenie bez użycia pstrokatych kolorów. Wyważona ilość detali, nienachalne skały oraz wieża przesunięta względem pozostałej części zamku dają efekt spójnej, realistycznej i przemyślanej pracy.

DOJO – zachwyty nad tą pracą zaczynają się od dachu. Dobry pomysł na jeden element jest w stanie zrobić cały model. Stelario oprócz idealnie wyprofilowanego dachu raczy nas dodatkowo pozostałymi detalami, które natychmiast nasuwają myśli o kulturze dalekiego wschodu. Roślinność, balustrady, wnętrze, perfekcja.
pit pisze:Z jednej strony zamek Ciamka jest klasyczny jeśli chodzi o sposób budowania - nie ma tu wymyślnych technik, a z drugiej strony zbudowany jest w modnym ostatnio stylu - bez klasycznej, prostokątnej podstawy. Dobór kolorów, wymuszony zasadami konkursu, do którego praca była zgłoszona, nadaje jednak zamkowi abstrakcyjnego charakteru, dodatkowo podkreślonego przerysowaną wieżą umieszczoną na skale. Klimat pracy uzupełnią surrealistyczne drzewa i figurki, które u Ciamka zawsze opowiadają swoją historię.
Kondensator
W tej kategorii już bez niespodzianek. Statuetka wędruje do:

Insomnia - Mr. Chong's Potion Shop
Obrazek
Jarema pisze:Prace Insomni zawsze zaskakują niezwykła dbałością o szczegóły niezależnie od rozmiaru modelu. Podziwiając wyjątkowy sklep Pana Chong'a można za każdym razem doszukać się kolejnego ester egga nawiązującego do któregoś ze światów wykreowanych przez LEGO
Eric Trax pisze:Żeby zrobić wrażenie mając do dyspozycji jedną płytę bazową trzeba efektu wow! Insomnia przyzwyczaił nas do masy szczegółów w swoich pracach. Asortyment w sklepie Pana Chonga wydaje się dobrany idealnie, a prawdziwymi gwiazdami są piękne regały. Te bez większego problemu mogły by zostać opublikowane jako samodzielne modele. Gdybym szukał starożytnych artefaktów było by to miejsce do którego udałbym się w pierwszej kolejności.
rasch pisze:MR. CHONG’S POTION SHOP to przykład moca w którym nie trzeba kosmicznej ilości klocków na budowę ścian czy podłogi, nie trzeba wyszukanych lub nielegalnych technik budowania, wystarczy dobry pomysł i dbałość o estetykę.
3. Agrariusz
Agrariusz
Niektórzy dobrze radzą sobie zarówno z małymi, jak i większymi formami. W kategorii Agrariusz zwycięża:

Insomnia - Port Hellheaven
Obrazek
Jarema pisze:Choć na pozór elementy wydają się być przypadkową zbieraniną śmieci na skale, szybko można dostrzec że to bardzo dobrze zaplanowana, pełna życia nadmorska osada w której kwitnie handel i życie towarzyskie.
Eric Trax pisze:Większe makiety mają przyciągać odbiorcę swoim ogromem a zatrzymać na dłużej szczegółami. Wydaje się, że Insomnia opanował tą technikę do perfekcji. Przyglądając się pracy w pierwszej chwili mamy wrażenie chaotycznie porozrzucanych szczegółów ale z czasem dostrzegamy zamysł jaki stał nas zaplanowaniem tego wszystkiego. Ta praca żyje i bije z niej klimat małego portu.
pit pisze:Insomnia zdecydowanie zdominował tą kategorię, a Port Hellheaven wyróżnia się na tle pozostałych prac rozmachem, zdecydowanie w tej kategorii oczekiwanym. Praca przykuwa wzrok sposobem zaaranżowania przestrzeni, fakturą skał, ale przede wszystkim ilością szczegółów - można ją oglądać godzinami, co chwilę znajdując nowe smaczki. Insomnia po raz kolejny pokazuje, że jest mistrzem bałaganu.
rasch pisze:PORT HELLHEAVEN - kolejny raz Insomnia, i kolejny raz zasłużenie. Rozmiar adekwatny do kategorii, ale mimo tego iż praca jest duża to nie ma tu się do czego przyczepić, jest postapo i jest klimat, i jest "czysty" bałagan w którym ilość śmieci nie psuje odbioru pracy.
4.Konstruktor
Konstruktor
W tej kategorii rywalizowały dwie wizje przyszłości. Podróże w kosmos czy postapokaliptyczna Ziemia. Zwyciężył:

Lech Kulina - Heimdall
Obrazek
Jarema pisze: Lech Kulina to ponadprzeciętnie utalentowany konstruktor który mógłby wykładać techniki budowania z klocków. Poza warsztatem umiejętności potrafi wykazać się niezwykłą wyobraźnią a jego model to zwieńczenie jednego i drugiego.
Eric Trax pisze:Myśląc o klockach idealnie dobrane kąty i brak jakiejkolwiek szczeliny nie jest pierwszym skojarzeniem. To błąd, bo Lech Kulina znów pokazuje w jak przemyślany sposób zaprojektowane są elementy lego. Początkowo sprawiająca wrażenie nie specjalnie przyciągającej uwagę bryła statku przeradza się w festiwal niespodzianek. Łączenia klocków, dobranie kątów to wszystko sprawia, że ciężko oderwać wzrok szukając to coraz nowych technik, a cały czas nie wychodząc z podziwu dla umiejętności autora.
rasch pisze:Heimdall - to MOC który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Choć w temacie statków kosmicznych pewnie widziałem niewiele to heimdall niewątpliwie to klasa światowa. Zaskakuje bryłą, ilością zmian krzywizn i kolorystyką i nie zawdzięcza swojego wyglądu naklejkom, co dla mnie jest w tej pracy najciekawsze.
Modelator
Rozstrzał tematyczne w tej kategorii był imponujący. Statuetka wędruje do:

Jerac - Razor Crest
Obrazek
Jarema pisze:Brzeszczot jest tak dobry, że kiedy na niego patrzę to nie potrafię znaleźć w nim czegoś co chciałbym zmienić. Wielkie chapeau bas za umiejętność zbudowania modelu w którym kolejne elementy odstają od siebie pod tak niedorzecznym kątem a jednocześnie są ze sobą tak bardzo spójne jakby zostały docięte.
Eric Trax pisze:Serialowy Razor Crest wydaje się być dość prostym statkiem z niezbyt wyszukaną bryłą. Wszystko zmienia się, kiedy spoglądamy na model Jeraca. Wtedy szybko uświadamiamy sobie, co tak naprawdę kamufluje jednolity szary kolor. Ściany statku i kąty pod jakimi zostały do siebie dopasowane, to istne szaleństwo. Mozaika zamiast naklejkim, to już nie rzucenie rękawicy pod nogi, ale prosto w twarz oficjalnych projektantów. Skrót UCS jest tu zdecydowanie uzasadniony.
pit pisze:Wygrał model Jarka; i nie trzeba byłoby nic więcej pisać. W zasadzie nie widać, że to jest model z klocków. Do tego te wszystkie płaszczyzny przylegające do siebie pod różnymi dziwnymi kątami. Czy ktoś miał jakieś wątpliwości co do zwycięzcy tej kategorii?
Technik
Ze zdecydowaną przewagą w kategorii Technik zwycięża:

Naturalbornuser - Koparka pneumatyczna VOLVO EC750
Obrazek
Jarema pisze:Skala w jakiej został zbudowany model pozwoliła na bardzo dobre odwzorowanie szczegółów jednocześnie pozostawiając miejsce by model był w pełni sterowany. Dzięki korzystnemu zdjęciu w plenerze czyni go jednym z modeli nad którymi tuż po zobaczeniu zastanawiamy się ... czy to z klocków ?
Eric Trax pisze:Koparka jest doskonałym potwierdzeniem z jakim przebojem wdarł się na scenę Naturalbornuser. Złożoność tej konstrukcji o raz to jak dobrze pracuje potwierdza to , że konstruktor zna się na rzeczy. Zmuszenia pneumatyki lego do tak dobrej pracy pozazdrościłby nie jeden bardziej doświadczony kolega.
Outsider
Tylko jedna praca zebrała maksymalną możliwą ilość punktów. Dokonał tego:

Jerac - Doom Slayer
Obrazek
Jarema pisze:Pięknie wymodelowana figurka, świetne proporcje oraz kolorystyka nie pozostawiają nawet cienia wątpliwości o jaką postać chodzi. Model mimo że jest wysoki wydaje się być bardzo stabilny a połączenia klocków być pewne.
Eric Trax pisze:Spoglądając na tą pracę moje place wędrują na klawisze A, S, D, W, prawa ręka na myszkę, a z tyłu głowy zaczyna brzmieć sundtrack z gry. Budowanie postaci nawet w kombinezonach, to nie jest wdzięczny temat. Stworzenie szczegółowej pracy, to wyższa szkoła jazdy. Zbudowanie idealnie odwzorowanego pogromcy demonów potwierdza, że Jerac jest z innego wymiaru.
pit pisze:Kategoria ze swojej natury dość nierówna, ale zdecydowanym zwycięzcą jest praca Jeraca. Dominuje konkurencję w każdym aspekcie.
rasch pisze:DOOM SLAYER - Jak zwykle Jerac zaskakuje tym jak z prostych i pozornie nieprzydatnych klocków można odtworzyć prawie każdy kształt. To przykład moca nad którym długo można się zastanawiać się; Jak to się trzyma? Jak te klocki są ze sobą połączone? W którym miejscu są połączone??
Wybraniec

Kolejny remis! Insomnia i Jerac mocno odsadzili konkurencję, jednak obaj zdobyli finalnie tyle samo głosów. O zwycięstwie w tej kategorii rozstrzygnie dogrywka!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#21 Post autor: Ciamek »

Bardzo dziękuję za uznanie dla Zamku w Szwacwaldzie : o)
Nigdy bym nie pomyślał, że ten szary kloc może być konkurentem dla Dojo : o)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