[MOC] Punkt obserwacyjny.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Punkt obserwacyjny.

#1 Post autor: Szygalew »

Dzień dobry.

Chciałbym dzisiaj zaprezentować małą karaibską wysepkę, na której zlokalizowany jest nieduży punkt obserwacyjny sił imperialnych. Zbudowałem to maleństwo na potrzeby wspólnej makiety Piraci!.

Zachęcam do komentowania, tym bardziej, że nie budowałem jeszcze czegoś podobnego :).

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galeria
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 09:35 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

#2 Post autor: BlackKnight »

Mega podobają mi się palmy i skaly połaczone z piaskiem!

Wieża super, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu, na kolejnych wydaje się, że mogłaby być nieco wyższa :)
Ostatnio zmieniony 2021-03-29, 15:16 przez BlackKnight, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wielkamucha »

Śliczne to-to!

To niebieskie tło dodatkowo poprawia odbiór - całość sprawia przyjemne, ale nie przesłodzone wrażenie. Trochę piasku, tu i ówdzie roślinność i samotna niewielka wieża - to jest to :)

Brakuje mi jedynie 2 rzeczy:
1 - nie było niebieskiego baseplate'a? Można byłoby wówczas zamocować też te "fale" z przezroczystych kafelków i groszków...
2 - czerwonego (ciemnoczerwonego) w murach wieży - taka tęsknota za pierwszymi piratami (i ewentualnie gdzieniegdzie odrobiny żółtego?)...

bzzz-bzzz

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Dziękuję, Panowie!
BlackKnight pisze:Wieża super, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu, na kolejnych wydaje się, że mogłaby być nieco wyższa :)
Masz rację, jest trochę za niska. Szczególnie w zestawieniu z Waszymi wielkimi pięknymi okrętami :). Na tyle starczyło bieli. Do wystawy może dorobię trochę, żeby drugie okno w pionie weszło..
wielkamucha pisze:Brakuje mi jedynie 2 rzeczy:
1 - nie było niebieskiego baseplate'a? Można byłoby wówczas zamocować też te "fale" z przezroczystych kafelków i groszków...
2 - czerwonego (ciemnoczerwonego) w murach wieży - taka tęsknota za pierwszymi piratami (i ewentualnie gdzieniegdzie odrobiny żółtego?)...
Ad.1 Siedzi pod stacją benzynową :(. Ale i tak te wszystkie nieregularności, pod które sypnąłem groszkiem wyłażą po za baseplate'a, więc jeden by nie pomógł..


Ad.2 Słabe zdjęcia, więc słabo widać, ale w dolnych partiach zastosowałem troszkę ciemnoczerwonego, a wyżej.. Wyżej też próbowałem, ale ni w ząb nie umiałem wklecić ich w taki sposób, by mi się podobało i w końcu odpuściłem. I chociaż analizowałem struktury ścian innych prac na tę makietę i widziałem, że ten bordowy w sumie dominuje jako "łamacz bieli", to jednak poszedłem w stronę bardziej Ciamkowej stylistyki ścian. A o żółtym nie pomyślałem. Zobaczy się :).

Dzięki za odzew!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Ładne te skały i kompozycja. Całość ma świetny klimat. Prosta konstrukcja, a cieszy oko.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Dreamweb
Posty: 40
Rejestracja: 2005-08-24, 07:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Dreamweb
Kontakt:

 

#6 Post autor: Dreamweb »

Mi się to mimo wszytko kojarzy ze starymi zestawami, tylko tak jakby ktoś zwiększył ich "rozdzielczość" - czyt. dodał więcej szczegółów. Plus bardziej naturalne kolory. Bardzo ładne, klimatyczne. Skały wyglądają na tyle naturalnie, że dałoby się nawet zmierzyć bieg i upad. :D

Wieża ma coś w środku? Jakieś piętra, czy schody/drabiny prowadzące na górę?

