Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] ET22-854 PKP Cargo
Autor Wiadomość
eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1771
Wysłany: 2021-03-03, 07:27   

legosamigos napisał/a:
Myślę, że mogłeś zakryć te study, którymś z tile`i :)

Absolutnie. To zdecydowanie bardziej powiększyło by optycznie tego studa. Teraz praktycznie nie zwraca się na niego uwagi. Choć fakt, lego produkuje masę nowych elementów i brak wedge tile przez tyle czasu to kpina.

Skylark90 

Wpisy: 29
Wysłany: 2021-03-03, 10:17   

Mamy luty, a konkurs na MOC roku ma już faworyta... Gratulacje jeszcze raz, tak jak napisałem na Fb - widzę super model pociągu z Lego, od razu myslę - "Pierwsze wąsy polskiego AFOL-stwa". I nie byłbym sobą, jakby nie zaczął myśleć, jak by tu niektóre elementy w technicu wyglądały, np. podnoszone i opuszczane pantografy (na małym siłowniku) czy LED-y w światłach ;]

Mateusz92 

Wpisy: 401
Wysłany: 2021-03-06, 22:35   

eric trax napisał/a:
legosamigos napisał/a:
Myślę, że mogłeś zakryć te study, którymś z tile`i :)

Absolutnie. To zdecydowanie bardziej powiększyło by optycznie tego studa. Teraz praktycznie nie zwraca się na niego uwagi.

Dokładnie.

Skylark90
Dzięki. O jakiś bajerach typu podnoszone pantografy już też myślałem, nawet jakiś tam zalążek pomysłu jest jak to zrobić. :)
Ostatnio zmieniony przez Mateusz92 2021-03-06, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  

Bricksley 

Wpisy: 155
Wysłany: 2021-03-07, 11:07   

I ja też znalazłbym na niego miejsce na półce :) Na które zdjęcie się nie spojrzy tam wszystko pasuje :)

OscarP 

Wpisy: 7
Wysłany: 2021-03-09, 20:35   

Ta lokomotywa nigdy tak pięknie nie wyglądała nawet gdy prosto z fabryki wyjechała i to jest minus tego modelu-jest przekoloryzowany:)

Skylark90 

Wpisy: 29
Wysłany: 2021-03-10, 07:58   

Mateusz92 napisał/a:
Skylark90
Dzięki. O jakiś bajerach typu podnoszone pantografy już też myślałem, nawet jakiś tam zalążek pomysłu jest jak to zrobić. :)

Najlepiej! <3 Czekam na efekty :D
OscarP napisał/a:
Ta lokomotywa nigdy tak pięknie nie wyglądała nawet gdy prosto z fabryki wyjechała i to jest minus tego modelu-jest przekoloryzowany:)

Magia klocków :D Btw ciekawe czy Fiat Multipla / Nissan Juke z Lego wyglądałby lepiej niż oryginał
Ostatnio zmieniony przez Skylark90 2021-03-10, 08:02, w całości zmieniany 1 raz  

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2099
Wysłany: 2021-03-10, 20:38   

Skylark90 napisał/a:
ciekawe czy Fiat Multipla / Nissan Juke
Wygooglałem jakieś MOCe i wyglądaja nieźle ;) Ba, nawet Pontiac Aztec jest jeszcze lepszy od oryginału :)

OscarP napisał/a:
Ta lokomotywa nigdy tak pięknie nie wyglądała nawet gdy prosto z fabryki wyjechała
I tu się zgadzam. "Ubrudzenie" dachu starym i nowym szarym, jakieś zacieki na bokach i byłby realistyczny efekt.
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Mateusz92 

Wpisy: 401
Wysłany: 2021-03-14, 19:46   

Jeszcze raz dzięki za komentarze. Co do ubrudzenia to na zdjęciach lokomotywa wyszła być może za bardzo cukierkowa, natomiast zawsze mogę powiedzieć, że jest to wersja świeżo po naprawie rewizyjne P5. :) Ale tak na serio to jakieś pierwsze próby odnośnie brudu już robiłem przy pierwszej wersji ST44 w niebieskim malowaniu i wyszło to tak średnio. Co prawda nie rezygnuję z tematu, ale przy tej skali ciężko uzyskać naprawdę dobry efekt zabrudzeń bez "kratki i schodków". W przypadku wagonów działa to znacznie lepiej i prawdę mówiąc moje węglarki mają aktualnie tyle rdzy, iż nie powinny być dopuszczone do ruchu. :D

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu