[MOC] PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

[MOC] PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

#1 Post autor: romkoo »

Przedstawiam mój wk³ad we wspólny projekt z uniwersum 1920+ Jakuba Ró¿alskiego, znany te¿ pod has³em LegoHarvest1920 organizowany przez ZbudujmyTo.
Przy PZM 9 "Mocny" wzorowa³em siê na wielu grafikach, zarówno z gry jak i z prac autora, ciê¿ko by³o wybraæ te idealne proporcje, na jednych zdjêciach mech by³ bardziej okr±g³y, na innych wy¿szy lub d³u¿szy i w sumie wysz³a taka "konserwa" :).
Pierwsze podej¶cie mia³em w kolorze Dark Green ale wycena elementów na BLu szybko zweryfikowa³a moje plany :)
Pierwszy raz budowa³em w tych kolorach pod³o¿e i musze przyznaæ, ¿e ta kolorystyka bardzo przypad³a mi do gustu.
Brzózki powsta³y na szybko w ostatni wieczór bo drzewo nie chcia³o wygl±daæ jak d±b i ca³y czas przypomina³o baobab.

Dziêkujê uczestnikom collabu za wszelkie podpowiedzi i rady w trakcie budowania, pierwszy raz mierzy³em siê z mechem i by³o to dla mnie nie lada wyzwanie, zw³aszcza broñ.
Poni¿ej zdjêcie prowadz±ce do galerii.

ObrazekPZM 9 "Mocny" by M, on Flickr

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

W sumie to bardzo dobrze to pasuje do pracy Jaskra. Ten sam klimat i środki stylistyczne. Będzie to razem ładnie wyglądać.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Teren jest bardzo ładny. Brzózki podobają mi się bardziej niż u Jaskra. Chociaż ciemnozielony w zasadzie średnio pasuje jeśli chodzi o "naturalność", to właśnie ze względu na ten kolor liści bardziej mi się podobają :).
Mech natomiast mi się bardzo bardzo podoba. Taki bardzo sympatyczny grubasek! :) Ale i fajnie zrobiony. Bryła, wszystkie "dinksy" tu i tam, a nade wszystko karabiny/działka - same lufy w tym kolorze bardzo ładnie wyszły, a taśmy z nabojami są fantastyczne i "robią wielką robotę".

Gratulacje!

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Też mi się podobają brzózki. I to "żyto" również, choć trochę kojarzy mi się z pałkami wodnymi przez te ciężkie kłosy... :)
Brzózki to, jeśli dobrze widzę, round bricki 1x1 i groszki z dziurkami, nawleczone na flexa?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

O, kolejna praca w klimacie : o)

Ja bym trochę "wyciągnął w pionie" tę konserwę - może węższa o studa lub dwa?
Teraz jest ciut zbyt sześcienna.
No i brakuje orła na czerwonym kaflu!
Zdrufko, Ciamek

charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: charakternik »

Tak jak u kolegi Jaskra- świetny klimat pracy. Jak mówili poprzednicy- bardzo fajne brzózki, natomiast brak pinów na części zboża daje wrażenie jakby ktoś w nim buszował. Bardzo mi się podoba!

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#7 Post autor: romkoo »

Jellyeater pisze:W sumie to bardzo dobrze to pasuje do pracy Jaskra. Ten sam klimat i ¶rodki stylistyczne. Bêdzie to razem ³adnie wygl±daæ.
Dziêki, taki by³ zamys³, liczê ¿e na wystawach bêdzie siê godnie i spójnie prezentowaæ :)
Szygalew pisze:Teren jest bardzo ³adny. Brzózki podobaj± mi siê bardziej ni¿ u Jaskra. Chocia¿ ciemnozielony w zasadzie ¶rednio pasuje je¶li chodzi o "naturalno¶æ", to w³a¶nie ze wzglêdu na ten kolor li¶ci bardziej mi siê podobaj± :).
Mech natomiast mi siê bardzo bardzo podoba. Taki bardzo sympatyczny grubasek! :) Ale i fajnie zrobiony. Bry³a, wszystkie "dinksy" tu i tam, a nade wszystko karabiny/dzia³ka - same lufy w tym kolorze bardzo ³adnie wysz³y, a ta¶my z nabojami s± fantastyczne i "robi± wielk± robotê".