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Szygalew »

Jellyeater@, Dreamweb@ - bardzo dziękuję! Cieszę się, że się podoba.
Dreamweb pisze:Wieża ma coś w środku? Jakieś piętra, czy schody/drabiny prowadzące na górę?
Nie ma nic w środku. W dalszym ciągu nie przekonałem się do robienia wnętrz.. :)

Dzięki!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#8 Post autor: eric trax »

Czuć styl imperialny w tej wieży i co najważniejsze nie przytłacza ona wysepki. Bardzo mi się podoba.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Szygalew »

eric trax pisze:Czuć styl imperialny w tej wieży i co najważniejsze nie przytłacza ona wysepki. Bardzo mi się podoba.
Cieszę się, że praca się podoba znanemu castle'owcowi.. ;)

Dzięki bardzo za dobre słowo!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#10 Post autor: Deckard Cain »

Dreamweb pisze:Mi się to mimo wszytko kojarzy ze starymi zestawami, tylko tak jakby ktoś zwiększył ich "rozdzielczość"
Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Ale i tak bardzo sympatycznie to wyszło. Fajne skały i kolorystyka.
Bardzo podoba mi się patent na zwinięty żagiel na łódce.
Ostatni z Horadrimów

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szygalew »

Deckard Cain pisze:Dreamweb napisał/a:
Mi się to mimo wszytko kojarzy ze starymi zestawami, tylko tak jakby ktoś zwiększył ich "rozdzielczość"

Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Ale i tak bardzo sympatycznie to wyszło.
Ta "rozdzielczość" po tylu latach w sposób naturalny jest większa. W zestawach oficjalnych ona też się zmieniła w zestawieniu, dajmy na to, z rokiem dwutysięcznym.. :) A że się kojarzy ze starymi zestawami - no to super! Przy czym, to zasługa bardziej Bhs'a, Jellyeatera, Ciamka ,itd. - bo to na ich prace patrzyłem i próbowałem zbudować podobnie :)

A ze zwiniętym żaglem było tak, że gdy go zacząłem klecić, to podszedł do mnie synek i powiedział: Tata, to nie tak się robi, ja Ci pokażę,,, :)

Dziękuję!
Ostatnio zmieniony 2021-03-22, 08:40 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#12 Post autor: Falcrum »

Podoba mi się, że praca jest otwarta (nieograniczona sztywnymi granicami), pasuje to do idei wyspy. Nie ma nudy, jest dużo detali.

Wielki plus za ułożenie skał pod kątem do wieży zamiast pójścia na łatwiznę i mieszczenia wszystkiego w prostokątnej siatce. Swoją drogą, są one czymś przyczepione do reszty?

Wieża bardzo przyjemna, rozczochrana palma również ciekawa - takiej jeszcze nie widziałem.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Szygalew »

Falcrum pisze:Podoba mi się, że praca jest otwarta (nieograniczona sztywnymi granicami), pasuje to do idei wyspy. Nie ma nudy, jest dużo detali.

Wielki plus za ułożenie skał pod kątem do wieży zamiast pójścia na łatwiznę i mieszczenia wszystkiego w prostokątnej siatce. Swoją drogą, są one czymś przyczepione do reszty?

Wieża bardzo przyjemna, rozczochrana palma również ciekawa - takiej jeszcze nie widziałem.
Dziękuję Falcrum@!

Faktycznie nie chciałem "na kwadratowo", stąd nieregularny kształt i skała ułożona po przekątnej. Odpowiadając na Twoje pytanie - nie, skała nie jest zamocowana. Leży na podbudowie dopasowanej do kształtu górnej "nakładki". A podbudowę tą stanowią odwrócone skosy: https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =S&C=85&O= , zamontowane poziomo na groszku (co pozwoliło na uzyskanie odpowiedniego skosu). Dwa z każdej strony plus jakieś "dopełniacze".

Patent na palmę znalazł mój syn (tradycyjnie :)). Miało być na "travisie", do którego przyczepia się cztery te okrągłe elementy, z których robi się deskę sedesową, a potem do tego liście palmy na sztorc. W praniu wyszło inaczej, bo nie znalazłem czterech "sedesów" :), i zbudowałem na tym: https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... me=Technic, .

Dzięki!

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#14 Post autor: romkoo »

I mamy punkt obserwacyjny :)
Trzyma klimat dawnych zestawów, brawo.
Jedynie to bym pokusi³ siê aby zrobiæ odrobinê szersz± na szczycie (taki trochê zboczenie castlowe).

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Insomnia »

Bardzo fajnie Ci to wyszło. Skały wyglądają bardzo naturalnie co nie jest łatwe do osiągnięcia
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks

ODPOWIEDZ