Gratulacje!
Dziêki co do tych ta¶m to ju¿ pada³ s³uszna uwaga ¿e powinny siê rozrywaæ a nie tak ci±gn±æ bo mu siê w nogi zap³acz± :) Do wystawy jako¶ to poprawiê.
wielkamucha pisze:Te¿ mi siê podobaj± brzózki. I to "¿yto" równie¿, choæ trochê kojarzy mi siê z pa³kami wodnymi przez te ciê¿kie k³osy... :)
Brzózki to, je¶li dobrze widzê, round bricki 1x1 i groszki z dziurkami, nawleczone na flexa?
Dziêki, brzózki dok³adnie tak, nawleczone na flexa round platey i beczu³ki, u podstawy trzeba trochê po³±czyæ klocki bo siê drzewka k³ad³y pod t± koron±.
Ciamek pisze:O, kolejna praca w klimacie : o)

Ja bym trochê "wyci±gn±³ w pionie" tê konserwê - mo¿e wê¿sza o studa lub dwa?
Teraz jest ciut zbyt sze¶cienna.
No i brakuje or³a na czerwonym kaflu!
Dziêki, bo to taka zorganizowana akcja :)
A ja w³a¶nie zmniejsza³em tego mecha bo by³ o 2 study wy¿szy i d³u¿szy i wtedy wygl±da³ IMO gorzej. A co do naklejki to siê przymierza³em i pewnie nadrobiê to do wystawy.
charakternik pisze:Tak jak u kolegi Jaskra- ¶wietny klimat pracy. Jak mówili poprzednicy- bardzo fajne brzózki, natomiast brak pinów na czê¶ci zbo¿a daje wra¿enie jakby kto¶ w nim buszowa³. Bardzo mi siê podoba!
Dziêki, co do zbo¿a to mia³ byæ efekt falowania w skutek lekkiego powiewu wiatru.
Ostatnio zmieniony 2021-03-16, 15:36 przez romkoo, łącznie zmieniany 1 raz.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: mw »

całość świetna, fajnie dobrana kolorystyka, mech wygląda śmiesznie ale pasuje do całości, trochę wygląda jak dom na łapach :) Zboże i brzozy robią robotę. Ja jak zawsze zwracam uwagę na podstawki i ta twoja z tych brązów wyszła zarąbiście

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#9 Post autor: romkoo »

mw pisze:ca³o¶æ ¶wietna, fajnie dobrana kolorystyka, mech wygl±da ¶miesznie ale pasuje do ca³o¶ci, trochê wygl±da jak dom na ³apach :) Zbo¿e i brzozy robi± robotê. Ja jak zawsze zwracam uwagê na podstawki i ta twoja z tych br±zów wysz³a zar±bi¶cie
Dziêki bardzo :) z doboru kolorów jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#10 Post autor: eric trax »

Nie wiem dlaczego jeszcze nie ma tu mojego komentarza.

Podstawka podoba mi się nawet bardziej niż w przypadku poprzedniej pracy. Mech jest super. Widać, że to ten z czasów kiedy w szkołach dla mechów nie zakazywano batoników w sklepikach.

Konkret maszyna :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#11 Post autor: romkoo »

eric trax pisze: Podstawka podoba mi siê nawet bardziej ni¿ w przypadku poprzedniej pracy. Mech jest super. Widaæ, ¿e to ten z czasów kiedy w szko³ach dla mechów nie zakazywano batoników w sklepikach.
Dok³adnie tak :)
Dziêki, cieszê ¿e siê podoba, pochwalê siê, ¿e nawet zdoby³ uznanie i znalaz³ siê w ostatnim filmiku BrickVault na YouTubie :)

ODPOWIEDZ